Ko darīt, ja sekss nesagādā baudu?

© Publicitātes foto

Ilgstošās partnerattiecībās esam iepazinuši otra cilvēka paradumus, zinām, kas viņam patīk un kas nepatīk. Tas pats attiecas arī uz seksu. Tomēr, izpētot dažādas pieredzes, pamanīju vienu interesantu momentu – daudzas sievetes apgalvo – “mans partneris nemāk mīlēties”. Šis apgalvojums mani šokēja, tāpēc sāku meklēt atbildes.

Komunikācija

Publicitātes foto

Dažreiz mēs domājam, ka partneris zin, kā seksuāli mūs apmierināt... bet pēc tam jūtamies vīlušies, ja dzimumakts nebija tik labs. Par laimi ir vienkāršs veids, kā parastu seksu pārvērst par lielisku pieredzi: izstāstīt, kas patīk vai pretēji - kas nepatīk.

Katrs mēs esam citādāki, tāpēc nav nozīmes, cik liela pieredze ir tavam partnerim - viņam varbūt nav ne jausmas, kas tevi uzbudina, pat ja kopā esiet gadiem. Tev ir jāļauj savam partnerim izzināt, kas tev patīk un ko darot tu jūties labi.

Un ir labi vienmēr būt atvērtiem sarunai, īpaši, ja ar partneri esi kopā jau ilgi, jo varbūt tas, kas tev patika agrāk šodien vairs nepatīk, un tavas intereses laika gaitā ir mainījušās.

Veidi

Dažiem cilvēkiem vieglāk ir izzināt sevi, kad viņi ar seksu nodarbojas ar partneri, citiem tā ir pašapmierināšanās jeb masturbācija. Iemācoties gūt orgasmu sev patīkamākajā veidā, var atvieglot darbu partnera apmācībai. Kur tu gribi, lai tev pieskaras? Cik liels spiediens ir labs? Cik ātri vai lēni? Tu vari parādīt savam partnerim, kas tev patīk masturbējot vai vadīt viņa roku, muti vai jebkuru citu ķermeņa daļu. Protams, var arī pastāstīt, kad jūties labi (vai pretēji, kas nepatīk).

Runāt par seksu var šķist nedaudz baisi vai neveikli, bet tas var būt arī ļoti uzbudinoši. Un tavs partneris var būt pateicīgs par atklātu sarunu. Ja tu esi nervozs cilvēks, tu vienmēr vari sākt ar otra izjautāšanu - kas partnerim ir labi un kādas seksuālas aktivitātes interesē. Tad tu vari runāt par savām iegribām. Šāda veida saruna arī ir lielisks veids, kā apspriest savas robežas un kādas seksuālas aktivitātes noteikti tevi neinteresē.

Publicitātes foto

Tomēr, ja atklāta saruna un pašizpēte nepalīdz sasniegt orgasmu, iespējams, pie vainas ir no jums neatkarīgi faktori - stress, sēdošs darbs vai pat zems oksitocīna līmenis. Ja par stresa un mazkustīgā dzīves veida kaitīgo ietekmi ir runāts un rakstīts daudz, tad par oksitocīnu iespējams nebūsiet dzirdējuši.

Oksitocīns

Publicitātes foto

Oksitocīnam, saukts arī par mīlestības un labsajūtas hormonu, ir liela loma orgasma sasniegšanai. Ja tas netiek izstrādāts pietiekamā daudzumā, baudas virsotņu sasniegšana attālinās arvien tālāk un tālāk. Trauksme, stress un nervozitāte ir galvenajie tā trūkuma iemesli, taču laika pavadīšana ar partneri, skatīšanās acīs, roku turēšana un skūpstīšanās manāmi paaugstina tā izstrādi. Tāpēc, ja diena bijusi trauksmaina un nemiera pilna, pirms seksa ieteicams ar mīļoto parunāt. Nedaudz vārdu lieliski uzlabos jūsu seksualo dzīvi vai pat glābt no attiecību izjukšanas.

Sekss kā prioritāte

Īpaši sievietēm seksam ir vajadzīgas divas lietas: enerģija un skaidra galva. Ja mūsu smadzenēs ir pārtikas preču iepirkumu saraksti un bažas par rītdienu, mēs nespēsim uzbudināties. Un, ja mēs esam nogurušas, mēs noteikti negribēsim seksu. Tātad, lai sekss būs lielisks, tas nevar būt mūsu prioritāšu saraksta pēdējā vietā.

Publicitātes foto

Sekss nav tikai fizisks. Tas atspoguļo visas attiecības. Ja gatavošanās gulēt sastāv no sarunām ar mīļoto, kamēr viņš tīra zobus, bet tu sēdi tualetē, pēc tam jūs abi uzvelkat vecos nodriskātos T-kreklus, pirms ielienat gultā - nu, iespējams, nav brīnums, ka sekss ir kļuvis garlaicīgs. Jūs esat pazaudējuši visu noslēpumu.

Īpaši svarīgs ir jautājums - kāda ir seksa nozīme tavā dzīvē? Vai tu par seksu domā, kā par stresa mazinātāju? Kad jūties satraukta, nelaimīga, vai tu seksu izmanto, lai mazinātāju šīs sajūtas? Vai arī tu seksu izmanto, kā brīvā laika aktivitāti, kad nav nekāda stresa, visi ikdienas pienākumi un rūpes tevi neskar, nenogurdina? Lieliski ir saprast - kāda ir tava seksa motivācija? Jo labāk tu saproti savas iegribas, jo labāk tu pārvaldi sevi un savu ķermeni.

Dzīvesstils

“Seksa atkarība raksturo piespiedu vajadzību pēc seksuālām darbībām. Dažiem cilvēkiem atkarība no seksa var būt ļoti bīstama un radīt ievērojamas grūtības attiecībās. Tāpat kā narkotiku vai alkohola atkarība, tā var negatīvi ietekmēt personas fizisko un garīgo veselību, personiskās attiecības, dzīves kvalitāti un drošību,” raksta healthline.com.

Svarīgākais