Reaģējot uz Arābu līgas lēmumu apturēt Sīrijas dalību šajā reģionālajā organizācijā, Sīrijas režīma piekritēji uzbrukuši ārvalstu pārstāvniecībām Sīrijas pilsētās.
Arābu līga Sīrijas dalību organizācijā apturējusi uz laiku, tādējādi sodot Sīrijas režīmu par izrēķināšanos ar nemierniekiem. Sīrijai sestdien tika dotas trīs dienas, lai izbeigtu asinsizliešanu, pretējā gadījumā Sīrijas režīmam ir jārēķinās ar sankcijām, vēsta Al Jazeera. Arābu līga arī ir aicinājusi dalībvalstis atsaukt savus vēstniekus no Damaskas, kā arī piedraudējusi panākt, ka šis jautājums tiek skatīts ANO. Ja Sīrijas valdība neīstenos miera plānu, kuram pati piekritusi, organizācijas valstu diplomāti ir pieļāvuši iespēju, ka Sīrijas Nacionālā padome tiks atzīta par likumīgo Sīrijas tautas pārstāvi. Nacionālā padome ir opozīcijas kustība, kas cīnās pret Sīrijas režīmu. Arābu līgas izstrādātais un Damaskas šomēnes atbalstītais miera plāns paredz, ka Sīrijai ir jāatsauc tanki no nemieru pārņemtajām pilsētām, jāatbrīvo kopš sacelšanās sākuma arestētie politiski ieslodzītie un jāsāk sarunas ar opozīciju. Pēc ANO aplēsēm, kopš marta Sīrijas nemieros dzīvību zaudējuši vairāk nekā 3500 cilvēku.
Damaska Arābu līgas lēmumu ir nodēvējusi par nelikumīgu un par organizācijas pamatprincipu pārkāpumu, jo tās harta paredz, ka lēmumi jāpieņem vienbalsīgi. Sestdienas balsojumā 18 dalībvalstu balsoja par, Libāna un Jemena balsoja pret, bet Irāka atturējās. Sīrijas vēstnieks Arābu līgā Jūsefs Ahmeds uzsvēris, ka Sīrija jau ir izpildījusi Arābu līgas iepriekš izstrādātā miera plāna prasības, kā arī paziņojis, ka lēmums par Sīrijas darbības apturēšanu esot pieņemts pēc ASV norādījuma. «Arābu līga mēģina izprovocēt ārvalstu iejaukšanos Sīrijā tāpat, kā tas notika Lībijā,» sacīja J. Ahmeds. Kā norāda AP, Arābu līgas nostāja pati par sevi īpaši neapdraud Sīrijas prezidenta Bašāra el Asāda režīma stabilitāti, tomēr, ja reģiona valstu attiecības ar Sīriju pasliktināsies vēl vairāk, iznākums var būt Sīrijas opozīcijas nostiprināšanās un tas, ka tā iegūst starptautisku atzīšanu, līdzīgi, kā tas notika Lībijas gadījumā.
Dažas stundas pēc Arābu līgas lēmuma izziņošanas vairāki simti ar nažiem un nūjām bruņotu cilvēku uzbruka Saūda Arābijas vēstniecībai. Saūda Arābijas vēstniecība atrodas dažus kvartālus no B. el Asāda birojiem – šinī Damaskas rajonā ir viens no visstingrākajiem drošības režīmiem pilsētā. Ar olām un tomātiem apmētāta Kataras vēstniecība. Turcijas ziņu aģentūra Anatolian vēsta, ka konsulāta ēkas apmētāšana ar pudelēm un akmeņiem Alepo pilsētā mitējusies tikai pēc policijas iejaukšanās. Uzbrukumi notikuši arī Turcijas konsulātam Latakijā. Šajā pilsētā uzbrukts arī Francijas konsulātam.
Turcijai un Sīrijai tradicionāli ir bijušas labas attiecības, tomēr Turcija ir nosodījusi Sīrijas režīma vēršanos pret protestētājiem, jo baidās, ka nemieri Sīrijā apdraud arī Turcijas stabilitāti, norāda Reuters. Sīrijas opozīcijas pārstāvji tikšanās ir rīkojuši Stambulā, un Turcija ir devusi patvērumu arī dezertējušām Sīrijas militārpersonām.
Saūda Arābijas Ārlietu ministrija notikušo uzbrukumu ir nosodījusi un paziņojusi, ka Sīrijas pienākums ir uzņemties atbildību par Saūda Arābijas interešu un pilsoņu drošību. Saūda Arābija savu vēstnieku no Sīrijas atsauca jau augustā. Savus vēstniekus ir atsaukušas arī Kuveita un Bahreina.