Draugiem un radiniekiem nevajag stāstīt par savām problēmām. Kāpēc?

© Foto: depositphotos.com

Katrs cilvēks vismaz reizi dzīvē vēlas dalīties savās uzkrātajās bēdās. Cilvēku eksistenci uz planētas nevar saukt par rožu dārzu - pat tiem, kuriem “ir viss”, ir iemesls skumjām. Un, lai atvieglotu savu dvēseli, bieži ejam nevis pie psihologiem, bet gan pie ģimenes un draugiem. Uzziniet, vai tiešām ir vērts viņiem vienmēr pastāstīt par savām problēmām.

Vai jums vajadzētu pastāstīt citiem cilvēkiem par savām problēmām? Cilvēkam, kurš vēlas saņemt uzmanību, simpātijas un atbalstu, ir jāsaprot, ka viņš ne vienmēr saņems to, ko vēlas. Tas viss ir par apziņas dabu un cilvēces grēkiem - ne visi spēj īsti saprast tavu problēmu un sirsnīgi just līdzi, vēl jo mazāk palīdzēt. Tam ir vairāki iemesli.

Nevēlēšanās iedziļināties kāda cita bēdās

Foto: pixabay.com

Parasti cilvēki teiktajā klausās tikai ar auss vienu pusi, it īpaši, ja saruna iegūst negatīvu nokrāsu. Iemesls ir vienkāršs - katram pietiek ar savām problēmām, neviens nevēlas dzirdēt par citiem.

Vai ir vērts dalīties savās problēmās ar kādu, kurš nav pietiekami uzmanīgs pret tevi?

Izlemiet pats, taču diez vai jutīsiet gandarījumu vai atvieglojumu no šāda dialoga. Runājot par savām nelaimēm un meklējot atbildes, saskarsities ar minimālu iesaistīšanos, tas var sāpināt vēl vairāk.

Necieņa pret citu problēmām

Katrs cilvēks negatīvās dzīves situācijas uztver atšķirīgi. Dažiem radinieka nāve var nebūt bēdu cēlonis, savukārt citi mēnešiem ilgi raudās par atlaišanu. Tāpēc mēs ne vienmēr varam paredzēt, kādu reakciju izraisīs mūsu stāsts.

Lasi arī: Divas iezīmes, kas kā magnēts piesaista pretējo dzimumu

Labākajā gadījumā saskarsities ar savrupu vienaldzību un pilnīgu problēmas dziļuma neizpratni, jūs varat izsmiet, nolikt malā un pateikt, ka uztraucaties par muļķībām. Šādas reakcijas ir saistītas ar vairuma cilvēku zemo empātijas līmeni vai, vēl nepatīkamāk, vienaldzīgu attieksmi pret citiem.

Schadenfreude* un skaudība

Foto: pixabay.com

Vai ir slikti runāt par savām problēmām? Protams, nē, bet atcerieties, ka cilvēki pēc dabas ir diezgan skaudīgi. Dzirdot par to, cik slikti tev klājas, viņi nejutīs līdzi, bet gan sevī priecāsies.

Tas, kā likums, notiek tikai tiem, kuri nav apmierināti ar savu dzīvi vai dažām tās sastāvdaļām. Šis cilvēks vienmēr salīdzinās sevi ar citiem un brīnīsies: "Kāpēc viņiem tas ir un man nav?"

Un, kad šis veiksmīgais “kāds” zaudē kaut ko vērtīgu un svarīgu, skaudīgā cilvēkā uzliesmos tā pati zemiskā sajūta. Diemžēl ir ļoti daudz cilvēku, kas šādi domā, un ar viņiem neko nevar izdarīt - darbs ar apziņu un zemapziņu gulstas tikai uz viņu pleciem. Tomēr labāk ar viņiem nekomunicēt vispār, jo citu cilvēku skaudība ir enerģētiski spēcīga sajūta, tā var sagraut daudzus citus likteņus.

* emocionāla baudas pieredze, reaģējot uz cita nelaimi.

Dzīvesstils

Kā pareizi vārīt kartupeļus? Kādā ūdenī jāliek kartupeļi - karstā vai aukstā? Tas ir ļoti svarīgi, ja vēlaties iegūt veselīgu ēdienu, nezaudējot oriģinālajā produktā esošos vitamīnus. Ar padomiem dalās izdevums “Wirtualna Polska”.

Svarīgākais