Japānā atvērta neparasta svētnīca. Vai mēs gribētu to apmeklēt?

© Ekrānšāviņš

Apmeklētāji varēs lūgties kopā ar saviem mīļotajiem plīša dzīvniekiem un rīkot piemiņas ceremonijas rotaļlietām, kas nonākušas avārijas stāvoklī. Saskaņā ar “TBS News” ziņām, Japānas Kioto prefektūrā atvērta neparasta sinto svētnīca, kas veltīta mīkstajām rotaļlietām.

Apmeklētāji varēs lūgties kopā ar saviem mīļotajiem plīša dzīvniekiem un rīkot piemiņas ceremonijas, ja rotaļlieta nonāk avārijas stāvoklī vai paliek bez saimnieka. Svētnīcas dibinātāji apgalvo, ka viņus iedvesmojis sinto uzskats, ka cilvēki, dzīvnieki, daba un pat plīša rotaļlietas ir savstarpēji saistītas, vēsta "Sora News24".

Svētnīcā jau ir veikti nepieciešamie sinto rituāli, tostarp dievības pārvietošanas ceremonija. Nākotnē tiks uzbūvēta īpaša vieta rotaļlietu rituālai dedzināšanai un piemineklis to pelniem.

Projektu izveidoja Komiči Horiguči, rotaļlietu remonta pakalpojuma "Mīksto dzīvnieku slimnīca" dibinātāja. Pakalpojuma tīmekļa vietnē apgalvots, ka tā darbinieki sniedz "medicīniskos pakalpojumus" plīša dzīvniekiem: viņi "šuj saplēstas vīles", tīra traipus un nomaina nolietotu kokvilnas pildījumu.

Templis oficiāli apmeklētājiem tiks atvērts 7. jūlijā, Tanabata festivālā, laikā, kad ir ierasts apbrīnot nakts debesis.

Japānā pastāv tradicionāls rituāls "atvadīšanās no lellēm" (人形供養). Lelles, kuras vairs netiek lietotas, tiek nogādātas templī, par tām tiek lūgts un pēc tam sadedzinātas. Šī tradīcija izriet no uztveres par lellēm un plīša dzīvniekiem kā dzīvām būtnēm.

Video