21.gadsimtā finanšu pārvaldība var radīt stresu, jo cenu dārdzība ir ik uz soļa. Ne velti dažādi pētījumi ir arī atklājuši, ka cilvēki, kuri piedzīvo finansiālu stresu, ir soļa attālumā no depresijas.
“Stress var ietekmēt cilvēkus ar visiem ienākumu līmeņiem, taču tas ir īpaši spēcīgs cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem, kuri ikdienā saņem minimālo algu,” raksta healthline.com.
Kā samazināt finansiālo stresu, mainot dažas galvenās lietas?
Aplūkojot 1-2 mēnešu izdevumus, var atklāt daudz, kas slēpjas zem tēriņu virspuses. Kāds pārtērē savus līdzekļus, sūtot ēdienu ārpus mājas, cits dod priekšroku taksim, nevis sabiedriskajam transportam.
Ir dažas alternatīvas, ko var apsvērt:
Katru mēnesi atlieciet noteiktu summu uzkrājumu kontā neparedzētiem izdevumiem nākotnē. Vēlāk pateiksi sev paldies.
Mājas vai automašīnas iegāde, rūpes par novecojušiem vecākiem, pensionēšanās plānošana un bērna piedzimšana ir piemēri nākotnes gadījumiem, kas jāplāno uz priekšu.
Varat izvēlēties iestatīt automātisko naudas izņemšanu, lai jums par to nebūtu jādomā vai nav jāatgādina sev katru mēnesi, lai veiktu pārskaitījumu. Tas palīdzēs ekonomēt naudu.
Ir bezgalīgas lietas, ko iegādāties. Ir viegli izjust pastāvīgu spiedienu iegādāties preces, taču tas var ievērojami samazināt budžetu.
Kad patiešām vēlaties kaut ko iegādāties, bet zināt, ka tā nav laba ideja ilgtermiņā, apsveriet iespēju sev pajautāt: “Vai es to izmantošu regulāri, vai arī tas paliks neizmantots?”
Impulsīvi pirkumi ir tie, kas ikdienā ļauj “paslīdēt kājai”, tāpēc izvērtējiet katru pirkumu un īpaši cenas.
Ko nozīmē iepirkties gudri? Tas nozīmē, ka izmantojat stratēģiskus lēmumus iepērkoties, lai palielinātu ietaupījumus.
Pirms pirkuma veikšanas meklējiet piedāvājumus, atlaides, īpašas akcijas un veikalus, kur iespējams iegādāties preces par izdevīgākām cenām.Salīdziniet cenas tiešsaistē un veikalos, lai iegūtu vislabāko piedāvājumu, ietaupot naudu.