Veselība

1.apr 2019
Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis Latvijā – ik gadu šis ir iemesls vairāk nekā pusei nāves gadījumu. Ir būtiski apzināties, ka apmēram 75 procentos gadījumu saslimšana ar sirds un asinsvadu slimībām ir saistīta ar novēršamiem riska faktoriem – paaugstinātu asinsspiedienu, mazkustīgu dzīvesveidu, neveselīgu uzturu, aptaukošanos, smēķēšanu un stresu.
27.mar 2019
Lai arī veselības nozarei 2019. gadā ir piešķirts papildu finansējums vismaz 200 miljonu eiro apmērā, prioritāro pasākumu saraksts ir divreiz garāks un makam, lai to apmaksātu, jābūt divreiz biezākam.
26.mar 2019
Latvija no valsts budžeta apmaksās veselības aprūpes pakalpojumus, kurus Latvijas valsts piederīgie Lielbritānijā būs saņēmuši līdz dienai, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) jeb breksitam, šodien lēma valdība.
21.mar 2019
Aptieku attīstības biedrība rosina grozījumus Farmācijas likumā, lai aptiekās varētu pārdot kosmētikas līdzekļus. Biedrības vadītājs Ronalds Drunka Neatkarīgajai sacīja, ka grozījumu mērķis nav pārplūdināt aptiekas ar dekoratīvo kosmētiku, bet gan sakārtot noteikumu par to, ko aptiekās drīkst vai nedrīkst piedāvāt apmeklētājiem.
21.mar 2019
Agrs pavasaris, kad āda ir visgaišākā, jo vismaz pusgadu nav redzējusi sauli, protams, ja vien neesat tikko atgriezušies no siltām zemēm, ir ļoti piemērots laiks lāzerprocedūru veikšanai. Arī lāzerepilācijai, kas ir visefektīvākā un vissaudzīgākā nevēlamā apmatojuma likvidēšanas metode.
15.mar 2019
Pavasara tuvums lielai daļai sabiedrības nāk ar vēlmi ātrāk nolikt plauktā ne vien smagos ziemas mēteļus, bet arī iegūt jaunas enerģijas rezerves un tikt vaļā no pāris liekiem kilogramiem, lai silto laiku un pludmales sezonu sagaidītu iespējami labākā formā. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā piecus padomus, kā pavasarim gatavoties gudri un pārdomāti!
14.mar 2019
Visinteresantākais pašreizējā politiskajā diskusijā par valsts veselības apdrošināšanas sistēmas nākotni ir tas, ka neviens vairs neatceras (jeb izliekas neatceramies), kas un kāpēc radīja divus veselības aprūpes pakalpojumu grozus – vienu iedzīvotājiem, kuri veic veselības iemaksas vai arī ir valsts apdrošināto vidū, savukārt otru – pamata grozu – tiem, kuri nav apdrošināti veselībai.
13.mar 2019
Kaldinot plānus par spodrības ieviešanu mājās, apkārtnes sakopšanu, dārza darbiem, tuvākiem un tālākiem ceļojumiem vai sportošanu, nepavisam negribētos pieļaut, lai prieku par šīm nodarbēm sabojā muguras sāpes. Tādēļ pirms aktīvās sezonas sākuma noteikti ir vērts apmeklēt fizioterapeitu. Ko šis speciālists var palīdzēt – uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri fizioterapeite Krista Aiga Bucika.
12.mar 2019
Lai arī valstu sadarbību orgānu transplantācijas jomā regulē Eiropas direktīvas, tomēr būtisku lomu spēlē valsts spēja iesaistīties transplantācijas sadarbības tīklā.
10.mar 2019
Pieaugot dzīves ilgumam, arvien vairāk līdzekļu cilvēki tērē par uztura bagātinātājiem un smadzeņu treniņu metodikām, tomēr lētākais un vieglākais laika pārbaudi izturējušais līdzeklis šim nolūkam ir lasīšana, norāda Reader's Digest.
8.mar 2019
Smaids ir viens no atbruņojošākajiem komunikācijas līdzekļiem, kas var atvērt daudzas durvis. Tāpēc ir svarīgi, lai zobi būtu veselīgi un skaisti un cilvēki varētu smaidīt bez bažām. Kā ikdienā rūpēties par zobu veselību un kādus mutes kopšanas līdzekļus izvēlēties, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.
8.mar 2019
Iešana gulēt ar slapjiem matiem nav tik liels grēks, kā daudzi domā, atzīst Time.
6.mar 2019
Pavasaris rosina vērīgāk ieskatīties spogulī un cita starpā pievērst lielāku uzmanību arī ādas stāvoklim. Viena no izplatītākajām problēmām ir sausa āda, ko dažam devusi daba, bet dažam – nepārdomāti ikdienas paradumi, reizēm vainīga var būt slimība.
6.mar 2019
Latvijā katrs trešais (31 %) atzīst, ka piekopj neveselīgu dzīvesveidu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Turklāt indekss atklāj, ka 59 % iedzīvotāju veic par maz fizisko aktivitāšu, bet katrs piektais (22 %) neveselīgi ēd.
5.mar 2019
Lai arī šāgada Veselības indeksa dati parāda, ka vīrieši slimo mazāk un par savu veselību izsakās optimistiskāk nekā sievietes, eksperti ir pārliecināti, ka vīrieši retāk vēršas pie ārstiem un nelabprāt atzīst, ka ir saslimuši vai ka viņiem ir veselības problēmas.
4.mar 2019
Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra atstājusi spēkā Valsts policijas lēmumu nesākt kriminālprocesu par e-veselības projekta ieviešanu.
4.mar 2019
Veselības aprūpe citās Eiropas Savienības (ES) valstīs Latvijai izmaksā dārgi. Eiropas Savienības dalībvalstis 2018. gadā Latvijai ir izrakstījušas rēķinus par kopējo summu aptuveni desmit miljonu eiro. Lielākā daļa rēķinu nāk no Vācijas un Lietuvas. Neatkarīgā pēta, par ko maksā Latvija un kuras valstis un cik samaksā Latvijai.
28.feb 2019
Tūlīt klāt pavasaris, kad dabā viss modīsies. Taču arī biežāk izjūtam nogurumu – miegainība, grūti pamosties, mazinās darbaspējas, un nav iedvesmas aktīvam dzīvesveidam. Kāpēc tā notiek, kā tam pretoties? Pavasarī līdz ar vitamīnu un minerālvielu trūkumu krītas organisma aizsargspējas, pavājinās imunitāte un piemeklē spēku izsīkums. Tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija. Tādēļ jo svarīgāk ir nodrošināt sevi ar visām nepieciešamajām uzturvielām.
27.feb 2019
Kopš sezonas sākuma gripa prasījusi 52 cilvēku dzīvības, bet aizvadītajā nedēļā šīs slimības dēļ bojā gājuši četri cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.
27.feb 2019
Dzīves ritmam kļūstot arvien drudžainākam, cilvēki cenšas ietaupīt laiku uz miega rēķina un gulēšanu uzlūko pat par lieku greznību. Arvien vairāk kļūst to, kuri apzināti plāno sev īsāku naktsmieru, mēģinot patvaļīgi regulēt lietas, kas ir dabas kompetencē.