Intīmās higiēnas un kopšanas līdzekļu ABC sievietēm – iesaka farmaceite

© Publicitātes foto

Intīmā higiēna ir būtiska mūsu ikdienas higiēnas sastāvdaļa. Taču nepareizi izvēlēti intīmās kopšanas līdzekļi var ievērojami ietekmēt mūsu ikdienas labsajūtu.

Par to, kā sievietēm parūpēties par savu komfortu un intīmo zonu higiēnu ikdienā, praktiskus ieteikumus sniedz BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Rūpējoties par savu ikdienas higiēnu un labsajūtu, nedrīkstam aizmirst arī par savu intīmo zonu kopšanu. Ir svarīgi izvēlēties piemērotus līdzekļus, lai ikdienā justos labi un komfortabli. Intīmās higiēnas līdzekļu izvēle jāveic rūpīgi, ņemot vērā dažādus faktorus, piemēram, lietošanas biežumu un izmantotās sastāvdaļas, skaidro farmaceite I. Priedniece.

Tāpat jāpatur prātā: katram vecumam un dzīves posmam būs piemēroti atšķirīgi intīmās higiēnas līdzekļi, tādēļ arī šis faktors jāņem vērā, veicot līdzekļu izvēli. Neaizmirstiet, ka intīmās zonas āda un gļotāda var būt īpaši jutīga, tādēļ ieteicams izvēlēties hipoalerģiskus līdzekļus, lai izvairītos no alerģiskām reakcijām un saglabātu labu pašsajūtu jebkurā dzīves situācijā.

Intīmās higiēnas pamatprincipi

Foto: pexels.com

Lai izvēlētos jums piemērotākos intīmās higiēnas līdzekļus, farmaceite iesaka ņemt vērā vairākus faktorus:

  • pārliecinieties par to, ka jūsu izvēlētais līdzeklis ir domāts ikdienas lietošanai;
  • iepazīstieties ar līdzekļa sastāvu - tam jābūt bez kairinošām vielām. Vislabāk izvēlēties līdzekļus bez smaržvielām un krāsvielām, lai saglabātu dabisko mikrofloru. Savukārt tādas sastāvdaļas kā kumelītes, kliņģerītes, olīveļļa, pienskābe, piena sūkalas kops un aizsargās ādu;
  • pievērsiet uzmanību tam, lai izvēlētais līdzeklis ir hipoalerģisks;
  • izvēlēties līdzekļus, kas palīdz uzturēt dabīgo pH līmeni intīmajās zonās.

Izvēlieties piemērotus līdzekļus

Ir būtiski atcerēties, ka intīmo zonu higiēnai ir jāizvēlas piemēroti līdzekļi. Parastie higiēnas līdzekļi intīmo zonu higiēnai nav piemēroti. Tie var kaitēt dabiskai intīmo zonu mikroflorai un izjaukt dabisko aizsargslāni, kā arī radīt kairinājumu, niezi, iekaisumu un pat veicināt infekciju attīstību, skaidro farmaceite. Svarīgi atcerēties, ka nepiemērotu līdzekļu izmantošana var ietekmēt intīmo veselību un labsajūtu! Tādēļ parasto ziepju un mazgāšanās līdzekļu vietā izmantojiet intīmās higiēnās līdzekļus, kas ir speciāli piemēroti un radīti šim nolūkam.

Cik bieži ieteicams lietot speciālos intīmās higiēnas līdzekļus? Vienu vai divas reizes dienā, taču mēnešreižu laikā var būt nepieciešams mazgāšanos veikt biežāk - tā, lai jūs justos komfortabli.

Uzturiet dabisko mikrofloru un maksts komfortu

Foto: pexels.com

Aptieku klāstā atradīsiet dažādus līdzekļus, lai rūpētos par savu intīmo zonu mikrofloras balansu. Papildus pareiza mazgāšanās līdzekļa izvēlei, lai uzturētu maksts dabisko mikrofloru un komfortu, palīgā var nākt vaginālās lodītes, stāsta farmaceite I. Priedniece. Tās palīdz atjaunot un aizsargāt maksts mikrofloru, mitrina gļotādu un uztur pH līmeni. To sastāvā izmanto dažādus ekstraktus, piemēram, alvejas, malvas un smiltsērkšķu, kā arī E vitamīnu, laktobaktērijas, hialuronskābi un pienskābi.

Lodītes var izmantot sausuma un diskomforta mazināšanai, lietojot antibiotikas, pirms un menopauzes laikā, pēc staru un ķīmijterapijas, pēc ginekoloģijas procedūrām, pēc dzemdībām un arī profilaktiski. Parasti tās lieto kursu veidā vai var lietot pāris reizes nedēļā. Jums piemērotāko lietošanas režīmu un līdzekli vislabāk ieteiks speciālists.

Talkā var nākt arī vaginālie geli, ko var izmantot kā mitrinošus līdzekļus maksts sausuma gadījumā, jo tie mazina niezi un kairinājumu. Tie lietojami arī ikdienas komforta sajūtai intīmajā zonā un palīdz atjaunot gļotādu mitruma līmeni.

Tāpat tos var izmantot pirms dzimumakta, taču tad noteikti jāpievērš uzmanība tam, vai izvēlētais gels ir saderīgs ar prezervatīviem.

Tāpat ir gadījumi, kad noderīgi ir intīmās zonas dezodoranti. Tie nav ikdienas nepieciešamība, bet būs noderīgi, piemēram, komforta sajūtai un dezoderējošai iedarbībai karstumā vai menstruāciju laikā. Tos izvēloties, pievērsiet uzmanību sastāvam, lai tas būtu hipoalerģisks un bez kairinošām sastāvdaļām, piemēram, spirta.

Pārmērīgas tīrības mīts

Jautājot BENU Aptiekas farmaceitei, kāds ir visbiežāk sastopamākais mīts par intīmo higiēnu, atbilde ir vienkārša - tā ir pārmērīga tīrība. Farmaceite uzsver, ka skalot maksti un izmantot nepiemērotus līdzekļus nav ieteicams, un, kā jau minēts iepriekš, intīmo zonu kopšanai izmantojami tikai intīmajām zonām piemēroti līdzekļi vai tikai tīrs, silts ūdens, jo pārmērīgi tīrības pasākumi izjauc dabisko mikrofloru, vecinot kairinājuma, iekaisumu, sēnīšu infekciju attīstību un citas problēmas.

Atcerieties, ka, parādoties kairinošiem vai citiem simptomiem intīmajā zonā, diskomfortam un citām sūdzībām, ir jāvēršas pie ārsta, lai noskaidrotu sūdzību cēloni un to novērstu.

Rūpējieties par sevi atbildīgi!

Dzīvesstils

Gatavošanās Ziemassvētkiem daudzās ģimenēs nav iedomājama bez uzrakstītas vēstules Ziemassvētku vecītim. Tas ir gana atbildīgs uzdevums, tāpēc svarīgi ir vēstuli ne tikai uzrakstīt, savlaicīgi izsūtīt un pareizi noformēt, bet arī kādam no vecākiem iepazīties ar tās saturu, lai gaidītais pārsteigums mazajam vēstules autoram neizvērstos vilšanās sajūtā, norāda

Svarīgākais