Veselība

7.mar 2020
Alkoholisko dzērienu vidū ir tādi, kas cilvēka veselību var ietekmēt negatīvāk nekā citi, raksta "newsyou.info".
6.mar 2020
Gripas intensitāte Latvijā turpina samazināties, vienlaikus ievērojams skaits iedzīvotāju ik nedēļu vēršas pie mediķiem ar augšējo elpceļu infekcijām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
5.mar 2020
Jaunais koronavīruss nav vienīgais infekcijas slimību izraisītājs Latvijā, bet atšķirībā no tā citiem vīrusiem sabiedrība savu uzmanību šajā gripas sezonā vispār nevelta.
4.mar 2020
Tā nu sagadījies, ka jaunās vīrusu infekcijas draudu ēnā roku mazgāšanai tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Vairs nepietiek ar paviršu pirkstu galiņu noskalošanu zem krāna, kā daudzi to ieraduši darīt. Rokas jāmazgā ne vien biežāk, bet arī rūpīgāk, un atklājas jaunas nianses, kas agrāk pat neienāca prāta.
3.mar 2020
Izrādās, ka alus spēj palīdzēt mums saglabāt zobu veselību, vēsta portāls "The Healthy".
2.mar 2020
Šodien gaidāmajā Krīzes vadības padomes (KVP) sēdē tiks rekomendēts noteikt 14 dienu karantīnu visiem valsts sociālās aprūpes iestāžu, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri atgriezušies no jaunā koronavīrusa skartajām valstīm, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP). 
1.mar 2020
Starptautiska zinātnieku grupa nonākusi pie secinājuma, ka Vidusjūras diēta ir viens no efektīvākajiem veidiem cīņā ar novecošanos, raksta "medicalxpress.com".
28.feb 2020
Cilvēku, kas neēd augļus un dārzeņus, nav maz. Kā atklāj speciālisti, atteikšanās no augļiem un dārzeņiem negatīvi ietekmēs visu organismu, raksta "newsyou.info".
27.feb 2020
Līdz ar pavasara atnākšanu beidzas gada grūtākais periods sejas ādas kopšanā –, jo ziemā to ietekmē straujas gaisa temperatūras un relatīvā mitruma izmaiņas un, protams, vitamīnu deficīts. Dabai atmostoties no ziemas miega, mainās arī ādas stāvoklis – neatkarīgi no vecuma un ādas tipa. Tas jāņem vērā, izvēloties pavasarim atbilstošas ādas kopšanas metodes.
27.feb 2020
Ja gadalaiku maiņa notiktu līgani un pakāpeniski, tas ļautu mums labāk adaptēties. Taču laika apstākļi ir svārstīgi un untumaini, un vēsā, mitrā un vējainā laikā elpceļu vīrusi jūtas labāk nekā cilvēki. Ja neuzmanāmies, rezultāts bieži vien ir akūtas augšējo elpceļu infekcijas, akūts bronhīts vai pat pneimonija. Un, neko darīt – ja esi saslimis, tad jāpaliek mājās un jāizslimo līdz galam.
27.feb 2020
Gastroenteroloģe Jekaterina Pavlova paskaidroja, kāpēc apgalvojums, ka zupas ēšana ir laba gremošanai, nav nekas vairāk kā mīts, raksta "zdorove.clutch.ua".
25.feb 2020
Daudzas ikdienā it kā pašsaprotamas lietas mēdz mums patiesībā kaitēt. Diez vai aizdomājamies, cik patiesībā kaitīgas ir vannas putas un, ka švamme, ar ko mazgājam traukus patiesībā sevī slēpj baktēriju "karaļvalsti". "Brightside" apkopojis vispārpieņemtus sieviešu ieradumus, no kuriem būtu jāatbrīvojas.
24.feb 2020
Viens no nepatīkamākajiem sejas kopšanas elementiem ir tā dēvētie "melnie punkti" uz deguna. Lai nebūtu lieki jātērē nauda par dažādiem produktiem, kuru efektivitāte ne vienmēr attaisnojas, izmēģini šīs 3 maskas, kas pagatavojamas no mājās pieejamiem produktiem.
24.feb 2020
Sieviete saņēma uzaicinājumu veikt profilaktisko krūts vēža pārbaudi jeb skrīninga izmeklējumu un tam arī uzreiz pieteicās. Izmeklējuma rezultāts bija pacientei labvēlīgs, jo ārsta atzinums neliecināja, ka sievietei būtu aizdomas par ļaundabīgu audzēju. Tomēr aptuveni pusgadu pēc šā izmeklējuma sievietei sākās veselības problēmas, viņa vērsās pie ārstiem un… tika atklāts krūts vēzis.
23.feb 2020
Latvijā parasti darba diena sākas jau pulksten 8.00 vai 9.00, taču Oksfordas zinātnieks pamatojis, kāpēc darba dienai nevajadzētu sākties ātrāk par pulksten 10.00, raksta portāls "Brightside".
23.feb 2020
Nierakmeņu lēkmes sāpes jau izsenis tiek uzskatītas par vienām no spēcīgākajām sāpēm, ko cilvēk spēj piedzīvot. Kādēļ rodas nierakmeņi, kādas ir ārstniecības iespējas un kā tās ir mainījušās laika gaitā? Ko varam darīt profilakses nolūkos, lai samazinātu iespēju ar šādu problēmu sastapties? Noderīgu informāciju sniedz BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas urologs Pēteris Vaganovs un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
22.feb 2020
Zarnu trakts ir atbildīgs par organisma apgādāšanu ar nepieciešamajām uzturvielām, taču, lai tas spētu pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, tajā mītošajām labajām un sliktajām baktērijām jābūt līdzsvarā. Nelabvēlīgas izmaiņas un baktēriju disbalanss var kalpot par iemeslu sliktai pašsajūtai un dažādām saslimšanām, tai skaitā nervu sistēmas darbības traucējumiem. Vairāk par baktēriju lomu zarnu traktā un par to, kā saglabāt pareizu to balansu, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.
22.feb 2020
Pēdējā laikā sociālajos tīklos darbojas influenceri, kas apgalvo, ka atteikušies no ūdens dzeršanas, un aicina sekot savam piemēram, vēsta Insider.
22.feb 2020
Tūkstošiem cilvēku vāra rīsus nepareizi, tādā veidā pakļaujot savu veselību riskam. Tādu viedokli pauduši veselīga uztura eksperti no Īrijas, "healthinfo.ua".
22.feb 2020
Krustziežu dzimtas dārzeņi – kāposti, ziedkāposti, brokoļi, rožu kāposti, lapu kāposti un citi – jālieto uzturā, lai mazinātu aknu aptaukošanās risku, informē Eating Well.