Garastāvokļa izmaiņas sievietēm un to izraisītāji

© Foto: Pexels.com

Ja kādreiz esi jutusies dusmīga vai neapmierināta brīžos, kad jūties laimīga vai pacilāta, iespējams, esi piedzīvojusi garastāvokļa izmaiņas.

"Šīs pēkšņās un dramatiskās emociju izmaiņas šķiet, ka notiek bez iemesla. Tomēr ir daži izplatīti iemesli, kas var būt pie vainas un būtu labi tos zināt,” raksta healthline.com.

Apstākļi, kas ietver garastāvokļa izmaiņas

Premenstruālais sindroms

Premenstruālais sindroms (PMS) ir simptomu grupa, kas rodas sievietēm 1 līdz 2 nedēļas pirms menstruācijām. Papildu garastāvokļa maiņām premenstruālais sindroms var izraisīt nogurumu, apetītes izmaiņas, depresiju, vēdera uzpūšanos un daudz ko citu.

Lielākajai daļai sieviešu - 90% - pirms mēnešreizēm rodas daži PMS līdzīgi simptomi. Šo simptomu smagums var mainīties katru mēnesi. Tās var pasliktināties vai uzlaboties līdz ar vecumu.

Nav skaidrs, kāpēc šis pirmsmenstruālais periods izraisa šos simptomus. Pētniekiem ir aizdomas, ka, visticamāk, vainojams estrogēna izmaiņas. Dienās un nedēļās pirms menstruācijas sievietes estrogēna līmenis dramatiski paaugstinās un pazeminās.

Tie izlīdzinās 1 līdz 2 dienas pēc menstruāciju sākuma, un šīs izmaiņas var ietekmēt garastāvokli un uzvedību.

Stress

Foto: Pexels.com

Stress un bažas dažādos neveselīgos veidos ietekmē jūsu ķermeni un veselību. Viena no šādām jomām var būt jūsu garastāvoklis.

Neapmierinātība, bažas un pastāvīgs stress var izraisīt nopietnas garastāvokļa izmaiņas, kā arī citas psiholoģiskas problēmas.

Psihiski cēloņi

Foto: Pexels.com

Psiholoģiski traucējumi un uzvedības apstākļi var ietekmēt izturēšanos un izraisīt tādus simptomus kā garastāvokļa izmaiņas.

Šie traucējumi ietver uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumus (ADHD), depresiju, bipolārus traucējumus un citus.

Šo stāvokļu ārstēšana, visticamāk, atvieglos ārkārtēju garastāvokļa izmaiņu simptomus un visus citus simptomus, kas jums varētu rasties.

Pubertāte

Pubertāte ir emocionālu, fizisku un psiholoģisku pārmaiņu laiks bērna dzīvē. Šajā dzīves posmā var būt izplatītas garastāvokļa maiņas un neizskaidrojamas emocionālas reakcijas.

Grūtniecība

Hormonu līmeņa izmaiņas grūtniecības laikā var izraisīt emocijas un garastāvokļa izmaiņas.

Turklāt grūtnieces bieži piedzīvo fiziskas izmaiņas un emocionālu stresu, kas var padarīt tādas problēmas kā garastāvokļa maiņas un emocionālas izplūdes vēl smagākas.

Kā ārstēt būtiskas garastāvokļa izmaiņas?

Foto: Pexels.com

Ir iespējams stabilizēt garastāvokli un uzlabot veselību, lai turpmāk izvairītos no garastāvokļa un emociju maiņām.

Tālāk norādītās garastāvokļa izmaiņu ārstēšanas metodes ir vērstas uz dzīvesveidu vai alternatīvām ārstēšanas metodēm, kuras varat izmēģināt mājās. Dažreiz tiek izmantotas citas ārstēšanas metodes, tostarp recepšu zāles. Ja tas nepalīdz, vērsieties pie speciālista.

Regulāri vingrot

Kustība un vingrošana ir lieliski piemērota jūsu fiziskajai un garīgajai veselībai. Tie var arī palīdzēt jums ārstēt vai izvairīties no garastāvokļa izmaiņām.

Vingrojot, jūsu ķermenis ražo labas pašsajūtas hormonus un endorfīnus, kas var palīdzēt mazināt stresu un uzlabot garastāvokli. Sāciet ar 30 minūšu vingrinājumiem 5 dienas nedēļā. Var palīdzēt arī pastaigas svaigā gaisā.

Izvairieties no kofeīna, alkohola un cukura

Šie stimulanti un nomācošie līdzekļi var mainīt jūsu dabisko stāvokli, pasliktinot garastāvokļa izmaiņas vai izraisot tās. Protams, kofeīns var mazināt nogurumu, taču tas var arī saasināt trauksmi un nervozitāti.

Alkohols ir nomācošs līdzeklis, kas var pasliktināt sliktu garastāvokli vai likt jums uzvesties neracionāli.

Lai arī saldie ēdieni ir garšīgi, tie var izraisīt cukura līmeņa svārstības asinīs. Šīs svārstības var izraisīt garastāvokļa izmaiņas un citus simptomus. Lai saglabātu stabilu garastāvokli, samaziniet visu trīs pārtikas produktu daudzumu, cik vien iespējams.

Svarīgākais