Dezodorants ir populārs personīgās higiēnas līdzeklis, ko izmanto ķermeņa smakas apkarošanai. Atšķirībā no tradicionālajiem dezodorantiem, kas ir izsmidzināmā vai rullīša veidā, krēmveida dezodorants ir puscieta viela, kas tiek uzklāta tieši uz ādas.
Krēms ir paredzēts, lai samazinātu baktēriju veidošanos, kas izraisa sliktu smaku, radot skābu vidi uz ādas. Daudzi cilvēki dod priekšroku krēmveida dezodorantam, jo tas ir draudzīgs ādai un tajā nav kaitīgu vielu, piemēram, alumīnija, kas ir dažos tradicionālajos dezodorantos, raksta threehillssoap.
Dabiskā dezodoranta krēma lietošana ir vienkārša un prasa tikai dažas darbības. Vispirms pārliecinieties, vai paduses ir tīras un sausas. Pēc tam uz pirkstu galiem uzklājiet nelielu krēma daudzumu (pietiek ar zirņa lielumu). Viegli iemasējiet krēmu padusēs, aptverot visu zonu. Krēmam vajadzētu iesūkties ādā dažu sekunžu laikā. Dabiskajam deo krēmam var būt nedaudz atšķirīga tekstūra nekā tradicionālajam dezodorantam, tāpēc, iespējams, vajadzēs eksperimentēt ar izmantoto daudzumu, lai atrastu vislabāko.
Dezodoranta krēma aktīvās sastāvdaļas var atšķirties atkarībā no zīmola un formulas, taču dažas izplatītas ir šādas:
Dezodoranta krēma termiņš var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem, tostarp zīmola, formulas un uzklāšanas daudzuma. Parasti lielākā daļa deo krēmu var ilgt vairākas stundas, un daži var aizsargāt līdz 24 stundām. Tomēr ir svarīgi zināt, ka dezodoranta efektivitāte var būt atkarīga arī no tādiem faktoriem kā fiziskās aktivitātes līmenis, vides temperatūra un mitrums, kā arī individuālās ķermeņa ķīmiskās īpašības.
Tas atstāj uz apģērba baltas pēdas, ja nav pilnībā iesūcas ādā. Tomēr dezodoranta krēmi uz apģērba mazāk atstāj redzamas pēdas nekā dezodoranti un aerosoli. Tas ir tāpēc, ka deo krēmus parasti uzklāj ar pirkstu galiem un iemasē ādā, kas palīdz nodrošināt, ka produkts pilnībā uzsūcas un nenokļūst uz apģērba. Turklāt daudzi dezodorantu krēmi ir izstrādāti tā, lai tie mazāk atstātu baltas pēdas uz apģērba, piemēram, tiem, kas satur caurspīdīgas vai tonētas formulas. Tomēr joprojām ir laba ideja ļaut dezodorantiem krēmiem pilnībā iesūkties ādā pirms ģērbšanās, lai samazinātu risku, ka tie varētu tikt pārnesti uz apģērba.
Jā, varat lietot dezodorējošu krēmu tikai uz padusēm. Deo krēms ir īpaši izstrādāts lietošanai uz padusēm, jo tā parasti ir ķermeņa zona, kur lielākā daļa cilvēku izjūt ķermeņa smaku. Tomēr dezodorantu krēmu var lietot arī citās ķermeņa vietās, kur var rasties pārmērīga svīšana vai ķermeņa smaka, piemēram, pēdās vai cirkšņa zonā.
Atkarībā no produkta dezodoranta krēmiem var būt aromāts vai tie var būt bez smaržas. Daudzi dezodorējošie krēmi ir veidoti ar dabīgām smaržvielām, piemēram, ēteriskajām eļļām, lai nodrošinātu patīkamu aromātu un palīdzētu maskēt jebkuru esošo ķermeņa smaku. Tomēr tiem, kas dod priekšroku bez smaržas, ir pieejami arī dezodoranta krēmi bez smaržas.
Atkarībā no vēlmēm un ādas reakcijas uz produktu, var uzklāt dezodorējošu krēmu pirms vai pēc dušas.
Ja vēlaties pēc dušas uzklāt dezodorējošu krēmu, pirms produkta lietošanas ir svarīgi nodrošināt, lai paduses ir pilnībā sausas. Ja āda joprojām ir mitra, dezodoranta krēms var nepareizi pielipt, tādējādi samazinot efektivitāti.
Savukārt, ja vēlaties pirms dušas uzklāt dezodorējošu krēmu, varat, taču atcerieties, ka produkts var būt mazāk efektīvs dušas laikā radītā mitruma un sviedru dēļ. Ja pirms dušas uzklājat dezodorējošu krēmu, pirms dušas ieteicams rūpīgi nomazgāt paduses ar ziepēm un ūdeni, lai noņemtu jebkādus atlikumus.
Izmantojiet tīru aplikatoru: lai novērstu piesārņojumu, izmantojiet tīru aplikatoru, piemēram, lāpstiņu vai pirkstu galus, lai uzklātu dezodoranta krēmu. Nelietojiet pirkstus tieši uz dezodoranta krēma, lai novērstu baktēriju pārnešanu.