Latvijas psihologs pauž skarbu viedokli par slavenību selfijiem

© Dmitrijs Suļžics/F64

Pasauli noteikti ir pārņēmis pašfoto fenomens! Iespēja iemūžināt svarīgus mirkļus kļuvusi pavisam elementāra – viens klikšķis telefonā un gatavs. Lai arī selfiju uzņemšana varētu šķist pavisam nevainīga izklaide, psihologi uzsver, ka pārmērīga sevis fotogrāfēšana var liecināt par garīga rakstura problēmām, vēsta raidījums Bez Tabu.

Lai arī selfiju uzņemšana nav nekas neparasts, psihologs Jānis Caics uzsver, ka bildes par cilvēku var pateikt ļoti daudz. Ja selfiju uzņemšana un komplimentu gaidīšana kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, Jānis Caics iesaka domāt par palīdzības meklēšanu pie speciālistiem.

Jānis Caics norāda: "Cilvēkam ir grūti pašam ar sevi. Jāskatās arī no psiholoģiskā viedokļa, varbūt, nepieciešams aiziet uz konsultāciju pie psihologa, psihoterapeita un dažos gadījumos arī pie psihiatra."

Fotogrāfs Ronalds Šulcs nenoliedz, ka fotosesiju laikā ir gadījies klientiem sniegt rekomendācijas vislabākā selfija uzņemšanai. Viņš iesaka padomāt par apgaismojumu - vislabākie pašiņi sanākšot dienas gaismā, tāpat var izmantot selfijkociņu vai papildus gaismu, kuras plašā klāstā pieejamas veikalos.

Avots



Slavenības

Jau vēstījām, ka 4. novembrī šķirta kādreizējās ekonomikas un finanšu ministres Danas Reiznieces un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras bijušā direktora Andra Ozola laulība, kas ilga 13 gadu. Annas Bāliņas, Paulas Ivanovas materiālā "Dzīve pēc šķiršanās" izdevumā "Kas Jauns" atklāts iespējamais laulības šķiršanās iemesls.

Svarīgākais