Smēķēšana

27.jan 2022
Smēķu industrija, kā vienmēr, ir soli priekšā likumdevējam. Kad jaunie produkti jau iekarojuši popularitāti un atkarībās ierāvuši galvenokārt jauniešus, deputāti sākuši spriest, kādus ierobežojumus piemērot elektroniskajām cigaretēm un citiem jaunajiem tabakas izstrādājumiem, vēstīja TV3 Ziņas.
25.jan 2022
Iedzīvotāju īpatsvars, kas ikdienā smēķē tabakas cigaretes, laikā no 2010. līdz 2020.gadam samazinājies par 11 procentpunktiem, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdes dalībniekiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Una Mārtiņsone, atsaucoties uz SPKC veikto 2020.gada Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumu.
9.dec 2021
Jaunzēlande plāno aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajā paaudzēm ar mērķi līdz 2025.gadam izskaust smēķēšanu, ceturtdien paziņojusi valdība.
5.dec 2021
Latvijā 50% aptaujāto jauniešu vecumā no 18-24 gadiem aizraujas ar smēķēšanu, turklāt katrs piektais jeb 19% no tiem smēķē regulāri, liecina Mana Aptieka & Apotheka jaunākais Veselības indeksa pētījums.
21.nov 2021
Lai mazinātu cigarešu smēķēšanas izraisīto nāves gadījumu skaitu, nozares vadošie zinātnieki un ārsti kopīgā vēstulē aicina Pasaules Veselības Organizāciju (PVO) pārskatīt līdzšinējo politiku smēķēšanas apkarošanas un mazināšanas jomā atbilstoši jaunākajiem zinātnes un medicīnas atklājumiem.
26.okt 2021
“Jautājums par pīpētajiem komandantstundā. Cienot savus kaimiņus, nepīpeju dzīvoklī, pie loga vai uz balkona. Bet – kā būs ar komandantstundu? Vai varēs iziet arā uzpīpēt netālu no mājas?” raidījumam "Bez Tabu" jautā kāda skatītāja.
11.okt 2021
Lai arī Eiropas Savienība pēdējo gadu laikā īpašu uzmanību pievērš mirstības samazināšanai no onkoloģiskām slimībām, smēķēšana joprojām uzskatāma par galveno vēža cēloni. Aptuveni trešā daļa eiropiešu, kuriem diagnosticēts vēzis, ikdienā smēķējuši. Pērn gandrīz trīs miljoniem cilvēku atklāta onkoloģiska slimība.
29.sep 2021
Populārā fitnesa un veselības trenere Nika Linde, kurai raksturīga stingra nostāja un neauklēšanās, savus vairāk kā 33 000 sociālā tīkla “Instagram” sekotājus aicina pievērst uzmanību problēmai skolēnu vidū – elektronisko cigarešu smēķēšanai.
4.sep 2021
Samazināt smēķētāju skaitu par savu mērķi nākotnē ir izvirzījušas vairākas pasaules valstis. Arī Latvija ir īstenojusi vairākas aktivitātes, lai mazinātu smēķētāju skaitu, sevišķi jauniešu vidū.
6.aug 2021
Moralizēšana par to, ka smēķēt ir kaitīgi, bieži vien neiedarbojas. Izplatīts pīpmaņu pretarguments ir: mana veselība – kā gribu, tā bojāju. Viņi ignorē faktu, ka cigarešu radītie dūmi apdraud apkārtējo cilvēku veselību un pat dzīvību.
26.jun 2021
Pastāv daudz metožu, kā atmest smēķēšanu, piemēram, aizstāt cigaretes ar augļu konfektēm. Taču esot vēl kāda interesanta metode, raksta "Medicina2.0".
20.jun 2021
Smēķēšana ir saistīta ar nopietnām veselības problēmām. Tabaka traucē daudzu organismam nepieciešamu vielu uzsūkšanos. Bet ir produkti, kas var mazināt cigarešu nodarīto kaitējumu, raksta "Golos.ua".
5.jun 2021
Smēķēšana ir galvenais priekšlaicīgas nāves cēlonis Eiropas Savienībā. Slimību profilakses un kontroles centra veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā 25% iedzīvotāju ikdienā smēķē (38% vīriešu un 12% sieviešu).
15.mai 2021
Kāds Turcijas iedzīvotājs ir izveidojis īpašu būri, lai atmestu smēķēšanu. Par to ziņo LADbible.
11.apr 2021
Britu eksperti ir pierādījuši, ka atkarība no tabakas un elektroniskajām cigaretēm var rasties no īpašiem iedzimtiem gēniem, raksta portāls "Medicina 2.0".
5.apr 2021
Eiropas Komisijas pasūtītā sabiedriskās domas pētījuma īpašā Eirobarometra dati liecina, ka ~80% smēķētāju savu smēķēšanas pieredzi ir sākuši un arī turpina ar tradicionālajām cigaretēm.
27.mar 2021
Mēs esam dzimuši nesmēķētāji, un nesmēķēt – tas ir dabiski. Daudzi smēķētāji patiesībā iekšēji vēlas šo ieradumu atmest un varbūt gaida no līdzcilvēkiem impulsu, tādu kā pēdējo grūdienu, kas pamudinātu ķerties pie konkrētas rīcības, lai īstenotu savu kluso vēlēšanos. Smēķētāju tuvinieki, tostarp bērni, zināmā mērā ir līdzatkarīgie, jo ģimenes locekļa smēķēšana viņus emocionāli ietekmē – nepatīkamā izelpa, ar tabakas smaku piesūkušās drēbes, neveselīgā gaisotne telpā rada neapmierinātību un sarūgtinājumu.
14.mar 2021
Lielbritānijā e-cigaretes ir populārākais un efektīvākais smēķēšanas atmešanas līdzeklis - tas noskaidrots, veicot apjomīgu pētījumu par mazāk kaitīgu cigarešu alternatīvu - bezdūmu produktu - lietošanu.
3.dec 2020
Azartspēles ir stingrāk jāregulē nacionālā līmenī, pieņemot jaunus likumus un noteikumus, kas ir vienlīdz saistoši visās pašvaldībās, uzskata “Attīstībai/Par!” (AP!) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
12.nov 2020
Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Turcijas Iekšlietu ministrija aizliegusi smēķēšanu sabiedriskās vietās.