Zīlēšana Līgo naktī: 10 veidi, kā uzzināt savu likteni

© Foto: depositphotos.com

Tautas tradīcijās ir daudz zīlēšanas veidu un pat veltītas īpašas dienas. Viena no tām ir Līgo nakts. Tiek uzskatīts, ka šajā laikā var uzzināt savu likteni. Svētki ir cieši saistīti ar dabas spēku godināšanu.

Gan zīlēšana, gan tajā izmantotie priekšmeti ir ļoti vienkārši un pieejami: augi, ūdens, uguns, spoguļi, gredzeni, ķemmes. Šie padomi ir vairāk jautrai laika pavadīšanai, bet, kā jau dzīvē, ar visu jābūt uzmanīgiem un piesardzīgiem. Lai jautra un skaista Līgo nakts!

Ko ir svarīgi zināt par Līgo nakts zīlēšanu

Foto: F64

Ir vairāki noteikumi, ko svētkos agrāk ievēroja.

  • Ļaunie gari šādās dienās nestāv dīkā, tāpēc jābūt uzmanīgiem it visā.
  • Vīriešiem Līgo naktī nav atļauts iet pie ūdens, jo piekrastē pulcējas nāras un var viegli aizvilkt prom pat varoni. (Zīmīgs noteikums mūsdienu bravurīgajiem līgotājiem, netuvoties ūdeņiem, uzvesties mierīgi un ar prātu).
  • Ūdens attīra no slimībām un ļaunuma.
  • Saskaņā ar kristiešu ticību ūdenim šajos svētkos ir dziedinošs spēks.

Paparde zied

Foto: F64

Šī ir visslavenākā leģenda, kas vēsta, ka maģiskā naktī reizi gadā paparde uzzied vienu brīdi. Ikviens, kurš atradīs ziedu, varēs atrast dārgumu vai kļūt par maģiskas dāvanas īpašnieku.

Neaizņemieties un neaizdodiet savu finansiālo labklājību citai personai. Tā paša iemesla dēļ nauda netiek izmantota zīlēšanai.

Labākais laiks zīlēšanai

Augu, uguns un ūdens maģiskie spēki mostas līdz ar tumsas iestāšanos. Tāpēc rituāli tiek veikti tuvāk pusnaktij.

Daba ir vislabākā pareģotāja

Šī ir pagānu svētku atbalss, tāpēc zīlēšanā visbiežāk tiek izmantoti augi, uguns, ziedi un ūdens.

Var piesaistīt nepatikšanas

Šajā dienā ieteicams atturēties no negatīvisma, strīdiem un sūdzībām. Ir svarīgi saglabāt labu vai neitrālu garastāvokli.

Svinēt lielā kompānijā

Foto: F64

Sākotnēji tie bija masu svētki, tradīcija saglabājusies līdz mūsdienām.

Kas ir noderīgs zīlēšanai mājās?

Lai uzzinātu nākotni, būs nepieciešami savvaļas puķes un garšaugi, ķemme, vaska svece, trauks ar ūdeni vai dabīgs dīķis, spogulis un pirtsslota.

Kā pateikt laimi par savu saderināto

Sāksim ar vienu no sieviešu iecienītākajām tēmām - mīlestība un laulība. Ir vairāki veidi, kā uzzināt par savu saderināto.

1.Vainaga izmantošana

Foto: F64

Līgo nakts priekšvakarā laukā saplūc augstu zāli un savvaļas ziedus un nopin no tiem skaistus lielus vainagus. Iestājoties tumsai, nogādā vainagus uz ūdenstilpni - tā var būt upe, ezers vai pat liels peldbaseins. Novieto un iededz sveci uz vainaga un uzmanīgi nolaiž ūdenī. Tajā pašā laikā pie sevis ir jādomā: vai šogad būs laulība?

Ja vainags peld, tad varat gaidīt priekšlikumu. Ja izskalojas krastā, būs vēl nedaudz jāpagaida.

2.Ar augu palīdzību

Foto: F64

Vienkārša zīlēšana, ko var izdarīt pat pilsētā. Naktī jāiet ārā, jāaizver vai jāaizsien acis un jānorauj zars, zieds vai zāles stiebrs. Šā auga nosaukuma pirmais burts būs arī mīļotā vārda pirmais burts. Piemēram, liepas zars sola Leo vai Linardu, bet pienene - Pēteri vai Paulu.

3.Izmantojot ceļmallapu

Atrast no bērnības pazīstamu augu nebūs grūti. Noplūc lielu, gludu lapu, atnes to mājās un, ejot gulēt, pajautā: “Ceļmallapa, kas zina visus ceļus un visus, kas pa tiem iet, visu redz un visu zina, palīdzi man sapnī ieraudzīt savu līgavaini.” Pēc tam jānoliek lapa zem spilvena un jāiet gulēt.

Foto: pixel.com

4 Izmantojot ķemmi

Paņemiet savu ķemmi un novietojiet to zem spilvena, nav nepieciešams to lietot pirms gulētiešanas. Aizmigt novēli, lai tavs vīrietis (ne konkrēts, bet likteņa lemts) atnāk un miegā izķemmē matus.

Mēģiniet atcerēties cilvēku, kuru redzat sapnī, lai varētu viņu atpazīt, kad satiksieties. Ja puisis nepieskārās taviem matiem, jūs nesatiksieties. Ja nav sapņu, izķemmējiet matus no rīta un paskatieties, cik daudz matiņu uz ķemmes ir palicis: viens nozīmē ātru tikšanos, divi nozīmē ziņas par līgavaini, vairāk matu norāda, ka apstākļi šobrīd jums traucē vienam otru redzēt.

5.Izmantojot vasku

Līgo priekšvakarā jāiegādājas svece no dabīgā vaska, īsu brīdi jāiededz un jālūdz ātra tikšanās ar savu likteni. Tad sveci vajag nodzēst. Un līdz ar tumsas iestāšanos sagatavo ūdens trauku, aizdedz sveci un ielej izkusušo vasku ūdenī. Tad iegūtajā zīmējumā ir jāatrod simboli: sirds, gredzens, zieds pareģo ātru iepazīšanos, mīlestību un kāzas. Acīmredzamu pazīmju trūkums nozīmē, ka tavs laiks vēl nav pienācis.

Kā uzminēt nākotni?

Dažreiz pat skeptiķi vēlas ieskatīties nākotnē vismaz ar vienu aci. Līgo naktī tam ir piemērots laiks.

1.Izmantojot 12 augu vainagu

Foto: F64

Vainagam jāsavāc 12 veidu jebkuri augi, ko var sapīt. Pēc tam nolaidiet vainagu ūdenī, vēlams upē. Iepriekš formulējiet savu jautājumu čukstus, piemēram, par konkrētu dzīves jomu vai lēmuma pieņemšanu.

Ja vainags peld ātri, sagaidiet pozitīvas un ļoti ātras pārmaiņas dzīvē. Lēnām - notikumi attīstīsies lēni. Noslīcis vainags pateiks, ka ideja nav īpaši veiksmīga, un, ja izskalojas krastā vai stāv uz vietas, simbolizē mierīgu un izsvērtu gadu.

2.Caur nejaušu tikšanos

Spļaut pār kreiso plecu un trīs reizes pieklauvēt pie koka: no kurienes radās šīs zīmes?

Ejiet naktī ārā un pastaigājieties mazliet klusumā, runāt nevarat. Pirmais, ar ko satiksieties, paredzēs nākotni. Vīrietis nozīmē, ka lietas virzās uz kāzām, sieviete simbolizē nepatikšanas, labāk viņai pateikt dažus vārdus, lai zīme nedarbojas. Suns nozīmē panākumus karjerā, kaķis nozīmē mājas remontu, putns nozīmē laimi personīgajā dzīvē.

3.Apļu izmantošana uz ūdens

Foto: pixel.com

Paņemiet mazu smagu priekšmetu - akmeni vai ko līdzīgu. Ja tuvumā ir ūdenstilpne, dodieties uz to, ja nē, ielejiet ūdeni baseinā vai vannā. Izsakiet lolotu vēlmi un iemetiet priekšmetu ūdenī. Saskaitiet apļus uz ūdens. Pāra skaitlis piepildīsies, nepāra skaitlis būs vēl jāgaida.

4.Izmantojot spoguli un sveci

Būs vajadzīgs liels spogulis, vaska svece un telpa, kur neviens netraucēs, un spēcīgi nervi. Pagaidi, līdz satumst, aizdedziet sveci un novietojiet to tā, lai tā neatspīdētu spogulī, bet izgaismotu telpu tuvumā. Sēdieties pie spoguļa, nolaidiet galvu.

Padomājiet par nākotni, par savu vēlmi, koncentrējies un paskaties spogulī. Aiz jums parādīsies vīrieša vai sievietes figūra, nebaidieties un nekustieties, atcerieties, ka esat drošībā. Pagaidiet, līdz figūra dos jums zīmi vai novieto mājienu uz galda. Pēc tam čukstus sakiet: “Veiksmei!”, pagaidiet, līdz figūra pilnībā pazūd. Skatīšanās spogulī - lomu spēle... Ceļojiet pa pasaku zemi, attīstiet savus varoņus, cīnieties un... Ja esat pārlieku emocionāls cilvēks, labāk no šīs metodes izvairīties.

5.Izmantojot pirts slotu

Foto: pixel.com

Pēc pēršanās ar slotu vajag iziet ārā, izteikt vēlēšanos par nākotni un slotu pārmest pār plecu. Jūs varat interpretēt atbildi pēc tā, cik tālu vai tuvu tas nokrita un kurā virzienā norāda kātiņš. Tā notikumi attīstīsies tuvākajā nākotnē.

Dzīvesstils

Aizvadīto sestdien, 13. jūlijā, Ozo golfa klubā jau otro gadu pēc kārtas norisinājās uzņēmuma VEHO organizētais MercedesTrophy golfa turnīrs, kurā kuplā skaitā piedalījās vācu auto zīmola Mercedes-Benz lojālie klienti un sadarbības partneri, tostarp arī sabiedrībā atpazīstami sportisti, diplomāti un uzņēmēji. Aktīvās dienas noslēgumā kā turnīra čempions ar 75 rezultatīviem sitieniem tika apbalvots Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, savukārt ar izjustu muzikālo performanci pasākuma viesus priecēja dziedātāja Linda Leen, stāsta VEHO komunikācijas konsultante Daiga Zīmele.