Izraēlas mediji vēsta, ka Sīrijas prezidents Bašars Asads gatavojas tuvākajā laikā nākt klajā ar paziņojumu par opozīcijas pārstāvju iekļaušanu valdībā. Iespējams, ar to arī izskaidrojama Arābu līgas vilcināšanās, pretēji padomnieku rekomendācijai neatsaucot no Sīrijas savus novērotājus.
Sīrijā joprojām turpinās apšaudes armija ir atvilkta no pilsētu dzīvojamajiem rajoniem, taču apšaudes turpinoties un snaiperi joprojām rada draudus, nemiernieki valsts Ziemeļrietumos saņēmuši gūstā vairākus desmitus valdības armijas karotāju, ziņo Reuters.
Palestīniešu grupējuma HAMĀS aktīvisti sākuši pamest Sīriju, kur savu galveno mītni iekārtoja jau pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Izraēlas mediji vēsta, ka, spriežot pēc visa, HAMĀS nolēmis atteikties no Sīrijas un Irānas aizbildniecības, vairāk orientējoties uz Ēģipti, Kataru un Turciju, – tieši Ēģiptē un Katarā jau tiek ierīkoti kustības štābi un kaujinieku treniņbāzes.
Eiropas Savienība (ES) ceturtdien nolēma pastiprināt sankcijas pret Sīrijas enerģētikas un finanšu sektoru, lai vērstos pret prezidenta Bašara al Asada režīma īstenoto vardarbīgo nemieru apspiešanu.
Sodot Sīriju par tās vēršanos pret nemierniekiem, arābu valstis vienojušās ierobežot savas attiecības ar Damasku, kā arī iesaldēt Sīrijas režīma līdzekļus.
Naktī uz trešdienu no Sīrijas armijas dezertējušie karavīri, kas apvienojušies organizācijā ar nosaukumu Brīvās Sīrijas armija, sarīkojuši uzbrukumu gaisa kara spēku izlūkošanas kompleksam netālu no Damaskas.
Turcija otrdien pārtraukusi kopīgi ar Sīriju īstenotos naftas ieguvju izpētes darbus, turklāt arī draud pārtraukt elektroenerģijas piegādes Sīrijai, attiecībām abu valstu starpā saasinoties represiju dēļ, ko Damaskas režīms īsteno pret protestu kustību, ziņo ārvalstu mediji.
Reaģējot uz Arābu līgas lēmumu apturēt Sīrijas dalību šajā reģionālajā organizācijā, Sīrijas režīma piekritēji uzbrukuši ārvalstu pārstāvniecībām Sīrijas pilsētās.
Šonedēļ Krievija un Ķīna izmantoja savas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai nobloķētu rezolūciju par Sīriju. Izraēlas delegācija šo Krievijas rīcību jau paguva nodēvēt par kauna traipu.
Krievijas un Ķīnas izmantoto veto tiesību dēļ ANO Drošības padomei tā arī nav izdevies pieņemt rezolūciju, kas stingri aicinātu Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu pārtraukt vardarbību pret demonstrantiem, pretējā gadījumā piedraudot ar sankcijām.
Faktiski notikusī varas maiņa Lībijā devusi rietumvalstīm cerību, ka līdzīgā veidā iespējams atbrīvoties arī no Sīrijas prezidenta Bašara Asada. Kamēr vairākas valstis ar Krieviju un Ķīnu priekšgalā bloķē stingras rezolūcijas pieņemšanu ANO Drošības padomē, Eiropas Savienība esot gatava atteikties no Sīrijas naftas importa, kas vēl vairāk pastiprinās B. Asada režīma izolāciju.
Latvijas Ārlietu ministrija, ņemot vērā pēdējo nedēļu laikā strauji saasinājušos situāciju Sīrijā, kur varas iestādes ir turpinājušas pielietot militāru spēku pret mierīgajiem iedzīvotājiem, pievienojas starptautiskās sabiedrības nosodījumam un sašutumam par šādu Sīrijas varas iestāžu rīcību.
Kritizējot Sīrijas režīma vardarbību pret civiliedzīvotājiem, prezidentu Bašaru el Asādu no amata atkāpties aicinājuši ASV, Eiropas Savienības, Vācijas, Francijas un Lielbritānijas līderi.
ANO ģenerālsekretārs Bans Ki Mūns telefonsarunā ar Sīrijas prezidentu Bašāru el Asādu ir aicinājis viņu nekavējoties izbeigt bruņotos uzbrukumus civiliedzīvotājiem.
Simtiem tanku trešdien izvietoti netālu no Sīrijas protestu epicentriem Hamas un Deirezoras pilsētā, informē tiesību aktīvisti, piebilstot, ka protestos pēc vakara lūgšanām naktī uz trešdienu nogalināti trīs cilvēki.
Sīrijā, turpinoties pretvaldības protestu apspiešanai, armijas tanki pirmdien vakarā ilgstoši apšaudījuši dzīvojamos kvartālus Hamas pilsētā, ziņo BBC news.
Vairāku mēnešu garumā pasaules mediji ar interesi sekoja līdzi Damaskā dzīvojošās lesbietes Aminas Abdullāhas blogam jeb emuāram, kurā bija stāstīts par netradicionālās seksuālās orientācijas pārstāvju grūto dzīvi Sīrijā un prezidenta Bašara Asada piekritēju vardarbīgajām akcijām pret opozīciju.