Šodien ANO Ģenerālā asambleja gatavojas balsot par juridiski nesaistošu rezolūciju, kurā būs nosodīti cilvēktiesību pārkāpumi Sīrijā un izteikts atbalsts Arābu līgas ierosinātajam miera plānam.
Vienlaikus virkne ANO Drošības padomes dalībvalstu mēģina pārliecināt Krieviju un Ķīnu atteikties no veto uzlikšanas attiecīgai Drošības padomes rezolūcijai, savukārt Sīrijas līderis Bašars Asads, neraugoties uz asiņainajām kaujām, paziņojis par plānu rīkot konstitucionālo referendumu.
Ēģipte vakar ANO Ģenerālajā asamblejā izplatījusi arābu valstu sagatavotu rezolūcijas projektu, kurā cita starpā uzsvērts arī tas, ka Sīrijas režīms izmanto Drošības padomes vilcināšanos, lai sagrautu opozīciju, vēsta AP. Dokumentā pausts atbalsts Arābu līgas viedoklim – tajā Sīrijas valdībai pieprasīts nekavējoties pārtraukt militārā spēka vēršanu pret opozīciju un izvest karaspēka daļas no pilsētām, atbrīvot pēdējo 11 mēnešu laikā aizturētos varasiestāžu oponentus, nelikt šķēršļus miermīlīgām demonstrācijām, garantēt ārzemju novērotāju un žurnālistu darbību Sīrijā, kā arī nekavējoties uzsākt sarunas ar opozīciju. Rezolūcijā gan nekas nav sacīts par svētdien izskanējušo Arābu līgas ideju ievest Sīrijā apvienotos arābu valstu un ANO miera uzturēšanas spēkus. Jāatgādina, ka decembra vidū Ģenerālā asambleja pārliecinoši
(133 balsis par, 11 pret, 43 atturējās) jau pieņēma rezolūciju, kurā tika nosodīti cilvēktiesību pārkāpumi un B. Asada režīms aicināts nekavējoties pārtraukt vardarbību.
Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē tikmēr paziņojis, ka uzsāktas intensīvas konsultācijas ar Krieviju, lai panāktu, ka tā nebloķē jaunu Drošības padomes rezolūciju. Reuters vēsta, ka Francija uzstāj uz ideju izveidot drošības koridorus. Tie ļautu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un humānās palīdzības sniedzējiem sasniegt pilsētas, kurās notiek visintensīvākā konfrontācija starp valdības spēkiem un nemierniekiem, bet šajās pilsētās dzīvojošajiem civiliedzīvotājiem ļautu doties, piemēram, uz Turciju vai Libānu.
Starptautiskās ziņu aģentūras vēsta, ka, turpinoties kaujām Homsas pilsētā, uzspridzināts naftas cauruļvads, izcēlies milzīgs ugunsgrēks un dūmu mākonis ieskauj lielu pilsētas daļu. Kā jau noticis iepriekš, valdības spēki un nemiernieki sprādzienā vaino viens otru. Tiek vēstīts arī par to, ka galvaspilsētā Damaskā ievesti ievērojami armijas spēki, – pagaidām nav skaidrs, vai tiek veikta kāda operācija pret opozīciju. Sīrijas ziņu aģentūra SANA tikmēr ziņo, ka B. Asads parakstījis dekrētu, saskaņā ar kuru 26. februārī tiks rīkots referendums par jauno konstitūcijas projektu. Valdība izteikusi cerību, ka šī dokumenta akceptēšana mazinās spriedzi sabiedrībā, tomēr opozīcija jaunas konstitūcijas pieņemšanu nodēvējusi par farsu un aicinājusi pilsoņus referendumā nepiedalīties.