Vakcīnu ražotāji bažīgi par tiesvedībām blakņu dēļ

© Pixabay

Tūkstošiem soctīklu lietotāju uzmanību izpelnījusies ziņu aģentūras “Reuters” publikācija, kas atklāj, ka lielākie vakcīnu ražotāji – “Pfizer”, “Moderna”, “AstraZeneca” – ir nobažījušies par iespējamām tiesvedībām vakcīnu izraisīto blakņu dēļ.

Publikācijā norādīts, ka starptautiskajā programmā, kuras mērķis ir veicināt vakcināciju nabadzīgākajās valstīs, īpaši bēgļu un migrantu skartajās, veidojas vakcīnu deficīts. Tam par iemeslu ir augšminēto vakcīnu ražotāju bailes par iespējamām tiesvedībām, jo programmā ietvertajās valstīs nav noteikta juridiskā mehānisma, kas, pretenziju gadījumā, pasargātu farmācijas kompānijas no tiešu prasību vēršanas pret tām.

Kā raksta “Reuters”, tas varētu nozīmēt, ka miljoniem bēgļu un migrantu vakcīnas nesaņems, jo kompānijas, kuras šobrīd izturas piesardzīgi ir piegādātājas gandrīz 2/3 vakcīnu.

Protams, šis fakts rada ne mazums jautājumu, par vakcīnu drošumu un efektivitāti daļai soctīklu lietotāju.

Citi

Krievijā uz ekonomisko problēmu un sankciju fona strauji pieaugusi sviesta cena, kuram kopš gada sākuma cenas pieaugušas par 25–30%. Piena izejvielu trūkuma un pieaugošo ražošanas izmaksu dēļ produkts kļuvis par deficītpreci un izraisījis ažiotāžu iedzīvotāju vidū. Atsevišķos lielveikalos sviestu tagad glabā speciālos traukos, lai pasargātu no zādzībām, jo ​​bijuši vairāki gadījumi, kad to mēģināts nozagt, vēsta Prozoro.

Svarīgākais