Veselība

2.nov 2020
Salvija nav tikai garšviela! Ko tā dod veselībai? Salviju vēl arvien mēdzam uzskatīt par garšvielu, tomēr, zinātnei attīstoties, ir atklāti jaunas, pārsteidzošas salvijas pielietojuma iespējas. Senatnē par glābjošu augu uzskatīto salviju patiešām ir vērts turēt pa rokai.
2.nov 2020
Jūras sāls visbiežāk tiek izmantots iesnu ārstēšanai, taču patiesībā tam ir daudz plašāks pielietojums. Tā, piemēram, jūras sāls vannas ir pazīstamas ar savām terapeitiskajām un ārstnieciskajām īpašībām, kā arī spēju mazināt stresu. Kādas ir jūras sāls vērtīgās īpašības un kā to izmantot ikdienā, skaidro sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
2.nov 2020
Vai krākšana ir dabīga un veselīga parādība? Vai arī tā norāda uz kādām veselības problēmām? Kādi ir krākšanas iemesli, riski un iespējamie risinājumi, stāsta anesteziologs-reanimatologs, RSU Stomatoloģijas institūta Miega laboratorijas vadītājs Doc. Juris Svaža un farmaceite Zanda Ozoliņa.
1.nov 2020
Lai arī par insulta riskiem un seku nopietnību tiek runāts bieži, tomēr insulta skaits Latvijā pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies un mazinājies. Kāpēc tā? Kas ir būtiskākie riska faktori, kas ir būtiskākais insulta pacientu ārstēšanā un kādas ir profilakses iespējas? Stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģe Ilga Ķikule un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
1.nov 2020
Darbs no mājām maina arī ēšanas paradumus, jo strikti noteikta pusdienlaika un ierobežota darbavietas kafejnīcas piedāvājuma vietā stājas brīvi pieejams ledusskapis. Lai gan vairums mājās strādājošo gatavo paši, 40% aptaujāto atzinuši, ka maltītes pagatavošanu labprāt uztic kādam citam. Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs gatavo ēdienu iegādājas dažādās tirdzniecības vietās vai izmanto ēdienu piegādes pakalpojumus, un tikpat daudzi gaida, kamēr maltīti pagatavos kāds ģimenes loceklis.
1.nov 2020
Britu un amerikāņu neirofiziologi atklājuši milzīga pētījuma rezultātus, kurā piedalījās aptuveni 84 tūkstoši cilvēku, raksta "cursorinfo.co.il".
1.nov 2020
Izraēlas Veselības ministrija publicējusi instrukciju par D vitamīna uzņemšanu pandēmijas laikā, raksta "vesty.co.il".
1.nov 2020
Turcijas zinātnieks un ārsts Ali Kemals Erdemoglu nosaucis vienu no efektīvākajiem dabiskajiem līdzekļiem imūnsistēmas nostiprināšanai un organisma aizsardzībai pret jauno koroavīrusu.
1.nov 2020
Katrs ceturtais jaunietis atzīst, ka mēdz pārmērīgi aizrauties ar virtuālo vidi, liecina pētījums*. Šī brīža situācijā ikdiena bez virtuālās vides nav iedomājama, tāpēc eksperti uzsver, ka šobrīd ir īpaši svarīgi atrast alternatīvas brīvā laika pavadīšanai, un ir pārliecināti, ka kopīgas ģimenes aktivitātes ir efektīvākais veids, kā mazināt virtuālās vides atkarības risku bērniem nākotnē.
31.okt 2020
Dietologi nosaukuši pasaulē veselīgāko produktu. "Kandidātu" sarakstā bija daudz augļu un dārzeņu; kopā 41 produkts, raksta "cursorinfo.co.il".
29.okt 2020
Gan jau esam ieraduši atbrīvoties no nevajadzīgām drēbēm un mēbelēm, taču ir vēl daudz ikdienas priekšmetu, kurus nevajadzētu uzglabāt ilgāk par to kalpošanai paredzēto laiku, lai nekaitētu savai veselībai.
28.okt 2020
Pārslodzes, spriedzes un birokrātijas dēļ, ar kuru saskaramies veicot ikdienas darbu un papildus saistībā ar nosūtīšanas kārtību Covid-19 testēšanai, ģimenes ārsti atrodas uz izdegšanas robežas, pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
28.okt 2020
Ikvienam no mums pat neapzināti ir izveidojušies savi gatavošanas paradumi. Uztura speciālisti gan apgalvo, ka daži no šiem ieradumiem patiesībā negatīvi ietekmē mūsu organismu un veselību kopumā. Uzzini, no kuriem ēdienu gatavošanas un ēšanas paradumiem būtu ieteicams atteikties.
27.okt 2020
Jau vēstījam, ka bijusī politiķe un uzņēmēja Linda Mūrniece Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā piedzīvojusi nopietnu operāciju, pēc kuras jau esot atguvusies un jūtoties labi. Tagad uzņēmēja atklājusi, ka ir izrakstīta no slimnīcas.
27.okt 2020
2020. gada pētījumā, kas publicēts "Hankyoreh", pierādīts, ka sievietes pavada trīs reizes vairāk laika, veicot dažādus mājasdarbus – gatavošana, rūpes par ģimeni un, protams, uzkopšana. Mēs katrs vēlamies tīru mājokli, tomēr nenojaušam, cik daudzas lietas var apdraudēt veselību. Esam sagatavojuši ieteikumus, kā uzkopt mājokli, sevi maksimāli pasargājot.
26.okt 2020
Baktērijas, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku, var slēpties jebkurā ēdienā un radīt nopietnu risku veselībai. Ārzemju pārtikas drošības speciālisti nosaukuši produktu veidus, kurus neizvēlētos pirms kārtīgas pārbaudes, vēsta portāls "The Healthy".
25.okt 2020
“Praksē nereti nākas uzklausīt dažādus iemeslus, kāpēc cilvēks nevar vingrot, iet garās pastaigās, nūjot vai kā citādi būt aktīvs, taču vairumā gadījumu tās patiešām ir tikai atrunas,” teic „Mēness aptiekas” eksperte Veselības centru apvienības fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Guna Vītoliņa. Lūk, izplatītākie attaisnojumi un ārstes komentāri!
25.okt 2020
Plecs ir teju unikāla locītava - tā kustas par visiem 360 grādiem, un šādu kustību nodrošināšanā piedalās krietni daudz muskuļu un saišu. Ja kaut viena nedarbojas, jūtams diskomforts, bet dažkārt - pat stipras sāpes.
25.okt 2020
Rudens mūsu acīm ir grūts laiks. Pat cilvēki ar simtprocentīgu redzi bieži sāk izjust diskomfortu un acu nogurumu no visparastākajām slodzēm, piemēram, lasot vai strādājot pie datora. Daudzi cilvēki sūdzas par tādu nepatīkamu simptomu kā sausums, "smilšu" sajūta acīs. Kas būtu jādara, lai rudenī nodrošinātu rūpīgu acu kopšanu?
25.okt 2020
Rīta kafijas tasei būšot daudz lielāks efekts, ja tā tiks malkota noteiktā diennakts laikā, apgalvo veselības eksperte Šerija Rosa portālā "The Health".