Veselība

27.feb 2019
Dzīves ritmam kļūstot arvien drudžainākam, cilvēki cenšas ietaupīt laiku uz miega rēķina un gulēšanu uzlūko pat par lieku greznību. Arvien vairāk kļūst to, kuri apzināti plāno sev īsāku naktsmieru, mēģinot patvaļīgi regulēt lietas, kas ir dabas kompetencē.
25.feb 2019
Atšķirībā no citiem vēža veidiem, dzemdes kakla vēzim ir skaidri zināms izraisītājs. Gandrīz 100% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīruss (CPV). Startautiski šo vīrusu dēvē par human papillomavirus (HPV). Kaut arī Latvijā kopš 2010.gada meitenēm vecumā no 12 – 18 gadiem ir pieejama bezmaksas vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu, pagaidām vakcinētas ir mazāk kā puse šīs vecuma grupas meiteņu. Lai informētu vecākus par CPV infekciju un kliedētu dažādus ar vakcināciju saistītus mītus, uz sarunu aicinājām BKUS Bērnu vakcinācijas centra vadītāju Daci Zavadsku.
24.feb 2019
Par ādas toni un tā niansēm atbild melanocīti – šūnas, kas ražo melanīnu. Ja ārēju apstākļu vai kādu iekšķīgu traucējumu/svārstību dēļ tās melanīnu ražo vairāk nekā nepieciešams, uz ādas veidojas atsevišķi tumši plankumiņi jeb pigmentācija.
23.feb 2019
Veselības ministre Ilze Viņķele (Attīstībai/Par!) piedāvā valdībai atcelt divu veselības aprūpes pakalpojumu grozu sistēmu, bet saglabāt ieviesto veselības nodokli viena procenta apmērā.
23.feb 2019
Ziemas otrā puse ir periods, kad imunitātes stiprināšanai pievēršam īpašu uzmanību, jo pēc ziemas jūtam imunitātes izsīkumu. Mums jādomā ne tikai par sevi, bet arī par mūsu mazajiem ģimenes locekļiem – bērniem vai mazbērniem. Jāatceras, ka jaundzimušie nenāk pasaulē ar jau gatavu un stipru imunitāti – tā attīstās un nobriest kopā ar bērnu.
21.feb 2019
Statistika rāda, ka optimisti parasti labāk patīk sev un citiem, ir laimīgāki, apmierinātāki ar dzīvi, darbu un ģimeni. Pesimists vairāk redz mākoni, bet optimists – zelta maliņu. Optimists redz kliņģeri, pesimists – caurumu. Optimists teic, ka glāze līdz pusei piepildīta, pesimists apgalvo, kā tā ir pustukša.
19.feb 2019
Ieviešot divu grozu sistēmu veselības aprūpē, 400 000 cilvēku saņemtu tikai minimumu jeb pamata grozu, ja vien paši brīvprātīgi neapdrošinātos, secināts, analizējot veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzē iekļautos datus.
17.feb 2019
Sirds ir mūsu organisma dzinējsēks - tās veselībai un darbībai ir jāpievērš īpaša vērība. Kādas pazīmes nedrīkst ignorēt un ko darīt, lai rūpētos par savas sirds veselību? Konsultē P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Aritmoloģijas un kardiostimulācijas nodaļas kardiologs un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Oskars Kalējs un farmaceite Joanna Jeniņa.
17.feb 2019
Lai arī cilvēki par ādas vēzi kļūst aizvien zinošāki, tas joprojām ir viens no izplatītākajiem vēža veidiem Latvijā. Īpaši vīrieši un vecāka gadagājuma cilvēki nav pietiekami kritiski pret ādas veidojumiem un ārstu apmeklē vien tad, kad slimība jau strauji progresējusi. Laicīgai diagnostikai ir būtiska nozīme atveseļošanās procesā un, ievērojot profilaksi, lielā daļā gadījumu mēs varam sevi no ādas vēža pasargāt, - norāda ārste rezidente dermatoveneroloģijā Gerda Pētersone.
14.feb 2019
«Lai mainītu daudzas nevēlamās situācijas, kurās nonāk mūsu pacienti, ikvienam ir jāsāk ar pamatiem – ar interesi par sevi un savu veselību, un, lai to vairotu, mums jādodas pretī pa taku, uz kuras visbiežāk sastopam jauno – Z paaudzi – interneta paaudzi, un tas ir e-vidē,» atzīst ģimenes ārste Linda Šauriņa.
13.feb 2019
Eiropas Parlaments (EP) aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas, informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
13.feb 2019
Ja cilvēkam ir spēku izsīkums, kļūst grūti piecelties no rītiem, viņš sajūt vājumu un sāpes muskuļos, bet ārsts neatrod nekādas veselības problēmas, tā varētu būt selēna trūkuma pazīme.
12.feb 2019
Bērniņa ienākšana ģimenē ir liels notikums, kam laikus jāgatavojas. Kas jāņem vērā, plānojot grūtniecību, un kādiem sievietes veselības aspektiem jāpievērš uzmanība, konsultē ginekoloģe Olga Plisko un farmaceite Ieva Zvagule.
8.feb 2019
Veselība ir svarīgākais jebkurā vecumā, taču, lai tā būtu stipra, par veselību jārūpējas savlaicīgi, nevis tikai tad, kad sākušās kādas problēmas. Kas ir svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība 20, 30, 40, 50 un 60 gados, lai labi justos vecumdienās, skaidro sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
8.feb 2019
Sakārtota ikdienas dzīve ikvienam nāk personīgas pieredzes un prakses rezultātā. Lai rastu harmoniju starp savu dinamisko ikdienu, darbu, pienākumiem, mājas dzīvi un bērnu audzināšanu un vēl atrastu laiku sev, universālveikals Stockmann aicināja sabiedrībā zināmas personības atklāt savus ieteikumus un ieradumus sava ritma veidošanā, un kopīgi meklēja veidus, kā mūsdienu spraigajā ritmā rast līdzsvaru starp darbu un personīgo dzīvi, iekļaut fiziskās aktivitātes, veselīgu ēšanu un atrast laiku sev un ģimenei.
8.feb 2019
Lai iedrošinātu liepājniekus rūpēties par savu veselību un veikt regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes, onkoloģisko slimību profilakses dienā "Aktīvs šodien, vesels rīt!"16. februārī pasākuma apmeklētājiem būs iespēja bez maksas pārbaudīt aizdomīgas dzimumzīmes un plaušu veselības stāvokli, sievietes varēs iemācīties, kā ikdienā veikt krūšu pašpārbaudi.
6.feb 2019
Aukstajā gadalaikā, kad saules starojums zaudē savu piesātinātību, ieteicams īpaši domāt par pietiekamu D vitamīna uzņemšanu. Ilgu laiku valdīja uzskats, ka D vitamīns pārsvarā nepieciešams tikai stipriem kauliem, taču tā darbības spektrs ir daudz plašāks, tostarp ir pētījumi, kas pierāda, ka cilvēki ar pietiekamu D vitamīna līmeni retāk slimo ar augšējo elpceļu vīrusu infekcijām.
6.feb 2019
Nelaimes gadījums darbā vai saslimšana var pārsteigt negaidīti. Lai aizsargātu savas kā darba ņēmēja tiesības, iespējams izmantot valsts piedāvātos e-pakalpojumus, gan, lai noformētu par darba nespējas lapu, gan, lai informētu atbildīgās iestādes par notikušo nelaimi vai konstatētajiem pārkāpumiem.
31.jan 2019
Iespējams, ka gada aukstajos mēnešos vīriešiem ir labāka spermas kvalitāte, norāda Men’s Health.
30.jan 2019
Nekādā gadījumā nevajag sekot «sojas mērces detoksa» modei, kas kļuvusi populāra sociālajos medijos, brīdina Health.