3 biroja briesmoņi, ar kuriem, iespējams, esat sastapušies darbā

© Foto: pixabay.com

Katra diena ir kā Helovīns, ja atrodaties toksiskā darba vietā. Kad lapas maina krāsu un naktis kļūst garākas, sākas spokainā sezona. Helovīns iezīmē dienu, kad cilvēki, lai izklaidētos, pārģērbjas par vampīriem, spokiem un citiem ļaunajiem gariem, taču, strādājot pietiekami ilgi, arī pārējā gada laikā savā birojā sastapsieties ar monstriem.

Biedējoši ir tas, ka šie korporatīvie dēmoni patiesībā ir reāli un pārāk daudzās darba vietās viņi plaukst uz savu kolēģu dzīvības enerģijas, raksta HuffPost.

Kādā savas karjeras brīdī, iespējams, saskarsities aci pret aci ar darba vietas briesmoni, kas jūs iespiedīs stūrī. Kā atpazīt šos mokošos monstrus un kā tos uzvarēt.

Enerģijas vampīri

Foto: pixabay.com

Enerģijas vampīri barojas ar jūsu laiku un uzmanību. Viņu paņēmieni var atšķirties, taču lielākā enerģijas vampīra pazīme ir tas, cik iztukšots un noguris jūtaties pēc mijiedarbības ar viņiem. Jābaidās, ka varētu enerģijas vampīri saskarties darbā.

Iespējams, viņi ir sūdzību iesniedzēji, kuri nekad nepārstāj atklāt savas nepatikšanas. Vai varbūt viņiem vienmēr ir briesmīga diena un viņi vēlas, lai visi viņiem pievienotos. Viņi vienpusējās sarunās var dalīties nevēlamās detaļās par savu personīgo dzīvi.

“Šis cilvēks pret stresu izturas kā pret vīrusu: tiklīdz viņš to sajūt, viņš nevar sagaidīt, kad atradīs kādu, kam to izplatīt. Nav nozīmes tam, vai tuvojas liela tikšanās, vai arī atrodaties viņa uztveres “zonā”,” sacīja Tesa Vesta, Ņujorkas Universitātes psiholoģijas profesore un grāmatas “Jerks at Work: Toxic Coworkers and What to Do About Them” autore.

"Viņi jūs pārtrauks, lai pastāstītu par visiem veidiem, kādos viņu tikšanās bija katastrofa vai priekšnieks viņus nenovērtē," viņa sacīja.

Lasi arī: 4 frāzes darbā, kas liks kolēģiem jūs ienīst

Labākā aizsardzība pret enerģijas vampīru ir noteikt sava laika robežas. Labā ziņa ir tā, ka jums vienmēr būs attaisnojums ar darba termiņiem, lai birojā izkļūtu no sarunām ar enerģijas vampīru.

Var arī mēģiniet pateikt, ka varat tērzēt, bet tikai dažas minūtes, un darīt to tikai jums piemērotā laikā. “Piešķiriet viņiem sev piemērotu laiku. Vēlams, kad jūsu smadzenes ir brīvas un nekas daudz netiks zaudēts darbā," ieteica Vesta.

Enerģijas vampīri bieži šādi uztur savu izvairīšanos no vientulības. Tas var dot jums vairāk pacietības un līdzjūtības arī saskarsmē ar viņiem.

Psihologs Raiens Hovss: “Enerģijas vampīri “bieži vien ir cilvēki, kuriem ir neapmierinātas vajadzības pēc uzmanības un apstiprinājuma, kas varētu rasties no daudziem sarežģītiem vai pat traumatiskiem jautājumiem viņu pagātnē... Tā domājot par viņiem, var redzēt, ka viņi ir cilvēki, tāpat kā jūs, bet kuriem bija daži “ātruma lēcieni” un slikta vadība, kas izraisīja neveiksmīgo savstarpējo attiecību stilu.”

Vadītāji spoki

Foto: pixabay.com

Vairāk nekā mikromenedžeri jūs, visticamāk, vajā spoku menedžeris kā biroja darbinieks. Kāds 2010. gada pētījums atklājis, ka visizplatītākais destruktīvās vadības veids, ko darbinieki iztur, ir slikts vadītājs, kurš nav iesaistīts karjeras attīstībā.

Citiem vārdiem sakot, viņi tikpat labi var būt spoki, kad vajag ko darīt jūsu labā. Viņi nelabprāt iestājas par jums, kad tas ir svarīgi, viņi atsakās sniegt jums nekādas konkrētas atsauksmes par sniegumu un dažos gadījumos var tieši ignorēt jūs un jūsu sasniegumus.

2015.gadā veiktajā "Harvard Business Review" aptaujā, kurā piedalījās 1000 strādājoši, atklājās, ka priekšnieka prombūtnē esošā vadība bija galvenā darbinieku problēma, kas satrauca darbiniekus.

Tas ietvēra priekšniekus, kuri neatzina darbinieku sasniegumus, priekšniekus, kuri nedeva skaidrus norādījumus, un vadītājus, kuriem nekad nebija laika tikties ar darbiniekiem.

Lai uzvarētu šos spocīgos vadītājus, ir jāpanāk, lai tie parādās. Elīna Lū Kārtasa, biznesa un karjeras trenere: “Es mēdzu daudz nosaukt vārdu. Tādā veidā cilvēki pievērsa man uzmanību, kad es pirmo reizi sāku savu karjeru. Bieži cilvēki domā: "Ak, tas ir tikai tam un tam. Man ir vienalga.” Bet tad, kad tā ir liela ieinteresētā puse vai ievērojama figūra uzņēmumā, tad cilvēki pievērš vairāk uzmanības.

Un, ja neatrodat vajadzīgo karjeras attīstību, meklējiet sponsorus vai vadītājus citās nodaļās, kas varētu piedāvāt augsta līmeņa uzdevumus un aizstāvēt jūs aiz slēgtām durvīm.

Līdzstrādnieki vilkači

Foto: pixabay.com

Tāpat kā radības, kas pilnmēness laikā pārvēršas par agresīviem briesmoņiem, vilkaču kolēģi vienu dienu ir koleģiāli, bet tad jums šķiet, ka nākamajā viņi varētu jums nokost galvu. Šie kolēģi rada trauksmes un baiļu vidi tajos, kuri ir iestrēguši darbā kopā ar viņiem, un viņu “dzīvsudraba” noskaņojumu.

Ieteicams izveidot žurnālu, lai izsekotu viņu uzvedībai un noskaidrotu, vai viņi ir saistīti ar noteiktiem notikumiem. Ja pamanāt, ka viņi vienmēr ir satraukti pēc valdes sēdes, tad zināt, ka pēc tam viņi vairs neatbildēt.

Dažos gadījumos var palīdzēt norādīt uz garastāvokļa maiņu ar ziņkārīgu un līdzjūtīgu toni: “Ei, tu izskaties mazliet nemierīgs. Vai viss ir kārtībā? Vai jums ir nepieciešama palīdzība? Es zinu, ka mums par šo ir jātiekas. Varbūt labāk satikties pēc stundas.”

Tikmēr Vesta atzina, ka vienīgais veids, kā sakaut šāda veida vilkačus, ir ar caurspīdīgu, iepriekš izplānotu saziņu ar skaidru mērķi mijiedarboties, "tas ir, lai noskaidrotu dažādas viņu uzvedības interpretācijas". Koncentrējieties uz konkrētām lietām, ko viņi ir izdarījuši, nevis uz to, kā tas liek jums justies slikti.

Piemēram, ja jūsu priekšnieks ar jums runāja īpaši lakoniski klientu sapulcē, varat par to runāt neitrālā veidā un lūgt izskaidrot viņa darbību nozīmi.

"Lielākajai daļai no mums ir caurspīdīguma aizspriedumi — mēs domājam, ka ir skaidrs, kāpēc mēs darījām to, ko darījām. Bet jūs īsti nevarat zināt, ja vien nepajautājat, ”sacīja Vesta. Viņa sacīja, ka dažiem kolēģiem "var būt āmrijas priekšnieks, kas pārvalda savas mikropārvaldes lietas, par kurām jūs neuzzināsit, ja vien nepajautāsiet par viņu uzvedības pamatcēloņiem".

Sava laika un enerģijas robežu noteikšana ir noderīgs veids, kā ierobežot vilkača kolēģa ietekmi uz jūsu darba dienu. Bet galu galā slikta uzvedība ir lipīga, un jūs varat “tvert” citu cilvēku noskaņojumu un spriedumus. 2016. gada pētījums žurnālā “Journal of Applied Psychology” atklāja, ka jo vairāk cilvēki redzēja un kļuva par rupjību upuriem, jo ​​lielāka iespēja, ka viņi arī kļūs naidīgi.

Foto: pixabay.com

Dažās darbavietās labākais risinājums garīgajai veselībai ir sākt izstrādāt izejas plānu un pamest darbu, ja biroja briesmonis jūs iztukšo un pārvērš par kaut ko tādu, kas jūs neesat.

Kad esat izmēģinājis visu, kas ir jūsu kontrolē, lai sarunātos vai sadarbotos ar darba vietas briesmoni, tad jautājums ir: vai vēlaties turpināt būt tāda veida kultūrā, kurā jūs pats pārvēršaties par briesmoni?

Atceries, kas notika...?

Dzīvesstils

Virtuves huligāns Pipars stāsta, ka šie ir salāti ar raksturu. “Vēl var pievienot vārītu kartupeli un skābētus kāpostus un tad būs vinegrets, bet, ja tos nepievieno, tad sanāks salāti. Un ļoti garšīgi salāti,” iedrošina Pipars.

Svarīgākais