Uzzini, kāpēc Japānā skaitļi 42 un 49 nes nelaimi

© Foto: pixabay.com

Japānā daudziem skaitļiem ir sava nozīme, kas ietekmē ne tikai to vēsturi, bet pat to izmantošanu mūsdienās. Kāpēc cilvēkiem nepatīk skaitlis 4, bet mīl 7?

Japāņu kultūrā skaitļiem un skaitļiem ir nozīme - tie nav tikai kvantitatīvi rādītāji, bet gan ievērojama daļa no japāņu kultūras koda. Kanji — japāņu cipariem — ir simboliska nozīme un tie bieži parādās senos mītos, māņticībās un reliģiskos tekstos, raksta thegirl.

Uzzinot vairāk par kanji izcelsmi, var saprast, kāpēc daži no tiem tiek uzskatīti par veiksminiekiem, bet no citiem japāņi ļoti baidās.

Pamata cipari un to kanji

Foto: pixabay.com

Japāņu valodā ir divas paralēlas ciparu kopas: aizgūtas no ķīniešu valodas un dzimtā japāņu valoda. Līdzīga skaitļu sistēma ir izplatīta arī Korejā.

Ciparu rakstīšanai tiek izmantoti šādi kanji:

一 (いち, iti) - viens

二 (に, ni) - divi

三 (さん, san) - trīs

四 (し, si / よん, yon) - četri

五 (ご, iet) - pieci

六 (ろく, roku) - seši

七 (しち, pilsēta / なな, nana) - septiņi

八 (はち, hati) - astoņi

九 (きゅう, kyu/く, ku) — deviņi

十 (じゅう, ju) - desmit

Tāpat kā citās Āzijas valodās, skaitļiem, kas ir lielāki par desmit, kanji tiek apvienoti. Piemēram, skaitlis 11 ir rakstīts kā 十一 (じゅういち, juichi), kas burtiski nozīmē "desmit" (十) plus "viens" (一). Tāpat 12 ir 十二 (じゅうに, juni), tas ir, “desmit” (十) plus “divi” (二).

Ciparu simbolika japāņu kultūrā

Foto: pixabay.com

Taču skaitļi Japānā nav tikai matemātiski simboli, tie var būt labvēlīgi un nelabvēlīgi, nesot veiksmi un nolādējot ļauno likteni. Šis dalījums nav nejaušs, bet saistīts ar dažādiem uzskatiem un leģendām.

Skaitlis 4 (四) un tā saistība ar nāvi

Visizplatītākā māņticība ir saistīta ar skaitli 4 (si). Japāņu tetrafobija (bailes no četri), tāpat kā Ķīnā un Korejā, ir izskaidrojama ar rakstzīmes 4 - “si” (四) saskaņu ar rakstzīmi 死 (si) - “nāve”. Šā iemesla dēļ Āzijas ēkās bieži trūkst 4. stāva vai tas tiek apzīmēts ar latīņu burtu F. Istabu, automašīnu vai ēku skaitļos arī cenšas izvairīties no četri.

Skaitlis 9 (九) - samuraju lāsts

Japāņi ne mazāk baidās no skaitļa 9 (ku), jo tas izklausās tāpat kā 苦 (ku) - “ciešanas” (苦). Samuraji uzskatīja, ka, ja karavīrs saņems 9 brūces, viņš noteikti mirs. Tomēr vēsturiskie fakti ir pretrunā šim mītam. Piemēram, samurajs Jamamoto Kannosuke izdzīvoja 13 reizes ievainots, radot šaubas par šo veco māņticību. Tomēr pat šodien slimnīcas telpās un transportlīdzekļu numuros bieži izvairās no skaitļa 9.

Skaitlis 7 (七) un septiņi veiksmes dievi

Foto: pixabay.com

Septiņi, gluži pretēji, tiek uzskatīti par vienu no labvēlīgākajiem skaitļiem starp japāņiem. Tas galvenokārt ir saistīts ar "Šičifukudžinu" (七福神) - septiņām laimes dievībām, kas kuģo ar dārgumu kuģi Takarabune (宝船). Saskaņā ar leģendu Jaungada vakarā dārgumu kuģis kuģo ar septiņām dievībām un nes laimi ikvienam, kas to redzējis sapnī. Septiņi dievi ietver:

Ebisu (恵比寿) ir makšķerēšanas, tirdzniecības un veiksmes dievs. Vienīgais japāņu izcelsmes dievs.

Daikokuten (大黒天) ir bagātības, veiksmes un ēdiena dievs. Bieži attēlots ar zelta maisiņu un laimes āmuru.

Bišamontens (毘沙門天) ir kara dievs, taisnīguma un tikumības aizstāvis.

Benzaiten (弁財天) ir gudrības, mākslas un mūzikas dieviete. Bieži saistīts ar ūdeni.

Fukurokuju (福禄寿) ir gudrības, ilgmūžības un veiksmes dievs. To viegli atpazīt pēc iegarenā galvaskausa.

Jurojin (寿老人) ir vēl viens ilgmūžības dievs, veco cilvēku patrons.

Hotei (布袋) ir laimes un apmierinātības dievs. Resns vīrietis ar lielu vēderu un dāvanu maisu.

Ekrānšāviņš.

No kreisās uz labo: Hotei, Jurojin, Fukurokuju, Bishamonten, Benzaiten, Daikokuten, Ebisu

Interesanti, ka 7. jūlijā Japāna svin Tanabata 七夕 jeb “zvaigžņu festivālu”, kad zvaigžņu mīļotāji Orihime un Hikoboši (Vega un Altair) satiekas Piena ceļā.

Skaitlis 8 (八) - bezgalības simbols

Japāņu kultūrā 8 (八, "hachi") tiek uzskatīts par izaugsmes un labklājības simbolu, jo rakstzīmes 八 forma izplešas uz leju, atgādinot atveramu vēdekli un ir saistīta ar paplašināšanos un labklājību.

Šinto valodā izteiciens "yayorozu no kami" (八百万の神) tiek tulkots kā "astoņi miljoni dievu" un tiek lietots, lai apzīmētu neskaitāmus dievību skaitu, uzsverot neskaitāmības ideju.

Daudzi japāņu zīmoli savos nosaukumos izmanto skaitli 8, it kā svētot biznesu panākumiem. Un senos laikos japāņu meistari uzskatīja, ka, ja pirms mājas uzcelšanas izveido 8 lokus, tā stāvēs ilgi un droši.

42 un 49 ir ​​liktenīgi skaitļi japāņu numeroloģijā

Foto: pixabay.com

Kombinācijas ar tām tiek uzskatītas par vēl ļaunākām par 4 un 9. Cipari 42 un 49 japāņus tā biedē, ka visā valstī gandrīz nav neviena auto ar šādām numura zīmēm.

Skaitļa 42 lasījums japāņu valodā var būt "shi-ni" (四二), kas ir gandrīz identisks vārdam "死に" (shini) - "nomirt" "

Starp citu, saskaņā ar fanu teorijām, anime Death Note skaitlim 42 ir svarīga nozīme un tas parādās vairāk nekā vienu reizi svarīgākajos brīžos. Piemēram, mangā un anime ir piezīmju grāmatiņas noteikumu saraksts, un 42. noteikums nosaka: "Nāves Dievs var palielināt tās personas dzīves ilgumu, kurai pieder piezīmju grāmatiņa, bet nevar to saīsināt." Pirmajā epizodē, kad Ryuk pirmo reizi iemet Death Note cilvēku pasaulē, pulkstenis rāda 4:20 (ko var nolasīt kā 4-2-0 → "si-ni-ray").

Arī skaitlim 49 (四十九, "shijuku" vai "shoku") ir dziļa, bet tumša nozīme. Tas ir cieši saistīts ar nāvi, pēcnāves dzīvi un budisma rituāliem. Skaitlis 49 sasaucas ar frāzi “nāve un ciešanas” (死苦, “si-ku”), kas padara to vēl nelabvēlīgāku par 42. Turklāt budismā 49. diena pēc nāves tiek uzskatīta par svarīgu datumu, jo šajā dienā dvēsele beidzot atstāj šo pasauli.

Slavenās korejiešu drāmas “49 dienas” sižets ir saistīts tieši ar šo pārliecību: pēc nokļūšanas autoavārijā galvenajai varonei bija tieši 49 dienas, lai izpildītu savu misiju un paliktu dzīvo pasaulē.

Foto: pixabay.com

Cipari Japānā nav tikai matemātiski simboli, bet gan spēcīgas zīmes, kas ieaustas vēsturē, mitoloģijā un ikdienas dzīvē. No šausminošajiem 4 un 9, kas pareģo nāvi un ciešanas, līdz svētīgajiem 7 un 8, kas nes veiksmi un labklājību, katram skaitlim ir īpaša nozīme.

Iespējams, tagad, sastopot noteiktus skaitļus japāņu tekstos vai filmās, tajos redzēsit ne tikai skaitļus, bet gan slepenas likteņa zīmes. Kas zina, kurš skaitlis nesīs veiksmi?

Svarīgākais