Līdz ar adventes svecēm iededzam gaismu gada vistumšākajā laikā. Un ar šo simbolisko soli sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. No askētiska minimālisma līdz barokālai greznībai.
Tomēr ar vizuālo vien nepietiek. Lai lielā notikuma gaidīšanas trīsas pārņemtu sirdis un prātus, kairināt ieteicams visas maņas. Tāpēc der it viss, kas raisa siltas sajūtas, jo šie svētki ir tuvāko cilvēku kopā būšanas prieks - lielākie ģimenes svētki gadā.
Adventes vainags pie sienas. Parasti tos veido no skuju koku zariem.
Bet tik pat labi tās var būt no tūjas vai kadiķa, smilgām vai eikalipta lapām.
Bērnu istabā vainagu var izveidot no krāsainiem baloniem.
Savukārt, ja vannas istabas platība ļauj, var dekorēt arī šo telpu.
Tradicionāli svečturi ir ar vairākām svecēm vai pretēji daudz mono svečturi, kas izkārtoti starp citiem dekoratīviem elementiem.
Piemēram, dažādu formu un lieluma stikla traukos saliek šokolādes konfektes krāsainā folijā, citos stikla trauciņos šokolādes monētas.
Lai radītu vēl krāsaināku sajūtu, lielākos stikla traukos var ielikt krāsainās eglīšu bumbiņas.
Viena no DIY (Do it Yourself) jeb latviski “Dari pats” idejām ir sekojoša: vidēja izmēra stikla burkās saberiet rupjo sāli, katrā otrajā salieciet sveces, bet pārējās saberiet lielās dzērvenes, un kompozīciju nobeidzies ar kadiķu vai citu zaļumu noturīgu augu.
Vēl viena DIY ideja - ievietojiet nogrieztus priedes zarus ar ūdeni pildītās pudelēs ar šauru kakliņu, un uzlieciet konusveida sveces.
Šīs svētku vāzes - svečtura pagatavošana aizņems tikai dažas minūtes. Piepildiet dažādas burkas un vāzes ar ūdeni un iemetiet tajā mieturu īleksa zarus jeb holiju. Un palaidiet peldēties sveci.
Kamīnam Ziemassvētku stāstā ir svarīga loma. Tomēr bez Ziemassvētku vecīša tradicionālās ieejas tas kalpo kā pavarda, siltuma un gaismas avots.
Tomēr, ja jums nav kamīna, uzzīmējiet to ar krītu uz audekla, piekariet to pie sienas, pievienojiet zeķes un pēc tam ieskaujiet to ar grīdas spilveniem un segām. Pēc tam ievietojiet nelielu dekorētu eglīti mazā podiņā, lai izveidotu mājīgu stūrīti. Tas būs labs risinājums, ja dzīvojat mazā dzīvoklī.
Tā vietā, lai laternās liktu sveces, piepildiet tās ar gaismu virtenēm. Tā ir lieliska ideja, lai nestrādājošs kamīns atkal “iedegtos”.
Viltojiet sniegu, novietojot zem Ziemassvētku koka aitādas paklāju.
Pat, ja telpa domāta tikai darbam (mājas birojs), uzklājiet aitādu uz krēsla
vai pie mazā kafijas galdiņa.
Lieli silti, rūtaini. Visur.
Manuprāt, ziedi telpā ienes mājīgumu un smaržu.
Tie kompoziconāli “savāc” telpas koptēlu.
Eglei, protams ir centrālā vieta, tomēr eikalipta vītne ir interesants risinājums mājā. To var turēt visu ziemu.
Starp citu, egle lieliski izskatīsies dekoratīvā podā vai pītā grozā.
Tās eglēs var siet kā bantes. Ar tām var dekorēt traukus.
Vai arī adventes sienas vainaga vienīgā rota.
Lenta kā kamīna vītnes dekors.
Mazās gaismu virtenes var būt kā tradicionālā eglīšu rota, tās jau ierasti var kārt logos. Ar tām var radīt patiesi fantastisku svētku sajūtu.
Ar gaismu virteni var izgaismot grāmatu vai žurnālu piramīdu.
Ziemassvētku galds atšķiras no ikdienas vai citu svētku galdiem ar to, ka tas ir krāsains, pat raibs.
Un nevienam tas neraisīs sašutumu, jo krāsas ir kā pienesums kopējai rotai.
Ja ģimenē ir bērni, tad bez pastkastītes neiztikt, jo vēstule uz Ziemeļpolu ir jānogādā.
Tradicionāli tā ir sarkanā un zaļā krāsa. Zaļš adventes vainags, eglīte. Sarkanas lentas, puansetija jeb Ziemassvētku zvaigzne. Tomēr baltais, sudrabs un zelts iedod gaišuma un vienlaikus greznību.
Ja neplānojat šogad cept Ziemassvētku vecītim piparkūkas un speķa pīrādziņus, nekas. Vienkārši piepildiet savu māju ar saldu aromātu - sveču un eglītes smaržu karuseli.