Starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē un izstādē "Riga Contemporary", kas no 10.jūlija līdz 13.jūlijam norisināsies "Hanzas peronā", piedalīsies 85 mākslinieki no vairāk nekā 20 valstīm, aģentūru LETA informēja Laikmetīgās mākslas centra "Kim?" ("Kim?") pārstāve Signe Nīgale.
Pasākumā, kuru rīko "Kim?" kopā ar Rīgas domi, piedalīsies 42 galerijas. Meses kuratoriālo virzienu veido "Kim?" sadarbībā ar amerikāņu galeristu Džefriju Rozen.
"Kim?" izpilddirektore Evita Groze norāda, ka "Riga Contemporary" ir būtisks solis laikmetīgās mākslas attīstībā Baltijā - pirmo reizi Rīga kļūst par satikšanās vietu galerijām, māksliniekiem un profesionāļiem no visas pasaules meses formātā.
Savukārt kultūras ministre Agnese Lāce (P) uzsver, ka aizvadīto gadu laikā Kultūras ministrija ir mērķtiecīgi strādājusi vizuālās mākslas un laikmetīgās mākslas nozares atbalstam. Viņa klāstīja, ka ir izveidota gan Laikmetīgā Mākslas muzeja institucionālā vienība, gan no 2026.gada tiks ieviesta valsts garantiju sistēma.
"Līdztekus tam esam pateicīgi šādām privātajām iniciatīvām un Rīgas pašvaldībai par vēl vienu soli laikmetīgās mākslas nozares stiprināšanai Latvijā un Baltijā - Starptautiskas mākslas meses ir būtisks instruments mākslas tirgus attīstībai, kolekcionāru piesaistei un Latvijas valsts tēla veidošanai," norāda Lāce.
Publiskās programmas konference norisināsies 11.jūlijā un 12.jūlijā, piedāvājot sarunas, paneļdiskusijas un prezentācijas ar vairāk nekā 30 dalībniekiem no dažādām radošajām, akadēmiskajām un profesionālajām jomām. Konferences sākums katru dienu būs plkst.12, noslēgums - ap plkst.18.
Iecerēts, ka 11.jūlijā uzmanība tiks pievērsta galeriju lomai, institūciju ietekmei, jaunajiem kolekcionāriem, mākslas tirgus attīstībai, kā arī mākslai publiskajā telpā un tās ekonomiskajam potenciālam. Savukārt 12.jūlijā tiks aplūkotas tēmas par korporatīvajām kolekcijām, jauniem mecenātisma modeļiem, muzeju kolekciju veidošanas politiku un laikmetīgās mākslas mijiedarbību ar tehnoloģijām un mākslīgo intelektu.
Starp programmas dalībniekiem ir Indriķis Ģelzis, Maija Kurševa, Kaspars Groševs, Ieva Zībārte, Zane Čulkstēna, Jurģis Peters, Astrīda Rogule, Jānis Zuzāns, Vita Liberte, Jekaterina Novickova, Matilde Tarjello, Aleksandrs Lūkass Bīri, Pjērs Gijē de Montū, kā arī pārstāvji no citām institūcijām.
Papildus konferences un izstādes programmai "Riga Contemporary" piedāvās aktivitāšu klāstu visiem interesentiem. Katru dienu notiks atvērtās tūres latviešu un angļu valodā, ļaujot kuratoru vadībā iepazīt galeriju darbus un māksliniekus.
Ģimenēm ar bērniem būs pieejamas radošās darbnīcas, kurās bērni varēs radoši darboties un iepazīt laikmetīgo mākslu. Tāpat mese piedāvās īpašu programmu jaunajiem kolekcionāriem, sniedzot praktisku ieskatu mākslas darbu izvēlē un kolekciju veidošanā sadarbībā ar vietējiem un starptautiskiem ekspertiem.
Visi pasākumi būs publiski pieejami bez maksas ar iepriekšēju reģistrāciju. Patlaban mesei jau reģistrējušies vairāk nekā 3500 apmeklētāji, tostarp 15% no ārvalstīm.