© Pexels.com

Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu "Mans putns 2024" un aicina tajā piedalīties bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus, kuru aizraušanās ir Latvijas putnu savvaļas dzīves mirkļu iemūžināšana fotogrāfijās. Konkursa labākie darbi no 12.aprīļa būs skatāmi fotoizstādē, vēsta Polīna Šķiņķe, Latvijas Nacionālā dabas muzeja Komunikācijas nodaļa.

Ar mērķi rosināt sabiedrību vērot un iepazīt dabu fotokonkursu "Mans putns" Latvijas Nacionālais dabas muzejs rīko jau vairāk nekā 20 gadus, un aizvien iesniegtie darbi atklāj ko pārsteidzošu par Latvijas putnu faunu. Konkursa komisija rūpīgi izvērtē katru saņemto fotogrāfiju, pievēršot uzmanību ne tikai putnu sugām, bet arī kompozīcijai, autora izpratnei un attieksmei pret dabu.

Arī šogad, sagaidot pavasari un pirmos gājputnus (Kurzemē jau februārī manīti lauku cīruļi, ķīvītes, ziemeļu gulbji un dažādu sugu zosis), aicinām fotogrāfus amatierus piedalīties konkursā, pacīnīties par balvām un iespēju savu fotogrāfiju ieraudzīt izstādē.

Konkursā drīkst iesniegt tikai Latvijā uzņemtus savvaļas putnu attēlus. Fotogrāfijas tiks vērtētas četrās vecuma grupās - bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13-20 gadi), pieaugušie (21-50 gadi) un seniori (vecāki par 51 gadu). Katrā vecuma grupā būs viens uzvarētājs. Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs krāsainas, 30x40 cm lielas, izdrukātas fotogrāfijas.

Darbus konkursam līdz 20.martam var iesniegt Latvijas Nacionālajā dabas muzejā vai sūtīt pa pastu. Laureātu paziņošana, apbalvošana un labāko darbu fotoizstādes atklāšana notiks 12.aprīlī Dabas muzejā. Par balvām laureātiem rūpējas SIA "Baltic optics", Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, Latvijas Nacionālais dabas muzejs un citi atbalstītāji.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv