Veselība

22.feb 2020
Kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus pārsteigusi kaimiņu atstātā zīmīte par bezvadu internetu.
21.feb 2020
Šie ieteikumi skaistumam un labai pašsajūtai varbūt var šķist savādi, taču tie noteikti ir iedarbīgi un tos der izmēģināt. Portāls "Brightside" apkopojis dīvainus trikus, kas palīdzēs uzlabot pašsajūtu pēc sporta treniņiem, veikt masāžu mājas apstākļos vai padarīt uzklāto grimu efektīvāku.
20.feb 2020
Ja nevari darīt to, kas tev patīk, tad lai tev iepatīkas tas, ko tu dari – tā filozofiski noskaņoti mierinātāji mēdz teikt cilvēkam, kurš nav apmierināts ar savu darbu. Dažkārt seko arī skarbāka piebilde: priecājies, ka tev vispār ir darbs. Atkal jau atskan runas par ekonomikas sabremzēšanos, un ko var zināt, ja nu nāksies zaudēt to pašu nepatīkamo. Šī doma diez ko nemierina, toties mobilizē gan, un cilvēks cenšas noturēties.
20.feb 2020
Ziema iet uz beigām, tā arī īsti nesākusies, un daudzi jūtas paguruši. Kas īsti ir šis izdaudzinātais pavasara nogurums – dabiska parādība vai mūsu pašu nepareizā dzīvesveida rezultāts? Kategoriski noskaņoti ārsti teic: ja tavs dienas režīms, uzturs, fiziskā un garīgā slodze pastāvīgi ir līdzsvarā, tad nekāda pavasara noguruma nav. Savukārt hronobioloģija pavasara nogurumu skaidro ar to, ka šajā gadalaikā cilvēka organismā strauji paplašinās daudzu orgānu un orgānu sistēmu bioritmu amplitūda – tā mūsu iekšējais bioloģiskais pulkstenis reaģē uz dienas pagarināšanos, pastiprināto Saules un aktivitāti un norisēm Zemes magnētiskajā laukā. Kamēr organisms šajā ceļā no ziemas uz vasaru pārkārto un saskaņo visu sistēmu darbu, tas ir vairāk pakļauts dažādu nelabvēlīgu ārēju faktoru ietekmei, tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija.
19.feb 2020
Ziema pagaidām ne šāda, ne tāda, bet sākam jau runāt par pavasara nogurumu. Tam ir gan dabiski, gan mūsu pašu izraisīti cēloņi. Tiek skaidrots, ka nogurums ir organisma veģetatīva reakcija uz pārmaiņām dabā, jo vielmaiņa un hormonu ražošana jāpielāgo dabiskajam apgaismojumam un gaisa temperatūrai, bet tas neizdodas uzreiz, tāpēc vajadzīgs pārejas periods, kas var izpausties ar miegainību un enerģijas trūkumu. Savukārt mēs paši veicinām nogurumu ar savu haotisko dzīvesveidu, pārslodzi, nepilnvērtīgu uzturu un kaitīgiem ieradumiem.
17.feb 2020
Ziemas beigās un pavasara sākumā mūsu organisms parasti daudz ātrāk iztērē savus enerģijas uzkrājumus, tāpēc ir nepieciešams īpaši padomāt par savu ikdienas uzturu, lai justos moži un dzīvotu pilnvērtīgi, neatkarīgi no tā, kāds laiks ārā aiz loga. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI ir izveidojuši ziemas sezonas vērtīgāko produktu TOP 5, kas nodrošinās mūsu organismu ar šķiedrvielām un citām vērtīgam lietām, ļaujot pavasari sagaidīt moži un enerģiski!
17.feb 2020
Viens no labas veselības stūrakmeņiem ir rūpes par sevi. Nav nepieciešams krasi mainīt savus paradumus, pietiks vien ar pāris darbību iekļaušanu savā ikdienā, lai justos daudz labāk.
16.feb 2020
Ar īpaši apmācītu suņu palīdzību iespējams diagnosticēt veselu virkni slimību.
16.feb 2020
Tiem, kuri cīnās ar lieko svaru, nevajadzētu ieturēt maltītes kompānijā, norāda Medical Daily.
16.feb 2020
Ārsti atklājuši, cilvēkiem ar kādām veselības problēmām būtu ieteicams apēst divus banānus dienā, raksta "golos.ua".
16.feb 2020
Vairāki pētījumi apliecinājuši, ka skriešana par gandrīz 40% mazina priekšlaicīgas nāves risku, vēsta portāls "brightside".
16.feb 2020
Ārste-dietoloģe Jeļena Solomatina Krievijas izdevumam "Večerņaja Moskva" pastāstīja, kam vajadzētu izvairīties no tomātu lietošanas uzturā, lai novērstu veselības problēmas nākotnē. Eksperte uzskata, ka pārmērīga tomātu ēšana var būtiski kaitēt veselībai.
16.feb 2020
Kurš gan nav dzirdējis viedos vārdus, ka "brokastis ir dienas svarīgākā maltīte". Un patiesība jau vien ir, taču izrādās, ka daudzi iecienīti un pat "klasiski" brokastu ēdieni patiesībā ierindojas pie tiem, kurus no rīta nemaz nebūtu vēlams ēst, norāda portāls "Healthline". Šie ēdieni ne tikai nenodrošinās ar vajadzīgajām uzturvielām un enerģiju, bet pat kaitēs veselībai, izraisot dažādas slimības.
15.feb 2020
Aptieku apmeklētājiem bieži vien ir grūti orientēties plašajā pretsāpju līdzekļu klāstā. Medikamenti atšķiras savā starpā ne vien pēc tā, kāda aktīvā viela ir to sastāvā, bet arī pēc tā, kādā formā tie pieejami. Ko izvēlēties sāpju gadījumā - pulveri, tabletes, kapsulas, ziedes, plāksteri vai injekcijas? Projekta "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros stāsta sertificēta aptieku tīkla "Latvijas aptieka" farmaceite Sanita Trautmane.
15.feb 2020
Kanādā radītas medicīniskās sejas maskas, kas nevis vienkārši aiztur vīrusus, bet tos arī neitralizē, informē Business Insider. Jautājums par sejas maskām īpaši aktualizējies koronavīrusu infekcijas draudu dēļ.
15.feb 2020
Sociālās darbinieces, medicīnas māsas, aprūpētājas un veikalu kasieres – šajās profesijās strādājošām sievietēm ir sliktāka sirds veselība nekā tām, kuras darbojas citās jomās, vēsta FOX News.
15.feb 2020
Gājēji, kuri, ejot pa ielu, viedtālrunī raksta ziņas, biežāk cieš negadījumos nekā tie, kuri tikai klausās mūziku vai risina telefona sarunas, šis loģiskais pieņēmums tagad guvis apstiprinājumu arī Kalgari universitātes zinātniskajā pētījumā, ziņo Reuters.
15.feb 2020
Uztura speciālste un ārste gastroenteroloģe Jekaterina Pavlova skaidroja, kāpēc agalvojums, ka dzert kefīru vakarā ir veselīgi, ir tikai nepamatots mīts, raksta "zdorove.clutch.ua".
13.feb 2020
Pagājušajā nedēļā Latvijā ir kritusies gripas saslimstība un kopumā reģistrēti 60 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūto augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.
12.feb 2020
Aptumsums ir samērā neparasta dabas parādība, kas visos laikos piesaistījusi sevišķu uzmanību. Parasti gada laikā mēs piedzīvojam divus trīs Saules aptumsumus un vienu divus Mēness aptumsumus.