"Normāli laime nav nepārtraukta, bet ir tādi mazi laimes izjūtas mirkļi, uzplaiksnījumi, reizēm pilnīgi iracionāli," intervijā žurnālam "Ieva" saka Dailes teātra vadītājs un aktieris Juris Žagars.
Viņš šādos brīžos paķer telefonu un ieraksta diktofonā. "Piemēram, "vakar uzsniga sniegs, es braucu uz kalnu". Un pēc kāda laika, kad ir lieli sūdi vai ir sūdīgs garastāvoklis, es paklausos šos ierakstus un domāju - ko tu ņemies, te bija tādi mirkļi un būs vēl, viss ir kārtībā! Tas ir mans psihoterapijas seanss, ko praktizēju. Bet tikai tad, kad esmu viens," intervijā sacīja J. Žagars.
Lielisks padoms! Arī "healthline.com" iesaka ieviest savā ikdienā 10 paradumus, kas ļaus justies laimīgākam. Daži no tiem ir ļoti līdzīgi J. Žagara ieteikumam.
Cilvēki parasti smaida, kad ir laimīgi. Bet patiesībā tā ir divvirzienu kustība. Jo vairāk smaidām, jo laimīgāki esam.
Tas nenozīmē, ka jums visu laiku ir jāstaigā ar mākslīgu smaidu uz sejas. Bet nākamreiz, kad jūtaties nomākts, pasmaidiet un paskatieties, kas notiek. Vai arī mēģiniet sākt katru rītu, pasmaidot sev spogulī.
Vingrinājumi ir paredzēti ne tikai jūsu ķermeņa veselībai. Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt mazināt stresu, trauksmes sajūtu un depresiju, vienlaikus paaugstinot pašcieņu un laimes sajūtu.
Pat neliela fiziskā aktivitāte var radīt pārmaiņas. Jums nav jātrenējas triatlonam vai jārāpjas klintīs, pietiks, ja katru vakaru dosieties pastaigās
Lielākajai daļai pieaugušo vajag vismaz septiņas stundas miega katru nakti. Ja jūtat, ka dienas laikā cīnāties ar vēlmi nosnausties, vai vienkārši jūtaties miegains, jūsu ķermenis jums ziņo, ka ir nepieciešams vairāk atpūsties.
Pietiekams miegs ir vitāli svarīgs labai veselībai, smadzeņu darbībai un emocionālai labsajūtai
Iespējams, jūs jau zināt, ka jūsu pārtikas izvēle ietekmē jūsu vispārējo fizisko veselību. Bet daži pārtikas produkti var arī ietekmēt jūsu labsajūtu.
Piemēram:
Lai uzlabotu pašsajūtu, saldu konditorejas izstrādājumu brokastīs nomainiet pret bezpiedevu jogurtu ar augļiem.
Vienkārša pateicība var ievērojami uzlabot jūsu garastāvokli. Katru dienu atrodiet laiku, lai domās pateiktu, par ko esat pateicīgs. To var izdarīt, piemēram, kamēr tīrāt zobus vai vienkārši gaidāt, kad atbrauks sabiedriskais transports.
Dienas gaitā pievērst uzmanību patīkamām lietām, kaut vai sīkumiem. Piemēram, kolēģis, kurš piedāvāja jums tasi kafijas, vai kaimiņš, kurš jums pamāja ar roku. Varbūt tas pat varētu būt tikai saules siltums uz jūsu ādas.
Pētījumi liecina, ka labestība var arī palīdzēt veicināt jūsu vispārējo labsajūtu.
Sirsnīga komplimenta izteikšana ir ātrs un vienkāršs veids, kā uzlabot kāda cilvēka dienu, vienlaikus veicinot pašiem sajusties labāk.
Pētījumi liecina, ka lēna un dziļa elpošanai var palīdzēt mazināt stresu.
Nākamajā reizē, kad jutīsieties saspringts vai esat noguris, veiciet tālāk norādītās darbības.
Ļaujiet mirklim paiet un parūpējieties par sevi. Atcerieties, ka neviens nav laimīgs visu laiku.
Dienasgrāmata ir labs veids, kā sakārtot savas domas, analizēt jūtas un veidot plānus. Un nav jābūt literatūras ģēnijam vai jāraksta sējumi, lai gūtu labumu.
Tas var būt tikpat vienkārši kā pierakstīt dažas domas pirms gulētiešanas.
Salīdzinot sevi ar citiem, var piedzīvot lielu neapmierinātību, zemu pašvērtējumu un pat depresiju. Jācenšas no tā izvairīties.