Ezers, kur nevar peldēties, bet gan saņemt bargu sodu

© Foto: Pexels.com

Sinevira ezers ir viens no slavenākajiem dabas brīnumiem, kas atrodas pašā Karpatu sirdī Ukrainā. Katru gadu tūkstošiem tūristu ierodas šeit, lai apbrīnotu neticamās ainavas un sajustu savvaļas dabas elpu.

Taču, neskatoties uz kārdinājumu ienirt kristāldzidrā ūdenī, peldēšanās Sinevirā ir stingri aizliegta. Kāpēc peldēšanās Sinevira ezerā ir stingri aizliegta tūristiem? raksta RBC.

Sinevira ir daļa no nacionālā parka

Sinevira ezers atrodas Sineviras nacionālā dabas parka teritorijā. Tā ir aizsargājama teritorija ar dabas rezervāta statusu. Saskaņā ar parka noteikumiem peldēšanās, makšķerēšana, trauku mazgāšana vai ķīmisku vielu lietošana ūdenī ir aizliegta. Noteikumu pārkāpšana ir sodāma ar naudas sodu.

Starptautiskas nozīmes objekts

Sinevira ezers ir iekļauts Ramsāres konvencijas sarakstā kā starptautiskas nozīmes mitrājs. Tas nozīmē, ka ezeram ir izcila ekoloģiskā vērtība, un jebkāda iejaukšanās tā dabiskajos procesos var negatīvi ietekmēt bioloģisko daudzveidību.

Foto: Pexels.com

Bīstama temperatūra un dziļums

Pat vasaras pilnbriedā ezera temperatūra nepārsniedz 13 grādus pēc Celsija. Tā dziļums sasniedz 22 metrus.

Tas rada hipotermijas, krampju un slīkšanas risku. Var veidoties zemūdens straumes. Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, ir bijuši gadījumi, kad cilvēki pazuduši ūdenī bez pēdām.

Ekosistēmas traucējumi

Sinevirā dzīvo foreles, vēži un citas sugas, kas ir jutīgas pret piesārņojumu. Ķermeņa losjoni, tīrīšanas līdzekļi vai pat vienkārša cilvēka saskare ar ūdeni var izjaukt ekoloģisko līdzsvaru. Arī daži peldkostīmu materiālu veidi var mainīt ūdens ķīmisko sastāvu.

Sodi un atbildība

Saskaņā ar likumu par peldēšanos Sinevirā var tikt piemērots naudas sods no 13 līdz 41 ASV dolārs.

Dabas bojājumu gadījumā naudas sods var būt lielāks. Turklāt vietējie vides kontroles dienesti var pieprasīt rakstisku paskaidrojumu un izdot administratīvu ziņojumu.

Foto: Pexels.com

Kas ir atļauts un kas nav

Atļauts:

  • Skatu baudīšana.
  • Fotografēšana.
  • Pastaiga apkārt ezeram.
  • Sēdēt krastā.

Aizliegts:

  • Peldēšana.
  • Makšķerēšana.
  • Ugunskuru degšana.
  • Izmantojot šampūnu, ziepes vai krēmus saskarē ar ūdeni.

Cieņa pret dabu

Sinevira ir viena no retajām vietām, kur daba ir saglabājusies gandrīz sākotnējā stāvoklī. Lai to saglabātu, ir svarīgi to apbrīnot, netraucējot. Peldēšanās Sinevirā aizliegta, jo tā iznīcina to, ko tūkstošiem cilvēku šeit ierodas redzēt.

Dzīvesstils

Ananass ir ne tikai garšīgs tropu auglis, bet arī vērtīgu uzturvielu avots. Ananasus var ēst un baudīt kā daļu no sabalansēta uztura vairākos veidos. Tos var lietot neapstrādātus, grilētus vai ceptus. Tos bieži pievieno smūtijos, saldējuma konditorejas izstrādājumos, salsās, dzērienos un citur.

Svarīgākais