Lai gan Igaunijas konstitūcijā, līdzīgi kā Latvijas Satversmē, nav negrozāmu pantu, šobrīd ir grūti iedomāties situāciju, ka kāds rosinātu līdztekus igauņu valodai jautājumu par valsts valodas statusu Igaunijas konstitūcijā noteikt vēl kādai valodai - saka Igaunijas bijušais tieslietu ministrs un viens no Igaunijas konstitūcijas autoriem Juri Adams.
Lai izrādītu savu atbalstu latviešu valodai, iedzīvotāji tiek aicināti piespraust lentītes Latvijas karoga krāsās pie sava un savu tuvāko apģērba, atgādinot par pilsoņa pienākumu sestdien, 18.februārī, doties uz referendumu.
Valsts policijai (VP) nav informācijas, ka sestdien paredzētajā valodas referendumā būtu iespējamas kādas provokācijas. Valsts policija un Drošības policija šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā.
Atsaucoties biedrības “Demokrātiskie patrioti” un Rīgas Domes (RD) „Demokrātisko patriotu” (DP) frakcijas uzaicinājumam, Rīgā ieradīsies Krievijas režīma opozicionāri un cilvēktiesību aktīvisti – partijas “Demokrātiskā savienība” (DS) dibinātāja, disidente Valērija Novodvorskaja un DS biedrs, Maskavas Valsts Universitātes profesors Konstantīns Borovojs.
Pie Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) līdz 18. februāra referendumam plīvos Latvijas karogs - tā mediķi pauž savu nostāju latviešu valodas jautājumā.
Galvenie impulsi divvalodības referendumam, kas Latvijā notiks sestdien, nākuši no Krievijas, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "100.pants" sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
Šodien Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Dr. theol. Juris Rubenis, Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, kā arīmanifesta atbalstītāji parakstīja Labas gribas manifestu.
Mācītājs Juris Rubenis sācis rakstīt uzmetumu “Labas gribas manifestam”, kas aicinās uz izlīgumu visu tautību cilvēkus Latvijā. TV 3 raidījumā “Nekā Personīga” Rubenis mudina atteikties no egocentriskiem mēģinājumiem ar vēstures faktiem pierādīt, kura no tautām vairāk cietusi.
Kopš atklāts Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informatīvais tālrunis, tuvojoties tautas nobalsošanai par oficiālu divvalodību Latvijā, saņemti jau vairāk nekā tūkstoš zvanu, informēja komisijas preses sekretāre Kristīne Bērziņa.
Nacionālā apvienība (NA) pirmsreferenduma kampaņas pasākumiem plāno izmantot vairāk nekā 20 tūkstošus latu, savukārt "Vienotība", kas arī pirms referenduma izvērš kampaņu, pagaidām izdevumu apmēru neatklāj.
Latvijas Cilvēktiesību centrs (LCC) uzskata, ka politiķiem ir jādod skaidrs signāls, ka latviešu valoda pašlaik nav apdraudēta un situācija nav salīdzināma ar 90.gadiem, tā nedēļu pirms tautas nobalsošanas par Satversmes grozījumiem, kas paredz Latvijā ieviest divvalodību, uzsvēra centra direktore Anhelita Kamenska.
18. februārī gaidāmā referenduma kontekstā par grozījumiem Satversmē, tai skaitā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, Katoļu Baznīcas Latvijā bīskapi uzskata par nepieciešamu izteikt savu viedokli šajā jautājumā.
Neilgi pirms valodas referenduma dibinātā biedrība "Par latviešu valodu" četru dienu laikā savākusi vairāk nekā 20 tūkstošu latu lielus ziedojumus, kas tiks izmantoti kampaņai pirms 18.februāra tautas nobalsošanas, aģentūrai BNS pastāstīja biedrības pārstāvis Rīgas Ekonomikas augstskolas emeritētais prorektors Māris Slokenbergs.
Politiskā partija "Apvienība "Iedzīvotāji"" (AI) aicina savus biedrus, atbalstītājus un visus Latvijas Republikas pilsoņus Latvijā un ārzemēs piedalīties 18.februāra referendumā un balsot pret otru valsts valodu.
Simboliska Izlīguma dokumenta parakstīšana starp Latvijas etniskajām kopienām, Pareizticīgo Ziemassvētku pasludināšana par oficiāliem valsts svētkiem - tie bija daži no priekšlikumiem, kas otrdien izskanēja Rīgas pilī notikušajā diskusijā "Garīgā dimensija un politika", informē Latvijas Radio.
Tieši desmit dienu pirms referenduma par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, tiek atvērti vēlēšanu iecirkņi.
Vladimira Lindermana aktivitātēm ir potenciāls mobilizēt gados jaunus aktīvistus, un krievu jauniešu līdzdalības iespējām Latvijā būtu jāpievērš lielāka uzmanība, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska.
Koalīcijas partijas pirmdien vienojušās konceptuāli atbalstīt grozījumus Vēlētāju reģistra likumā, kas paredz atjaunot vēlētāju reģistru, līdz ar to Saeimas vēlēšanās, tāpat kā pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās varētu balsot savā deklarētajā dzīvesvietā.
Lai pievērstu uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai, aktualizētu dzimto valodu kā vērtību un vairotu cieņu pret to, kā arī apziņu, ka tā ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai, UNESCO ik gadu 21. februārī atzīmē Dzimtās valodas dienu un mudina sabiedrību rīkot un iesaistīties dažādos tematiskos pasākumos.