Rīga un tai tuvējās pašvaldības, kas apvienojušās "Rīgas metropolē", aicina valsti pārvērtēt, cik pamatoti citas Latvijas pašvaldības saņem izlīdzināšanas fonda līdzekļus.
Latvijā pašvaldībām ir lielas iespējas ietekmēt iedzīvotāju iesaisti fiziskajās aktivitātēs, tomēr to līdzšinējā rīcība nesasniedz visu vecumu iedzīvotājus, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā, kurā vērtēts, cik efektīvi pašvaldības iesaista iedzīvotājus fiziskajās aktivitātēs.
Pašvaldības varēs saņemt atbalstu bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, teikts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā noteikumu projektā.
Aizvadītais 2022. gads ir izcēlies ar pašvaldību izmaksāto pabalstu kopsummas uzrāvienu no 28,8 miljoniem eiro līdz 64,1 miljonam, kas iezīmē jaunu līmeni pabalstu kopapjomam arī šim un visiem turpmākajiem gadiem.
Turpmāk valsts mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pašvaldības pārņemto valsts vietējā autoceļa kilometru pārskaitīs ilgtermiņā no valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai piešķirtā finansējuma, nevis ne vairāk kā piecus gadus, kā tas bija līdz šim, otrdien nolēma valdība.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Rīgas pilī tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi Gintu Kaminski, apliecināja gatavību apmeklēt katru Latvijas pašvaldību, lai klātienē iepazītos gan ar pašvaldību darbu, gan novadu iedzīvotāju, izglītības iestāžu un uzņēmējdarbības vidi un to vajadzībām.
Valsts darba inspekcija (VDI) pērn saņēmusi septiņas sūdzības par iespējamu nevienlīdzīgu attieksmi pret darbiniekiem pašvaldību iestādēs, no kurām daļēji apstiprinājusies viena, skaidro VDI.
Starp 43 Latvijas pašvaldībām viszemākais līmenis informācijas atklātības jomā ir Varakļānos, bet visaugstākais - Rīgā, secināts biedrības "Sabiedrība par atklātību "Delna"" pētījumā "Pašvaldību atklātības indekss 2023".
Latvijas pašvaldībās daudzos būtiskos jautājumos iedzīvotāju līdzdalība nav paredzēta, taču pašvaldībām lēmumu pieņemšanā iedzīvotāji būtu jāsāk iesaistīt praktiski, nevis formāli, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumā "Iedzīvotāju līdzdalība - neizmantota iespēja kvalitatīvu lēmumu pieņemšanai pašvaldībās".
Līdzfinansējuma trūkuma dēļ Jelgava un vairākas citas pašvaldības nevar realizēt, tajā skaitā, bērnudārzu, skolu un medicīnas jomām vajadzīgus projektus, šodien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (LZS/ZZS).
Pagājušajā gadā Latvijas pašvaldības sniegušas atbalstu Ukrainas bēgļiem, kuri ieradušies Latvijā, vairāk nekā 57,7 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
Visām pašvaldībām 2023.gadā tiek plānots izlīdzināto ieņēmumu pieaugums vidēji 15,2% apmērā, salīdzinot ar 2022.gadam plānoto, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
Šogad pašvaldībām būs paplašinātas prioritāro projektu īstenošanas iespējas, paredz ceturtdien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēdē atbalstītais Ministru kabineta un LPS vienošanās un domstarpību protokols 2023.gadam, aģentūru LETA informēja LPS Komunikācijas nodaļas vadītāja Ella Pētermane.
Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēma Latvijā ir aizgājusi pilnīgi greizi, šādu vērtējumu šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmai" sniedza Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
Centrālā finanšu līgumu aģentūra (CFLA) no 20.janvāra sāks pieņemt projektu iesniegumus pašvaldību ēku energoefektivitātes uzlabošanai, informē CFLA pārstāvji.
Jaunizveidotajām pašvaldībām jādara vairāk, lai uzlabotu cilvēkresursu pārvaldību - tas pašvaldībām ļaus to funkcijas pildīt efektīvāk, produktīvāk un ekonomiskāk, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā lietderības revīzijā par izaicinājumiem pašvaldību personālpolitikā pēc administratīvi teritoriālās reformas.
Pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām (CAK) līdz 2024.gada sākumam ir jāizstrādā un savos civilās aizsardzības plānos jāiekļauj sadaļa par civilās aizsardzības pasākumiem militārā iebrukuma vai kara gadījumā.