Pieaugot ūdens līmenim Latvijas upju baseinos, AS "Sadales tīkls" brīdina par palu ūdeņu bīstamību un aicina iedzīvotājus pārliecināties, vai tie neapdraud elektroierīces.
Kurzemes upēs sākusies ledus iešana, un Venta daudzviet jau ir brīva no ledus. Reāli plūdu draudi saistībā ar ledus iešanu Ventā nepastāv, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas komandieris Genādijs Pavlovs.
Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona karavīri un zemessargi rīt, 13.aprīlī, piedalīsies ledus spridzināšanā piecos Ogres upes posmos kilometru garā joslā.
Ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils paaugstinās arvien straujāk - aizvadītajā diennaktī tas palielinājies par 16 centimetriem, sasniedzot 1,28 metru atzīmi, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības dienestā.
Saskaņā ar Valsts Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, tuvākajās dienās Latvijas upēs ir iespējama ūdens līmeņa celšanās, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus jau laicīgi sagatavoties tam, ka, upēs paaugstinoties ūdens līmenim, var applūst piemājas teritorijas un mājokļi.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) prognozē, ka straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās un ledus uzlūšana ziemeļaustrumu daļas upēs varētu notikt no 18.aprīļa līdz 22.aprīlim. 9.aprīlī Valmierā Gauju klāj ledus un pagājušajā naktī uzsnigusī sniega sega. Aizvadītajā gadā ledus iešana Gaujā sākās 23.martā.
Valmieras pašvaldības sasauktajā Civilās aizsardzības komisijas sēdē izteiktas prognozes, ka plūdu radīto problēmu risks Valmierā ir diezgan augsts, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.
Aprīļa pirmā dekāde vēl būs vēsa, bet atkusnis un līdz ar to arī ledus sakustēšanās Latvijas upēs varētu būt sagaidāma mēneša otrajā dekādē, aģentūrai LETA pēc sanāksmes par operatīvo dienestu gatavību pavasara plūdiem pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) vadošā hidroloģe Līga Kurpniece.
Ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils šogad varētu pārsniegt kritisko septiņu metru atzīmi, aģentūrai LETA pieļāva Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls.
Lielākie plūdu draudi šopavasar gaidāmi Daugavā, un apdraudētākās vietas tradicionāli būs lejpus Daugavpils un Jēkabpils - Pļaviņu posmā, šorīt Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.
Nav izslēgts, ka pali šogad būs pamatīgi un ilgstoši, aģentūrai LETA pieļāva Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls.
Krasā gaisa temperatūras maiņa pagājušajā nedēļā darīja bažīgus iedzīvotājus tajās pašvaldībās, kas atrodas upju krastos un ik gadu cieš no plūdiem. Kritiska situācija radās Ogresgala Dārziņos, bet citviet ūdens līmeni kontrolē un tas ir normas robežās.
Pašlaik plūdu draudi veidojas Lielupes baseinā, kur ir palielinājies ūdens līmenis, ir sakustējies ledus un var veidoties tā sastrēgumi, šorīt Latvijas Televīzijā pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidroģeoloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa.
Latvijas upes joprojām klāj ledus, taču līdz ar atkusni tajās ir sācis celties ūdenslīmenis. Visstraujāk ūdenslīmenis kāpj Kurzemes upēs, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).
Spēcīgo nokrišņu dēļ aizvadītajā diennaktī vairākās upēs atkal paaugstinājies ūdens līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.