Kad kādam no mums tuviem cilvēkiem ir šoks, mēs nevaram palikt malā. Bet standarta frāzes no sērijas “Viss būs labi” vai “Neraudi, es esmu šeit” var tikai nokaitināt, nevis palīdzēt.
Bērna piedzimšana bieži vien tiek attēlota kā tīra prieka un laimes periods, tomēr daudzām jaunajām māmiņām pēcdzemdību periods var būt sarežģīts un emocionāli smags ceļojums. Zem jaunas dzīvības ienākšanas eiforijas virskārtas periodiski var slēpties smaga nodaļa mātes dzīvē, kas ir pelnījusi vislielāko uzmanību un līdzjūtību.
Daļa cilvēku uz pasaules vismaz reizi dzīvē ir pieredzējuši panikas lēkmi. Panikas lēkme ir riebīgs pasākums. Tas nav parasts uztraukuma vilnis vai “nervu sabrukums”, kam ir pamats, ja dzīve jūk pa vīlēm vai ja esi nāves briesmās. Tas ir drīzāk kā sitiens pa seju no zila gaisa. Bet kāpēc tās rodas?
Ar pārēšanos vai nekontrolējamu kāri pēc našķiem mūsdienās saskaras teju katra trešā sieviete un arī ļoti daudzi vīrieši. Speciālisti to sauc par emocionālo ēšanu. Par to runā un meklē risinājumus gan uztura speciālisti, gan psihologi.
Ieilgstot karam Ukrainā, arvien vairāk Krievijas karavīru to vairs negribēs, padosies vai bēgs, intervijā Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajam portālam "sargs.lv" norādījis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) galvenais psihologs, sertificēts militārais un klīniskais psihologs Vilnis Čerņavskis.
Savā rekonekcijas un psihosomatikas ārsta praksē strādājot ar pacientiem, kuri vēršas pēc palīdzības sakarā ar pieaugošo trauksmi saistībā ar Covid-19 jeb koronavīrusa straujo izplatību, ārste ginekoloģe, sertificēta rekonektīvās prakses ārste, mākslas terapeite, reiki meistare un māksliniece Dita Baumane-Auza uzskata par savu pienākumu dalīties ar informāciju par to, kas būtu jāzina un jālieto savai veselībai.
Pasauli noteikti ir pārņēmis pašfoto fenomens! Iespēja iemūžināt svarīgus mirkļus kļuvusi pavisam elementāra – viens klikšķis telefonā un gatavs. Lai arī selfiju uzņemšana varētu šķist pavisam nevainīga izklaide, psihologi uzsver, ka pārmērīga sevis fotogrāfēšana var liecināt par garīga rakstura problēmām, vēsta raidījums Bez Tabu.
Sākoties skolas gadam tika saņemta satraucoša informācija no Liepājas, kur 14 gadus vecs pusaudzis izglābts no nāves. Neilgi pēc notikušā tapa zināms, ka zēns saostījies šķiltavu gāzi un viņu no klīniskās nāves izglāba neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde daktera Aleksandra Osipova vadībā. Vairākus mēnešus pēc notikušā izteikušies pusaudža skolasbiedri.
74% iedzīvotāju apgalvo, ka nav bijuši pie psihologa un arī neredz vajadzību to apmeklēt, kamēr 11% aptaujāto atzinuši, ka nekad nav bijuši pie psihologa, bet to ir nepieciešams apmeklēt, liecina "Mana Aptieka&Apotheka Veselības indekss" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.
Jauna mācību gada sākšanās mazāko klašu bērniem ir satraukumiem bagāts dzīves posms, tādēļ viņiem ļoti vajadzīgs vecāku atbalsts un iedrošinājums, kas palīdz iejusties mācību ritmā un vairo pārliecību par saviem spēkiem. Biedrības Skalbes direktore, psiholoģe Zane Avotiņa iesaka iedarbīgus veidus, kā uzslavēt un iedrošināt bērnu sekmīgām skolas gaitām.
Brazīlijas futbola valstsvienības galvenais treneris Luizs Filipi Skolari pirms Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla pret Kolumbijas izlasi piesaistījis komandai psihologu.
"Mercedes" komanda ir nolīgusi slavenu sporta psihologu, lai tas palīdzētu šajā sezonā F1 pilotiem Luisam Hamiltonam un Niko Rosbergam izcīnīt augstus rezultātus.
Arī "Maxima Latvija" saviem darbiniekiem nodrošina iespējas saņemt psiholoģisko palīdzību un speciālistu atbalstu, aģentūrai LETA sacīja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītājs Jānis Beseris, atzīmējot, ka īpaši psihologi strādā ar tiem darbiniekiem, kuri strādāja Priedaines ielas veikalā, un viņu ģimenēm.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Krīzes komanda gatavojas sākt psiholoģisku darbu Rīgas izglītības iestādēs saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju, aģentūrai LETA pastāstīja VBTAI priekšnieka vietniece Anita Gotharde.
Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) uzticības tālrunis 116111 pēdējās dienās saņēmis vairākus zvanus no bērniem, kuri vaicā par Zolitūdē notikušo traģēdiju, aģentūra LETA uzzināja VBTAI.
Līvānu smilšu nogruvumā bojāgājušā zēna tuviniekiem sniegs psiholoģisku palīdzību, aģentūru LETA informēja Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Kraukle.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 23.martā aicina uz tikšanos profesionālos psihologus apvienojošo organizāciju pārstāvjus, lai diskutētu par topošajā likumā iekļaujamajām normām un vienotas jumta organizācijas izveidi nozarē.