Smēķēšana

18.jun
Lai nodrošinātu patērētājiem pieejamo tabakas aizstājējproduktu atbilstību Tabakas likuma prasībām un uzlabotu to uzraudzību un kontroli, valdībā šodien apstiprināja stingrākas prasības tabakas aizstājējproduktu importētājiem, ražotājiem un tirgotājiem produktu laišanai tirgū Latvijā.
17.apr
Lielbritānijas parlaments otrdien sācis debates par premjerministra Riši Sunaka virzīto likumprojektu, kura mērķis ir pakāpeniski izskaust smēķēšanu.
24.mar
Elektroniskās cigaretes ir kļuvušas ļoti populāras kā veids, kā palīdzēt smēķētājiem atbrīvoties no ieraduma, taču izrādās, ka veselības kaitīguma ziņā tās daudz neatšķiras no tabakas smēķēšanas tās tradicionālajā izpratnē.
11.mar
Smēķēšana ir galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis Eiropas Savienībā (ES), tostarp Latvijā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
11.jan
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma aizliegumu no 2025.gada laist tirgū elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus, kas satur aromatizētājus.
15.okt 2023
Ikvienam ir skaidrs, ka smēķēšana ir kaitīga veselībai. Vai tās būtu ierastās cigaretes, elektoniskās cigaretes, veipi u.c., nekas no tā nav veselīgs un laika gaitā var nodarīt daudz ļauna mūsu veselībai. Spānijas medicīnas žurnālā "Revista Internacional de Andrología" tika publicēts jauns pētījums, kurā tika atklāts, kādas sekas uz vīriešu veselību, iespējams, var atstāt elektronisko cigarešu smēķēšana, vēsta "Daily Star".
11.jun 2023
Reti kurš temats Saeimā iegūst tādu lobējošo organizāciju uzmanību kā izmaiņas smēķēšanas ierobežojumos. Arī šoreiz deputāti saņēmuši kaudzi iebildumu no dažādām biedrībām un asociācijām, galvenokārt par plānu aizliegt aromātus elektroniskajās cigaretēs, pamanījis LTV raidījums "de facto".
2.jun 2023
Atkarība no tabakas ir nopietna problēma, ar kuru nav viegli, taču ir iespējams tikt galā. Kādas sekas smēķēšana nodara ilgtermiņā, kādas ir šī postošā ieraduma  atmešanas iespējas un ko ieteicams darīt pēc smēķēšanas atmešanas? Stāsta farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
23.mar 2023
Saeimā šodien otrajā lasījumā skatīs grozījumus, ar kuriem plānots noteikt, ka tabakas izstrādājumus, aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.
1.mar 2023
Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) atbalsta elektronisko cigarešu vecuma cenzu līdz 19 gadiem un tādu smēķēšanas produktu aizliegumu, kas imitē bērniem pievilcīgas garšas, uzsver LTA prezidents Henriks Danusēvičs.
16.dec 2022
Jaunzēlande otrdien parlamentā pieņēma jaunu pretsmēķēšanas likumu paketi, kas ir viena no stingrākajām pasaulē, ziņo "Reuters".
10.nov 2022
Šīs nedēļas sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) publicējis infografiku, kurā apkopoti 10 vienkārši veidi, kā nomākt domas par smēķēšanu un spert pirmos soļus, lai atteiktos no kaitīgā ieraduma. Tiesa, mikroblogošanas vietnes twitter lietotāji visai ironiski izteikušies par publikācijā ietvertajiem padomiem.
15.mai 2022
Smēķēšana ir process, kas izraisa spēcīgu fizisku un psihisku atkarību no nikotīna, un dažādas aptaujas rāda, ka lielākā daļa (70%) smēķētāju vēlas atmest smēķēšanu. Kamēr viens nezina, kā to izdarīt, otrs attaisnojas, ka tas nav tik vienkārši, bet trešais vienā dienā pieņem lēmumu un pasaka cigaretēm nē.
8.mai 2022
Pēc kustības "Latvijas Bērni bez cigaretēm" iniciatīvas veikta socioloģiskā aptauja vidusskolās, kurā secināts, ka 72% vecāko klašu skolēnu izmēģinājuši klasiskās cigaretes vai to alternatīvas - elektroniskās cigaretes un saltus.
27.apr 2022
Nenoliedzami, ka nikotīna atkarība, tāpat kā jebkura cita narkotisko vielu atkarība, ir veselībai ļoti kaitīga, taču nikotīns nav pati nāvējošākā viela, kas izdalās smēķējot. Vislielākais ļaunums rodas tabakas un papīra degšanas procesā. Cigarešu dūmos ir vairāk nekā 7000 dažādu ķīmisku savienojumu, un aptuveni 100 no tiem ir apstiprināti kā kancerogēnas vielas, kas veicina vēža rašanos.
19.apr 2022
88% smēķētāju Latvijā ir iesākuši smēķēt ar klasiskajām cigaretēm, bet 7% atzinuši, ka sākums smēķēšanai bijušas alternatīvas klasiskajām cigaretēm, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" aptauja.
28.mar 2022
Pēdējos gados vairākas pasaules valstis plāno spert radikālus soļus smēķēšanas ierobežošanā, piemēram, Lielbritānija paziņojusi, ka līdz 2030. gadam kļūs par valsti bez dūmiem, savukārt Jaunzēlande no 2025. gada aizliegs pārdot cigaretes cilvēkiem, kas dzimuši pēc 2004. gada. Šādam solim pievienojusies arī Malaizija. Par līdzīgiem aizliegumiem diskutē arī Latvijā.
16.mar 2022
Dānijas valdība izvirzījusi par mērķi panākt, lai neviens cilvēks, kas dzimis pēc 2010.gada nesāk smēķēt vai izmantot citus nikotīna produktus.
13.feb 2022
Ārsts un TV raidījumu vadītājs Jevgeņijs Komarovskis pastāstīja par "šokējošām" smēķēšanas sekām. Sava raidījuma ēterā vietnē Instagram speciālists atklāja, ka sievietes, kuru vectēvi smēķējuši, saskaras ar aptaukošanās problēmām.
4.feb 2022
Vai zinājāt, ka, sadegot tabakai un cigarešu papīram, gaisā nonāk vairāk nekā 7000 dažādu ķīmisku vielu? Vairāki simti no tām ir toksiskas, tostarp aptuveni 70 izraisa vēzi. Kaitīguma ziņā ar to nevar mēroties neviena E viela, par ko daudzi uztraucas, pētot pārtikas produktu sastāvu. Diez vai atradīsies kāds, kurš nebūtu dzirdējis par smēķēšanas nodarīto postu. Taču, ja pīpmanim uz to norāda, viņš mēdz atbildēt: mana veselība – kā gribu, tā bojāju, kas citiem par daļu. Bet ir gan daļa, jo cigarešu radītie dūmi apdraud arī apkārtējo cilvēku veselību un pat dzīvību.