© Foto: F64 arhīvs

Aprīlis Rotko muzejā allaž bijis svētku mēnesis. Pirms 11 gadiem Daugavpils cietoksnī tika atklāts Rotko muzejs daudzfunkcionāla mākslas un kultūras institūcija, kas kardināli mainīja pilsētas vaibstus, iezīmējot Daugavpili kā stratēģisku vietzīmi Latvijas kultūrkartē.

Atzīmējot Rotko muzeja 11.dzimšanas dienu, piektdien, 26.aprīlī, plkst.16 līdzās pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcijai tiks atklāti vēl divi viņa oriģināldarbi, aģentūru LETA informēja Rotko muzeja Mākslas departamenta speciāliste Inita Paegle.

Vienīgie Marka Rotko oriģināldarbi Latvijā

Kistofers Rotko un Keita Rotko-Prizela / Foto: F64 arhīvs

Šie darbi būs mākslinieka meitas Keitas Rotko-Prizelas dāvinājums Rotko muzeja krājumam, kas tika pasniegts kultūrvietas desmit gadu jubilejas svinībās pērnā gada pavasarī. Šie mākslas darbi - autora agrīnā daiļrades perioda zīmējumi ogles tehnikā - ir šobrīd vienīgie Marka Rotko oriģināldarbi Latvijas muzeju krājumā.

26.aprīlī no plkst.16 Rotko muzeja pastāvīgā ekspozīcija ar krājuma izstādi un Marka Rotko oriģināliem skatāma bez maksas.

Prezentēs izstāžu sezonas katalogus

Papildus oriģināldarbu atklāšanai pasākumā tiks prezentēti arī aktuālās izstāžu sezonas katalogi. To vidū ir izcilās mākslinieces, spilgtas latviešu laikmetīgās glezniecības pārstāves Frančeskas Kirkes katalogs personālizstādei "Bastions", Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādes "Lielgabalu klusumā" tvērums ar 47 mākslinieku darbiem un "Purvīša balvas 2024" nominanta Romāna Korovina personālizstādes "Nomirsim kopā" katalogs.

Dibinās muzeja Jauniešu klubu

Foto: F64 arhīvs

Lai sekmētu jauniešu izpratni par laikmetīgo mākslu un kultūras procesiem, Rotko muzejs šajā pavasarī nācis klajā ar iniciatīvu par Jauniešu klubu.

"Ideja par Jauniešu kluba izveidi Rotko muzejā īstenībā ir jau kādu laiku. Bet, droši vien, tāds stimuls bija Britu Padomes konkurss "Mēs savai kopienai", kurā mēs arī veiksmīgi ieguvām finansējumu, lai īstenotu pirmās jauniešu kluba aktivitātes," stāsta Rotko muzeja Krājuma departamenta vadītāja Zane Melāne.

Līdz šim jaunieši varēja izmantot muzeja piedāvātās iespējas kultūrizglītojošās programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Savukārt Rotko muzeja Jauniešu kluba mērķis ir veidot aktīvu un radošu jauniešu kodolu, kas iesaistīsies muzeja aktivitātēs, veiks brīvprātīgo darbu, kļūs par izstāžu mediatoriem un realizēs savas radošās ieceres.

"Protams, mums ir svarīgi arī sākumā, īstenojot Jauniešu kluba aktivitātes, stāstīt jauniešiem par to, kas ir laikmetīgā māksla, jo ļoti svarīgi tiešām ir veikt šo izglītojošo darbu sabiedrībā, lai varētu skaidrot laikmetīgās mākslas procesus un norises. Mēs piedāvāsim arī radošās darbnīcas ar jaunajiem māksliniekiem un radošo darbnīcu ar mākslas terapeiti. Jauniešu kluba dalībniekiem būs iespēja arī aizbraukt uz Rīgu un iepazīties ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Jauniešu kluba aktīvistiem," papildina Zane Melāne.

Kuldīgā būs lidojošo zivju festivāls, Lasi šeit.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv