Izstāde par rotu 20 gadu vēsturi

© Dmitrijs Suļžics/MN

No 2024. gada 17. maija līdz 15. jūnijam mākslas galerija PUTTI organizē tās darbību noslēdzošo starptautisku izstādi “Vai te kāds ir?”. 17. maijā notika izstādes atklāšana.

Saistībā ar grāmatas “Rota nav tikai rota” iznākšanu, kas apkopo galerijas un laikmetīgās un konceptuālās rotas vēsturi 20 gadu griezumā.

Dmitrijs Suļžics/MN

Izstādes vienojošie elementi ir daba un skatpukts.

Dmitrijs Suļžics/MN

“Šī izstāde ir rotu formas un materialitātes valodā iemiesots stāsts par cilvēka un dabas radošuma simbiozi. Par gadsimtu ilgām attiecībām, kur skolnieks ir mācījies no skolotāja, līdz vienā mirklī sajuties tik liels, ka no tā aizmucis, savā arogancē atļāvies to piesmiet, un tagad pazemīgi meklē ceļu atpakaļ, saprotot, ka viens un bez padoma nespēj izdzīvot,” rakstīts galerijas Putti interneta mājas lapā.

Dmitrijs Suļžics/MN

Cilvēks un daba sarunājas radošuma valodā, jo tā ir vienīgā, kuru iespējams saprast bez vārdiem.

Dmitrijs Suļžics/MN

Mākslinieks pamana/notver atstātās un izmētātās zīmes un pārvērš tās rotās. Izceļ citādi nepamanāmo. Viņš to dara ar savām rokām, - caur pieskārienu, meistarību, dabas materiālu un elementu izmantojumu.

Dmitrijs Suļžics/MN

Skatītājs/nēsātājs rotās kā spogulī ierauga sevi. To, kas viņam tajā brīdī nepieciešams, lai ietu tālāk.

Dmitrijs Suļžics/MN

Skaistumu, izaicinājumu, perfekciju, haosu, ērkšķainību, pavedienu, sabiezināta klusuma mirkli troksnī… Citu skatpunktu. Jo, lai labāk ieraudzītu, dažkārt vienkārši ir jāpaskatās citādi.

Izstādē piedalās 40 mākslinieki:

Dmitrijs Suļžics/MN

Alina Carp /Rumānija/, Ana Cardim /Portugāle/, Andris Lauders /Latvija/, Anna Heinrihsone /Latvija/, Annette Dam /Dānija/, Ariel Lavian /Izraēla/, Artemis Valsamaki /Grieķija/, Barbara Uderzo /Itālija/, Chao- Hsien Kuo /Somija/, Clara Niubo /Spānija/, Corrado de Meo /Itālija/, Eero Hintsanen /Somija/, Emmanuel Lacoste /Francija/, Eugenia Ingegno /Itālija/, Eve Margus /Igaunija/, Felieke van der Leest /Norvēģija/, Gigi Mariani /Itālija/, Guntis Lauders /Latvija/, Heng Lee /Taivāna/, Isabelle Busnel /Apvienotā Karaliste/, Julia Maria Künnap /Igaunija/, Jurga Lago /Lietuva/ Kristiina Laurits /Igaunija/, Liisa Hashimoto /Japāna/, Maija Vītola-Zitmane /Latvija/, Maria Rosa Franzin /Itālija/, Maria Valdma-Härm /Igaunija/, Marie-Louise Kristensen /Dānija/, Märta Mattsson /Zviedrija/, Nicolas Estrada /Kolumbija/, Nóra Tengely /Ungārija/, Réka Lőrincz /Ungārija/, Sara Barbanti /Itālija/, Sari Liimatta /Somija/, Simeon Shomov /Bulgārija/, Tanel Veenre /Igaunija/, Ted Noten /Nīderlande/, RO Studio /Latvija/, Valdis Brože /Latvija/, Vita Pukštaite- Bruže /Lietuva/, Yojae Lee /Dienvidkoreja/.

Dmitrijs Suļžics/MN

No 2024. gada 17. maija līdz 15. jūnijam.

Dzīvesstils

Šajā atsvaidzinošajā sorbetā apvienojas skābie rabarberi, saldās meža zemenes un stiprais ingvers. Tas iegūst gludu konsistenci no nedaudz prosecco. Kā atsvaidzinošs deserts šis ir garšīgs un atspirdzinošs vasaras gardums, īpaši Līgo vakaram.

Svarīgākais