Cēsīs atklāta piemiņas skulptūra dziesminiekam Haraldam Sīmanim

© Foto: Vladislavs Ančs

Cēsīs, Maija parkā, atklāta leģendārā dziesminieka Haralda Sīmaņa piemiņai veltīta skulptūra “Dziesminieks”, ko veidojis tēlnieks Ģirts Burvis.

Tā tapusi, galvenokārt pateicoties sabiedrības ziedojumiem, kā arī Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra finansiālam atbalstam.

Latviešu dziesminieku leģendas - H. Sīmaņa - radošā ceļa sākums saistās ar Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta atjaunošanu, tās ērģeļu spēles iedvesmotu apgūšanu.

Foto: Vladislavs Ančs

“Tīrradnis. Dziesmu autors. Dziedonis. Ģitārists. Ērģelnieks. Neskaitāmu Latvijas baznīcu jumtu jumiķis,” tā H. Sīmani raksturo dziedātāja Ie. Akuratere, kuras teiktais būs lasāms arī uz piemiņas skulptūras, raksta liepajniekiem.lv

“Pārlaicīgā, aizraujošā un reizē varenā sajūta, kas ir Haralda Sīmaņa dziesmās un bija viņā pašā, ir ielikta viņa piemiņas skulptūrā “Dziesminieks”, izmantojot mūsdienīgā nerūsošā tērauda materiāla gaisīgumu un skicēm radnieciskā “metāla origami” stila vieglumu. Esmu laimīgs, ka Gita Sīmane un Haralda draugi man uzticēja šo darbu, daļēji saskatot arī stilā līdzību ar leģendāro Haralda baznīcu jumiķa darbību.

Foto: Vladislavs Ančs

Ceru, ka cēsnieki šo mūsu dāvinājumu pieņems un iemīļos, jo Cēsis un Haralds ir arī manā sirdī, tāpat kā atbildība mana skolotāja, izcilā tēlnieka Kārļa Jansona priekšā, kura skulptūra atrodas turpat netālu Maija parkā,” teicis tēlnieks Ģ. Burvis.

Atklāšanas koncertā piedalījās Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Zane Šmite, Andris Grunte, Jaunā Rīgas teātra aktieri Sabīne Tīkmane un Jānis Grūtups, kā arī “Austrasbērni”.

Foto: Vladislavs Ančs

Cēsu pašvaldība nodrošināja skulptūras vietas labiekārtošanas darbus un atklāšanas koncerta norisi.

Dzīvesstils

Virtuves huligāns Pipars piekrīt, ka laiks mūsdienās ir dārgs, tāpēc piedāvā recepti, kur 20 minūšu laikā ir iespēja pagatavot garšīgu maltīti visai ģimenei. Pārliecinies pats!

Svarīgākais