Veselība

12.jun 2019
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs karstuma dēļ izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu. Svelme gaidāma vairākas dienas, un, lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.
31.mai 2019
Latvijai jāseko attīstīto valstu praksei un onkoloģijas jomā jāievieš uz rezultātu balstīts aprūpes modelis. Tas ļautu daudz efektīvāk izmantot ierobežoto valsts finansējumu vēža ārstēšanai, jo maksāts tiktu nevis par ārstēšanas kvantitāti, kā patlaban, bet gan kvalitāti, uzskata Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA).
30.mai 2019
Pavasarī un vasarā pati daba mudina ēst veselīgāk – dobēs un veikalu plauktos valda īsta svaigu dārzeņu, augļu, ogu un zaļumu pārbagātība. Ja dārzeņi un augļi garšo daudziem, pat pašiem mazākajiem, ar zaļumiem varētu būt sarežģītāk to specifisko un intensīvo garšu dēļ. Kad zaļumus iekļaut maza bērna ēdienkartē un ar ko sākt, stāsta uztura speciāliste, "Rimi Bērniem" eksperte Olga Ļubina.
30.mai 2019
Kustība ir dzīvība – šis populārais sakāmvārds attiecas uz visām vecuma grupām, tostarp uz senioriem. Izvēloties fiziskas nodarbības atbilstoši savai sagatavotībai, vecumam, veselības stāvoklim un pašsajūtai, ieguvējs būs ikviens. 150 minūtes fizisko aktivitāšu nedēļā palīdz saglabāt un uzlabot asinsvadu un elpošanas sistēmas funkcionālās spējas, stiprina ķermeņa muskulatūru un kaulus, uzlabo izturību, var palīdzēt novērst un samazināt aptaukošanos un uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Tāpat tās var uzlabot psiholoģisko labsajūtu un samazināt stresu un nemieru, nomāktības un vientulības sajūtu.
28.mai 2019
Dzemdes mioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm. Tā var skart līdz pat 50% sieviešu, turklāt daļa par miomu nemaz nenojauš, jo pusē gadījumu mioma norit bez simptomiem. Taču mioma var radīt arī virkni nepatīkamu sūdzību un būt viens no iemesliem, kas kavē grūtniecības iestāšanos. Par to, kāda ir miomas saistība ar neauglību un kādas ir mūsdienīgas ārstēšanas iespējas, tostarp medikamentozas, stāsta ginekoloģe Liāna Gavare.
21.mai 2019
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome neatbalstīs Saeimas Budžeta komisijā sagatavotos grozījumus par akcīzes nodokli cukurotajiem dzērieniem, kas paredz vairākkārtīgu nodokļa celšanu. Diferencējot nodokļa likmi pēc cukura daudzuma dzērienā, daļai no dzērieniem tā pieaugs pat četras reizes- norāda uzņēmēji.
16.mai 2019
Par savu vaļasprieku izvēloties dārzkopību, varam ne tikai izaudzēt ražu, bet arī radoši izpausties, gūt prieku un iekšēju harmoniju, kā arī nodrošināt sev veselīgu fizisku aktivitāti, kas ļauj saglabāt vingrumu un vairot spēku. Protams, tas viss – ar nosacījumu, ka cilvēks ieklausās savā organismā un neuzņemas vairāk, nekā viņš spēj paveikt. Pretējā gadījumā dārzkopība no hobija kļūst par mocību. Pirmās, kas cieš no neadekvātas slodzes, nereti ir locītavas.
14.mai 2019
Neizskatās, ka Latvijas politiķi pietiekami nopietni uztver veselības aprūpes finansēšanas nozīmi, šādu nostāju pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.
12.mai 2019
Pieredzējusī ārstniecības un veselības augu pazinēja, Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba “TOMĀTS” priekšsēdētāja Sarma Žarčinska, kas piedalījās arī starptautiskā dārzkopības izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2019”, kas notika Ķīpsalā, dalās zināšanās par augiem, kam noteikti jābūt katrā mājoklī un paša izveidotā mājas aptieciņā, informē Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore.
12.mai 2019
Pasaules tendences arvien vairāk liek pievērst uzmanību tam, ko mēs ikdienā ēdam, vai ir uzņemti visi nepieciešamie vitamīni, gremošanu veicinošās baktērijas, pietiekams olbaltumvielu un labo tauku daudzums. Daudz arī dzirdēts par šķiedrvielām un to nepieciešamību organismā, bet kāpēc tās ir nepieciešamas?
9.mai 2019
Ārstniecības riska fonds viena pacienta iesniegumu vidēji skata vienu gadu un divus mēnešus. Trešā daļa no fondā saņemtiem pacientu iesniegumiem par iespējumu kaitējuma nodarīšanu pacientam vai tuviniekam ārstēšanās procesā tiek izskatīti ilgāk nekā gadu, revīzijā secinājusi Valsts kontrole, uzsverot, ka fonds nespēj nodrošināt pacientu iesniegumu izskatīšanu saprātīgā laikā.
8.mai 2019
Ārstniecības riska fonds (ĀRF), kas tika izveidots, lai pacienti varētu saņemt atlīdzību par ārstniecības procesā nodarīto kaitējumu, faktiski nepilda savu galveno uzdevumu, jo tas nedarbojas pacientu interesēs, revīzijā "No Ārstniecības riska fonda izmaksāto atlīdzību regulēšanas procesa atbilstība normatīvo aktu prasībām" secinājusi Valsts kontrole.
8.mai 2019
Pasaules veselības organizācijas (PVO) eksperts Tamāšs Evetovits uzskata, ka Latvijai pareizais solis būtu atteikties no idejas par divu grozu sistēmu veselības aprūpē, aizstājot to ar vienotu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, no kura nebūtu izslēgti sociāli neaizsargātie iedzīvotāji. PVO eksperts aizvadītajā nedēļā viesojās Latvijā un aicināja politiķus palielināt veselības aprūpes budžetu, norādot, ka Latvija var sasniegt vidējo Eiropas Savienības līmeni.
7.mai 2019
Labsajūtas un laimes sajūta rodas ķermenī, un par tās veidošanos atbild tādas vielas kā serotonīns, dopamīns, endorfīns un oksitocīns. Kā justies labāk un veicināt laimes hormonu veidošanos, skaidro aptieku tīkla "Apotheka" farmaceite Beāte Kaminska.
7.mai 2019
Veiktas vērienīgas izmaiņas Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtībā, tostarp pārskatīti vairāki tarifus, uzlabota pakalpojumu pieejamība pacientiem ar diagnosticētiem psihiskiem traucējumiem, kā arī veikta virkne citu izmaiņu, liecina šodien valdībā atbalstītie grozījumi.
24.apr 2019
Klimata pārmaiņu dēļ pavasara ziedputekšņu alerģijas kļūst smagākas un sāk piemeklēt arī tos, kuriem iepriekš šādas problēmas nebija, norāda Popsugar.
17.apr 2019
Ne vienmēr vajadzīgas zāles, lai novērstu dažādas ikdienišķas veselības likstas, kas atgadījušās kopumā veseliem cilvēkiem. Ja mājas aptieciņā krājumi patukšojušies, bet jaunus iegādāties neatļauj naudas trūkums vai nevar acumirklī aizkļūt līdz aptiekai, noder atjautīgu cilvēku izdomāti tautas līdzekļi. Ja problēma ir nopietnāka, nekā domāts, tie nelīdzēs, taču vismaz nekaitēs.
16.apr 2019
Ministru kabinets (MK) otrdienas sēdē apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) grozījumus MK noteikumu projektā "Sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība maršrutu tīklā", kas paredz autobusu sarakstot norādīt reisus, kuros cilvēkiem ar kustības traucējumiem būs vieglāka iekļūšana autobusā.
15.apr 2019
Bērnība un jaunība ir īstais laiks, kad iegūt punus, gūt pieredzi, mācīties dzīvi. Tomēr vajadzētu ielāgot, ka slikti ieradumi, kas šķiet nevainīgi agros gados, var izpausties nepatīkamās sekās jau pusmūžā, ap gadiem 35 – 40. Ir it kā nevainīgi ieradumi, kas gandrīz vai neizbēgami var novest līdz slimības gultai.
3.apr 2019
Veselības inspekcija (VI) pārtraukusi darbību SIA "Vital centrs", kas Rīgā, Bruņinieku ielā 49a, nodarbojās ar neatļautu ārstniecību, informēja valsts iestādē.