Asins receklis dziļajā vēnā, parasti kājās, tiek saukts par dziļo vēnu trombozi (DVT). DVT var izlauzties un pa asinsriti pārvietoties uz plaušām. Tad trombs var bloķēt asins plūsmu plaušās (plaušu embolija). Tas var būt dzīvībai bīstami. Tāpēc ir svarīgi veikt pasākumus, lai novērstu trombu veidošanos.
Lietojiet asins retināšanas zāles (sauktas par antikoagulantu), ja tās ir parakstītas. Ja ārsts izrakstījis zāles, lietojiet tās atbilstoši norādījumiem, raksta Myhealth.alberta.
Izvingriniet apakšstilbu muskuļus. Tas palīdz asinīm pārvietoties pa kājām. Pamasējiet kājas uz augšu un uz leju, velkot pirkstus uz augšu uz ceļgaliem, pēc tam virzot tos uz leju. Atkārtojiet. Tas ir labs vingrinājums, ko veikt, ilgstoši sēžot.
Celieties no gultas, tiklīdz ārsts saka, ka viss ir kārtībā. Būt aktīvam ir viena no labākajām lietām, ko varat darīt, lai novērstu trombu veidošanos.
Ceļojuma laikā paņemiet daudz pārtraukumu. Garos braucienos ar automašīnu apturiet automašīnu un ik pēc stundas pastaigājiet apkārt. Autobusā, lidmašīnā vai vilcienā, ja var, piecelieties no sēdekļa un katru stundu staigājiet uz priekšu un atpakaļ pa eju.
Esi aktīvs. Lielākajā daļā nedēļas dienu mēģiniet nodarboties ar fiziskām aktivitātēm 30 minūtes vai vairāk.
Nesmēķējiet. Smēķēšana var palielināt asins recekļu veidošanās risku. Ja nepieciešama palīdzība atmest smēķēšanu, konsultējieties ar speciālistu par smēķēšanas atmešanas programmām un zālēm.
Ja lietojat hormonālas dzimstības kontroles vai jebkāda veida hormonu terapiju, konsultējieties ar savu ārstu par asins recekļu veidošanās risku. Tie var palielināt asins recekļu veidošanās risku.
Lietojiet kompresijas zeķes, ja ārsts tās ir noteicis. Tās ir īpaši piemērotas zeķes, kas var novērst asins recekļu veidošanos, neļaujot asinīm sakrāties kājās.
Viens no visnoderīgākajiem pārtikas produktiem, kas pasargā no asins recekļu veidošanās, ir āboli. Šie augļi satur kvercetīnu - vielu ar pretiekaisuma īpašībām, kas stiprina asinsvadu sieniņu. Apēdot vienu ābolu dienā, asins recekļu veidošanās risks var samazināties par 3%.
Savukārt ķiploki ne tikai novērš asins recekļu veidošanos, bet tiem ir arī pretiekaisuma un atjaunojoša iedarbība. Ķiploki kavē sirds un asinsvadu slimību attīstību.
Papildus āboliem un ķiplokiem ārsti iesaka savā uzturā iekļaut kāpostus, tumšo šokolādi un treknas jūras zivis, piemēram, siļķes, brētliņas un sardīnes.