Zāģmateriāli un to apstrādes veidi

© Publicitātes foto

Zāģmateriāli ir viens no populārākajiem un biežāk izmantotajiem būvmateriāliem, ko pielieto gan celtniecībā, gan mēbeļu un citu koka izstrādājumu ražošanā. Šie materiāli tiek iegūti, zāģējot koku stumbrus, tādējādi iegūstot dažāda garuma un biezuma dēļus, brusas un citas formas. Zāģmateriālu kvalitāte un apstrādes veids būtiski ietekmē to izturību, izskatu un izmantošanas iespējas.

Zāģmateriālu apstrādes veidi

Lai zāģmateriāli kalpotu ilgi un būtu piemēroti dažādām konstrukcijām, tiem tiek veiktas vairākas apstrādes procedūras. Katram apstrādes veidam ir savas priekšrocības un pielietojuma jomas, un tie palīdz aizsargāt materiālu no ārējiem faktoriem, piemēram, mitruma, kaitēkļiem un bojājumiem.

1. Žāvēšana

Zāģmateriālu žāvēšana ir būtiska apstrādes metode, kas palīdz novērst deformāciju un plaisāšanu. Koksne ir dabīgs materiāls, kas satur mitrumu, un, ja tas tiek izmantots bez žāvēšanas, mitruma iztvaikošanas laikā tas var izliekties un plaisāt. Žāvēšana tiek veikta gan dabiskā ceļā (atstājot materiālu žāvēties gaisa apstākļos), gan rūpnieciskās žāvēšanas kamerās, kas ļauj precīzi kontrolēt mitruma līmeni.

2. Impregnēšana

Impregnēšana ir process, kurā koksne tiek piesūcināta ar īpašām ķīmiskām vielām, kas aizsargā pret mitrumu, sēnītēm un kukaiņiem. Tas ir īpaši svarīgi materiāliem, kas tiks pakļauti mitriem apstākļiem vai ārējai videi, piemēram, fasādēm vai terasēm. Impregnēšana pagarina koka kalpošanas laiku un aizsargā to pret ārējiem faktoriem.

3. Termoapstrāde

Termoapstrāde ir īpašs process, kurā zāģmateriāli tiek pakļauti augstai temperatūrai kontrolētos apstākļos. Šis process samazina koksnes mitruma līmeni, padarot to izturīgāku pret mitrumu un sēnītēm. Termoapstrādāta koksne ir arī stabilāka un mazāk pakļauta deformācijai. Šādi apstrādāta koksne bieži tiek izmantota fasādēs, terasēs un citos ārējos apstākļos, kur nepieciešama augsta izturība.

4. Slīpēšana un virsmas apstrāde

Slīpēšana ir būtiska koka virsmas apstrādes metode, kas nodrošina gludu un estētiski pievilcīgu virsmu. Slīpēšana palīdz novērst nelīdzenumus un padara materiālu piemērotu lakošanai vai krāsošanai. Virsmas apstrāde, savukārt, ietver lakošanu, krāsošanu vai eļļošanu, kas piešķir zāģmateriāliem gan aizsardzību, gan estētisku pievilcību.

Zāģmateriālu pielietojums dažādās būvniecības nozarēs

Koka māju būvniecībā zāģmateriāli tiek izmantoti pamatu, sienu un jumtu konstrukcijās. Koka karkasa mājas ir videi draudzīga un energoefektīva izvēle, kas piedāvā ātru montāžu un augstu izturību. Šajās konstrukcijās bieži izmanto augstas kvalitātes impregnētus zāģmateriālus, kas ir piemēroti ilgstošai izmantošanai.

Arī ārējās konstrukcijas, piemēram, terases un dārza mēbeles, bieži tiek izgatavotas no termoapstrādātiem un impregnētiem zāģmateriāliem, jo tie spēj izturēt mainīgus laikapstākļus un mitrumu. Šie zāģmateriāli ir izturīgi pret sēnītēm un pelējumu, padarot tos piemērotus ilgstošai lietošanai ārpus telpām.

Zāģmateriāli tiek plaši izmantoti arī interjera apdarē, piemēram, grīdu, sienu un griestu apdarē. Koka interjera elementi piešķir telpām dabīgu un siltu atmosfēru. Apdarei bieži tiek izmantoti slīpēti un lakojami zāģmateriāli, kas nodrošina estētiski pievilcīgu un gludu virsmu.

Zāģmateriālu kvalitātes kritēriji

Zāģmateriālu kvalitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp koka veida, apstrādes metodes un mitruma līmeņa. Kvalitatīvi zāģmateriāli ir izturīgi, tiem ir maz plaisu un deformāciju. Kvalitātes klasifikācija palīdz noteikt materiālu piemērotību konkrētiem projektiem, piemēram, augstākās kvalitātes materiāli ir piemēroti redzamiem elementiem, savukārt zemākas kvalitātes materiāli tiek izmantoti konstrukciju iekšējos elementos.

Kvalitāte ir cieši saistīta ar apstrādes metodēm - rūpīga žāvēšana, impregnēšana un termoapstrāde palielina zāģmateriālu kalpošanas laiku un izturību pret ārējiem faktoriem. Pareizi izvēlētas apstrādes metodes var samazināt deformācijas risku un garantēt ilgstošu materiāla izmantošanu.

Kvalitatīvi zāģmateriāli VT TIMBER piedāvājumā!

Ja vēlaties pasūtīt augstākās kvalitātes zāģmateriālus, apskatiet VT TIMBER piedāvājumu! VT TIMBER zāģmateriāli ir gradēti atbilstoši BS EN 14081 standartam, kas apliecina to, ka tie ir atbilstoši Eiropas Savienības standartu prasībām. Uzņēmuma piedāvājumā ir dažādi zāģmateriāli pēc to mitruma pakāpes, izmēriem, apstrādes un koksnes veidiem. Turklāt VT TIMBER nodrošina pilna servisa pakalpojumus, sākot no materiālu sagatavošanas, projekta izstrādes, līdz pat piegādei un montāžai. Ienāciet www.vttimber.lv un uzziniet vairāk!

Dzīvesstils

Viskija glāzīte var nomierināt nervus. Bet tā izslēgs jūsu dzimumlocekli. Pasaulē ir maz prieku par viskiju un seksu. Tāpēc žēl, ka tie ne vienmēr iet kopā. Pārāk daudz viskija (vai jebkāda veida alkohola) bieži noved pie nulles seksa. Kāpēc? Jo, patērējot pārāk daudz alkohola, rodas tā sauktais "viskija penis" — īslaicīgs stāvoklis, kad tas nevar piecelties, lai arī cik ļoti vēlaties, lai tas notiktu.

Svarīgākais