Vel­dze iz­slā­pu­šai ādai

© pinterest.com

Ūdens ir ne ti­kai jā­dzer, bet arī jā­lie­to ār­īgi, jo se­viš­ķi ga­da sil­ta­jos mē­ne­šos, kad uz ādu ie­dar­bo­jas tā­di stre­so­ri kā sau­le un pa­stip­ri­nā­ta svī­ša­na. Do­do­ties ik­die­nas gai­tās, der pa­ķert līdz­i iz­smi­dzi­nā­mo ter­mā­lo ūde­ni.

Ter­mā­lais ūdens ir da­bis­kas iz­cel­smes ūdens, ko ie­gūst no pa­ze­mes avo­tiem, tā­dēļ ta­jā ir augst­a ak­tī­vo vie­lu - mik­ro­ele­men­tu kon­cen­trā­ci­ja. Ņe­mot vē­rā, ka šis ūdens nav iz­vei­dots sin­tē­tis­ki, tas ir drau­dzīgs vis­iem ādas ti­piem, bet jo se­viš­ķi, ja ir ten­den­ce uz aler­ģis­kām re­ak­ci­jām, ie­kai­su­miem. Bū­tī­bā ter­mā­lais ūdens uz­ska­tāms par pirm­ās pa­kā­pes mit­ri­nā­tā­ju un ka­ta­li­za­to­ru.

Kon­sul­tē Ie­va Gul­be, skais­tum­kop­ša­nas un me­di­cī­nas cen­tra Wellslim kos­mē­ti­ķu me­to­dis­kā va­dī­tā­ja, se­jas un ķer­me­ņa kop­ša­nas spe­ci­ālis­te.

«Sa­sto­po­ties ar jeb­ku­ru stre­so­ru, āda pa­stip­ri­nā­ti iz­tvai­ko ūde­ni,» stās­ta kos­mē­ti­ķe. «Gal­ve­nie stre­so­ri ir sau­le, sals, vējš, prie­ki, bē­das un vis­as ci­tas psiho­emo­ci­onā­lās svār­stī­bas, iz­sta­ro­ju­mi no apa­rā­tiem. Ter­mā­lo ūde­ni va­ja­dzē­tu lie­tot cil­vē­kiem, ku­ri daudz svīst, tos­tarp spor­tistiem, jo tā­dā vei­dā or­ga­nisms at­ūde­ņo­jas, tur­klāt īpa­ši kar­stā lai­kā svied­ru kris­tā­li­ņi var kai­ri­nāt ju­tī­gā­ku ādu; pirms un pēc sau­ļo­ša­nās un starp sau­les pel­dēm; tiem, ku­ri daudz ce­ļo ar lid­ma­šī­nu - sa­lo­nā ir sauss gaiss, tur­klāt ādu ie­tek­mē arī spie­die­na mai­ņas; arī bi­ro­ju dar­bi­nie­kiem, ku­ri at­ro­das apa­rā­tu un māk­slī­gā ap­gais­mo­ju­ma ie­len­ku­mā. Ter­mā­lais ūdens pri­mā­ri kal­po kā ādas at­svai­dzi­nā­tājs un mit­ri­nā­tājs, tur­klāt tā lie­to­ša­na īpa­šas pū­les ne­pra­sa un arī ne­ēr­tī­bas ne­sa­gā­dā, jo iz­smi­dzi­nā­jums ir ļo­ti smalks, kā mig­li­ņa. Ae­ro­sols jā­iz­smi­dzi­na ap 30 centi­met­ru at­tā­lu­mā no ādas. Iz­smi­dzi­nā­mo ter­mā­lo ūde­ni var dro­ši lie­tot vai­rā­kas rei­zes die­nā, bet vī­rie­šiem pats mi­ni­mums bū­tu pēc skū­ša­nās, ne­at­ka­rī­gi no tā, kāds skū­ša­nās veids tiek iz­man­tots un cik, pēc eti­ķe­tes sprie­žot, mit­ri­nošs/no­mie­ri­nošs/sau­dzē­jošs ir pēc­skū­ša­nās lī­dzek­lis. Tā­pat ter­mā­lais ūdens var lie­ti no­de­rēt tad, ja spor­ta zā­les ap­mek­lē­jums vai tre­niņš kom­bi­nē­jas ar die­nas pē­dē­jo du­šu, ku­ras lai­kā ķer­me­nis tiek ie­zie­pēts. Pa­ras­tais krā­na ūdens un pu­to­jo­šie lī­dzek­ļi sau­si­na ādu, tā­pēc pēc no­maz­gā­ša­nās var ba­gā­tī­gi uz­smi­dzi­nāt ter­mā­lo ūde­ni.»