“Trauksme ir tipiska cilvēka reakcija uz stresu. Bet pārāk daudz trauksmes ikdienā var traucēt dzīvot veselīgu un laimīgu dzīvi,” raksta healthline.com.
Ja jūtaties uztraukts, izmēģiniet vienu vai dažus no tālāk norādītajiem vingrinājumiem jebkurā laikā un vietā, lai rastu atvieglojumus ikdienai. Mērķis ir veikt vingrinājumus, kas var ātri palīdzēt atpūsties.
Kad jūtaties noraizējies, varat pamanīt, ka sirdsdarbība un elpošana kļūst nedaudz ātrāka. Jūs varat arī sākt svīst un just reiboni.
Kad esat noraizējies, elpošanas kontrole var atslābināt gan ķermeni, gan prātu.
Vai esat kādreiz dzirdējuši izteicienu “atrast savu laimīgo vietu”?
Gleznojot attēlu par vietu, kas liek jums justies atslābinātam, faktiski var nomierināt smadzenes un ķermeni.
Kad sākat justies nemierīgi, apsēdieties klusā un ērtā vietā. Padomājiet par savu ideālo vietu atpūtai. Lai gan tā var būt jebkura vieta pasaulē, reāla vai iedomāta, tam vajadzētu būt attēlam, kas šķiet ļoti nomierinošs, laimīgs, mierīgs un drošs. Pārliecinieties, ka par to ir pietiekami viegli domāt, lai varētu atgriezties pie tā savā prātā, kad nākotnē jutīsities noraizējies.
Padomājiet par visām mazajām detaļām, ko atrastu, ja atrastos tur. Padomājiet par to, kā vieta smaržotu, justos un izklausītos. Iedomājieties sevi šajā vietā, ērti to izbaudot.
Kad esat izveidojis labu priekšstatu par savu “laimīgo vietu - miera ostu”, aizveriet acis un lēni un regulāri elpojiet caur degunu un izelpojiet caur muti. Apzinieties savu elpošanu un turpiniet koncentrēties uz vietu, ko esat iedomājies savā prātā, līdz jūtat, ka trauksme pazūd. Apmeklējiet šo vietu savā prātā ikreiz, kad jūtaties noraizējies.
Kad jūtaties nemierīgs, var manīt muskuļu sasprindzinājumu. Šis muskuļu stress var padarīt trauksmi grūtāk pārvaldāmu brīdī, kad to piedzīvojat. Atbrīvojot muskuļu stresu, parasti var samazināt trauksmes līmeni.
Trauksme spēj iejaukties domās un darbībās, kas apgrūtina ikdienu. Taču ir iespējams trauksmei stāties pretī, izmantojot kādu no šiem trauksmes vingrinājumiem.