7 metodes, kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltotām

© Foto: pixabay.com

Diemžēl slavenu smaržu zīmolu viltojumi nav nekas neparasts: tos var atrast ne tikai apšaubāmās interneta vietnēs, bet pat populāros tirgos vai kosmētikas veikalos. Kā atpazīt viltojumu?

Kādas smaržas visbiežāk tiek viltotas?

Viltotas smaržas ir izplatīta problēma. Visbiežāk tiek viltoti populāri un dārgi zīmoli, piemēram, “Chanel”, “Dior”, “Gucci”, “Calvin Klein” vai “Dolce & Gabbana”. Krāpniekiem nav jēgas atdarināt lētus vai retus aromātus - tos tāpat nepirks un peļņa būs maza.

Viltojumi no oriģināliem atšķiras ne tikai ar iepakojumu, bet arī pēc sastāva. Nestabila smarža nav galvenā viltojumu problēma. Sliktākais ir tas, ka šīs "smaržvielas" var saturēt augstu bīstamo ķīmisko vielu (piemēram, svina) vai iespējamu kancerogēnu līmeni. Reakcija uz šādām smaržām var būt dažāda: no galvassāpēm līdz nopietnām alerģiskām reakcijām.

Kur vislabāk iegādāties smaržas?

Foto: pixabay.com

Lai pasargātu sevi, jāizvairās no smaržu produktu iegādes tirdziņiem ielās, nepārbaudītos interneta veikalos vai no privātiem pārdevējiem. Cenas tur ir pievilcīgas, taču risks sastapties ar viltojumu šādās vietās ir liels. Smaržas jāiegādājas tikai specializētos veikalos vai no oficiālajiem zīmola izplatītājiem.

Autorizēti veikali. Pērciet smaržas autorizētos zīmolu veikalos vai lielos universālveikalos, kas ir oficiāli pilnvaroti pārdot šā zīmola smaržas.

Oficiālie tiešsaistes veikali. Smaržas var iegādāties zīmola oficiālajos interneta veikalos vai to oficiālajās lapās sociālajos tīklos.

Specializētie smaržu veikali. Apmeklējiet īpašus smaržu veikalus, kam ir pieredze smaržu pārdošanā un kas var sniegt ekspertu padomu.

Kā atpazīt viltotas smaržas?

Foto: pixabay.com

Iepakojums. Zīmola smaržām ir kvalitatīvs un glīts iepakojums, bez saburzītām kastītēm vai bojātām pudelītēm. Kartonam jābūt biezam un vienmērīgi krāsotam. Pārbaudiet, vai visas iepakojuma un smaržu daļas ir savās vietās, ieskaitot vāciņu, smidzināšanas iekārtu un visus ražotāja norādītos papildu piederumus.

Drukas kvalitāte. Smaržu kastītē jābūt detalizētai informācijai par produktu: smaržas nosaukums, apjoms, valsts un ražošanas datums, sastāvs un derīguma termiņš. Aromāta nosaukums un smaržu sērijas numurs parasti tiek dublēts uz pudeles. Visai informācijai jābūt skaidrai un viegli salasāmai, bez kļūdām, smērējumiem vai citām sliktas kvalitātes drukas pazīmēm.

Cena. Oriģinālās smaržas parasti ir dārgākas nekā viltotās. Ja cena ir pārāk laba, lai būtu patiesība, tas var būt "pamodināšanas zvans" un iemesls padomāt. Tomēr jāatceras, ka daži negodīgi pārdevēji var mākslīgi uzpūst viltojumu cenas, tāpēc šis fakts ne vienmēr ir uzticams rādītājs.

Foto: pixabay.com

Aromāts un noturība. Augstas kvalitātes smaržām ir unikāls un sarežģīts aromāts, kas saglabājas visas dienas garumā. Viltus smaržām var būt pārāk spēcīgs vai pārāk vājš aromāts, kas ātri izzūd. Pieļaujamais alkohola saturs smaržās ir līdz 85%, bet tualetes ūdenī - ne vairāk kā 75%.

Sērijas numurs. Smaržām parasti ir sērijas numurs vai kods. Parasti to var redzēt uz iepakojuma un uz pašas pudeles. Ražotāja zīmola oficiālajā vietnē varat atrast informāciju par to un pārbaudīt kodu.

Izsmidzināma. Oriģinālajām smaržām ir kvalitatīva izsmidzināmā pudele, kas vienmērīgi un bez pilieniem izsmidzina aromātu, ko ne vienmēr var teikt par viltojumiem. Protams, ap pudeles kaklu nedrīkst būt līmes pēdas un pogu var nospiest viegli un gandrīz klusi.

Foto: pixabay.com

Šķidrums. Tualetes ūdenim un smaržām jābūt dzidram un viendabīgam šķidrumam bez redzamām daļiņām vai nogulsnēm. To ir viegli redzēt, paceļot pudeli un turot tās saturu pret gaismu. Tas būs redzams pat tad, ja smaržu pudelīte būs no krāsaina stikla.

Par noteikumiem, kā pareizi uzklāt smaržas, lasiet šeit.

Dzīvesstils

Kristapa Neretnieka vārds Latvijas sporta zvaigznājā nav sveši, taču šīs būs pirmās Olimpiskās spēles viņa karjeras laikā. Sportists ir smagi strādājis, lai piedalītos pasaules sporta lielākajā pasākumā. Turklāt jāapzinās, ka jāšanas sportā nozīmīga loma ir arī zirgam.

Svarīgākais