Bez plaisām un sausuma: kā rūpēties par roku ādu ziemā

© Foto: pixabay.com

Roku kopšana nav greznība, bet gan nepieciešamība. Ikvienam cilvēkam jārūpējas par savu veselību, īpaši par tām atklātajām ķermeņa daļām, kas ziemā saskaras ar vides agresiju.

Ziema ir laiks omulīgiem vakariem pie kamīna, dzirkstoša sniega un... sausas, saplaisājušas roku ādas. Daudzi cilvēki roku ādas kopšanu ziemā uztver kā patīkamu papildinājumu savam dzīvesveidam, taču patiesībā tā ir svarīga veselības un komforta sastāvdaļa.

Rūpes par roku ādu aukstajā sezonā ir ne tikai estētika, bet gan nepieciešamība vairāku faktoru ietekmē.

Ziemas apstākļu ietekme uz roku ādu

Foto: pixabay.com

Zema temperatūra. Aukstais gaiss ievērojami samazina ādas mitrumu, izraisot dehidratāciju un sausumu. Āda zaudē lipīdus - dabiskos taukus, kas atbild par elastību un aizsardzību pret ārējām ietekmēm. Tas izraisa lobīšanos, apsārtumu un sasprindzinājuma sajūtu.

Vējš. Spēcīgs vējš palielina mitruma iztvaikošanu no ādas virsmas, pastiprinot zemas temperatūras ietekmi. Tas burtiski “izpūš” aizsargājošo hidrolipīdu slāni, atstājot ādu neaizsargātu pret kairinājumu un bojājumiem.

Bieža mazgāšana. Ziemā rokas mazgājam biežāk, izmantojot antiseptiskos līdzekļus un agresīvus mazgāšanas līdzekļus. Tas izraisa ādas dabiskā pH līdzsvara traucējumus, vājina tās aizsargbarjeru un palielina sausumu.

Centrālā apkure. Sausais gaiss apsildāmās telpās vēl vairāk dehidrē ādu, pastiprinot zemas temperatūras un vēja iedarbību.

Sāpīgas un dziļas plaisas ādā nav tikai estētisks defekts. Tas ir vārti uz infekciju un var izraisīt iekaisumu un sāpes.

Dermatīts. Sausa, kairināta āda ir vairāk pakļauta dažādu dermatītu, tostarp ekzēmas, attīstībai.

Diskomforts. Pastāvīga sasprindzinājuma sajūta, nieze un lobīšanās būtiski samazina dzīves kvalitāti, traucējot ikdienas aktivitātēm.

Kā pareizi rūpēties?

Foto: pixabay.com

Visaptveroša kopšana ir veselīgu un skaistu roku atslēga. Tas ietver vairākus posmus.

Tīrīšana. Izmantojiet maigus, mitrinošus roku mazgāšanas līdzekļus, izvairoties no agresīviem preparātiem ar augstu sārma saturu. Pēc mazgāšanas noteikti nosusiniet rokas ar mīkstu dvieli bez berzēšanas.

Uzturs un mitrināšana. Regulāra barojošu un mitrinošu krēmu lietošana ir veselīgas roku ādas atslēga ziemā. Izvēlieties krēmus, kas satur daudz taukskābju, glicerīnu, eļļas (piemēram, šī, avokado, kokosriekstu) un vitamīnus. Uzklājiet krēmu ne tikai pēc roku mazgāšanas, bet arī vairākas reizes dienas laikā, īpaši pirms došanās ārā.

Aizsardzība. Izmantojiet aizsargkrēmus vai balzāmus ar SPF filtriem, īpaši, ja strādājat ārpus telpām. Tie pasargās ādu no ultravioletā starojuma, kas pat ziemā var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli.

Papildu pasākumi. Valkājiet cimdus, īpaši strādājot ārā vai veicot tīrīšanu. Dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai jūsu ķermenis būtu hidratēts. Iekļaujiet savā uzturā pārtikas produktus, kas bagāti ar A un E vitamīniem, kas labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli.

Neatliekamā palīdzība. Ja uz ādas parādās plaisas vai citi bojājumi, konsultējieties ar dermatologu. Viņš palīdzēs noteikt problēmas cēloni un noteikt atbilstošu ārstēšanu.

Nakts kopšanai ir piemērots biezāks krēms vai eļļa, uzklājiet to pirms gulētiešanas un uzvelciet kokvilnas cimdus. Tas radīs "maskas" efektu un palīdzēs ādai atgūties nakti.

Ziemā ir svarīgi ēst pareizi. Iekļaujiet savā uzturā pārtiku, kas bagāta ar omega-3 taukskābēm (zivis, rieksti), kā arī pārtiku, kas bagāta ar vitamīniem A, C un E. Neskatoties uz to, ka ziemas sezonā mūsu āda ir mazāk pakļauta saules iedarbībai, nedrīkst aizmirst lietot arī ziemā, krēmus ar aizsardzību pret ultravioletajiem stariem.

Svarīgi zināt

Ik pa laikam nepieciešama viegls pīlings ar skrubi. Jūs varat doties uz skaistumkopšanas salonu un iziet spa procedūru, kas obligāti ietver skrubi, parasti karstu vai aukstu parafīnu un masāžu. Tas palīdzēs noņemt atmirušās ādas šūnas un uzlabos mitrinātāju uzsūkšanos.

Ir svarīgi neaizmirst par kutikulu. Ja jūs par to nerūpēsities, tas var novest pie slimiem nagiem. Regulāri nepieciešams mitrināt kutikulu ar speciālu eļļu un veikt higiēnisku manikīru.

Svarīgākais