Ar spraigām novusa spēlēm aizvadīts turnīrs "Kijas diplomātija"

© Ģirts Ozoliņš/MN

Vidzemes tirgū 15. maijā virmoja patiess azarts. Un kā nu ne – ja Eiropas vēlēšanu deputātu kandidāti kļūst par novusa spēles partneriem. 12 partiju, dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi novusa spēles entuziasti, Latvijas Novusa federācijas stingrā uzraudzībā, ņēma rokās kijas un piedalījās novusa turnīrā. Neierasta vide, neierastas situācijas, neierastas lomas un sarunas, stāsta Emīls Matisons no aģentūras "Deep White".

Vai topošie Eiropas vēlēšanu deputāti prot zaudēt? Vai viņi ir sprinteri vai maratonisti? Cik interesanti sarunu biedri ir pārējo partiju pārstāvji? Kā deputātu kandidāti rīkojas situācijās, kad azarta līmenis ir maksimāls?

Atbildes uz šiem jautājumiem guva ikviens klātesošais, savukārt, deputātu kandidāti novērtēja interesanto veidu, kā ļaut sevi iepazīt topošajiem balsotājiem.

Otrajā vietā ierindojās partijas “Progresīvie” deputātu kandidāts Mārtiņš Staķis / Ģirts Ozoliņš/MN

Jauktās komandās pie 20 galdiem spēles aizvadīja vairāk nekā 50 dalībnieku, no kuriem aptuveni divas trešdaļas bija Eiropas Parlamenta deputātu amatu kandidāti.

Spēles vieglā un jautrā gaisotnē aizvadīja vairāk nekā 50 dalībnieku / Ģirts Ozoliņš/MN

Par turnīra uzvarētāju kļuva novusa entuziaste Tatjana Stivka, iegūstot turnīra galveno balvu - novusa galdu.

Otrajā vietā ierindojās partijas “Progresīvie” deputātu kandidāts Mārtiņš Staķis, bet trešo vietu ieguva Mārtiņš Daģis no partijas “Jaunā Vienotība”.

Turnīrs notika tiesnešu uzraudzībā / Ģirts Ozoliņš/MN

“Turnīrs apliecināja, ka politikai un novusam tiešām ir daudz kopīga. “Kijas diplomātija” bija lieliska iespēja politiķiem pierādīt sevi ne vien spraigās priekšvēlēšanu diskusijās, bet arī pie novusa galda. Tajā pašā laikā turnīrs ļāva politiķiem izmēģināt saspēli ar citu partiju pārstāvjiem, kas ir būtiski strādājot Eiropas Parlamentā. Mums ir patiess prieks, ka turnīrā piedalījās lielākā daļa no partijām, kas kandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī virkne novusa spēles entuziastu,“ stāsta Sarunu festivāla LAMPA direktore un fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore Ieva Morica.

Turnīru vadīja komiķis Rūdolfs Kugrēns / Ģirts Ozoliņš/MN

Turnīru rīkoja Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Eiropas Kustība Latvijā un Latvijas Novusa federācija ar Eiropas Savienības atbalstu.

Arī Ieva Brante pārbaudīja savus spēkus / Ģirts Ozoliņš/MN

Turnīrā kopumā piedalījās 12 partiju pārstāvji: sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, “Jaunā konservatīvā partija”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” - “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Latvija pirmajā vietā”, “Latvijas attīstībai”, “Centra partija”, “Apvienība Jaunlatvieši”, “APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas zaļā partija”, “Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”, “Progresīvie“, politiskā partija “Tautas varas spēks”, Kustība “Par!” un “Jaunā Vienotība”.

Dzīvesstils

Šajā atsvaidzinošajā sorbetā apvienojas skābie rabarberi, saldās meža zemenes un stiprais ingvers. Tas iegūst gludu konsistenci no nedaudz prosecco. Kā atsvaidzinošs deserts šis ir garšīgs un atspirdzinošs vasaras gardums, īpaši Līgo vakaram.

Svarīgākais