Ekspertu komanda no Milānas Universitātes Itālijā ir veikusi pārsteidzošu atklājumu par treniņu optimizēšanu, lai sadedzinātu kalorijas. Viņu pētījumu rezultāti publicēti žurnālā “Proceedings of the Royal Society B.”
Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības dienesta (NHS) eksperti pastāstījuši par vienkāršiem vingrinājumiem, kas var palīdzēt pazemināt holesterīna līmeni. Tas savukārt samazinās sirds un asinsvadu slimību risku, raksta Dailyrecord.
Aizmirstiet par soļu skaitu un izmēģiniet šo vienkāršo triku. Daudziem cilvēkiem pastaigas ir vienkāršākais vingrošanas veids. Atliek vien uzvilkt ērtus apavus un atvērt durvis.
Pavasaris ir laiks, kad arvien vairāk vēlamies doties pārgājienos, kas ir veselīgi gan miesai, gan garam. Taču iepriekšēja fiziska nesagatavošanās un nepareiza apavu izvēle var gan sabojāt pārgājienu, gan pakļaut cilvēku dažādu traumu riskam.
Pastaigas dabā ir vitāli svarīgas laikā, kad vairums Latvijas iedzīvotāju strādā no mājām un pavada laiku telpās. Gādājot, lai cilvēki pastaigātos mežos un nedrūzmētos populārākajās dabas takās, uzņēmums "Rīgas meži" ir izveidojuši digitālo karti mdps.rigasmezi.lv pastaigu maršruta plānošanai Rīgas mežos. Kartē pieejama informācija par meža teritorijām ar stigām un takām.
Dabā mēs vēlamies atpūsties. Daba mums palīdz risināt veselības problēmas. Mums jābūt atbildīgiem un jāatceras par to, kādu ietekmi individuāli un visi kopā atstājam, dodoties dabā. Mēs šķērsojam dažādas dzīvotnes, nereti tās ir trauslas un cilvēku klātbūtne var pasliktināt to stāvokli.
Var droši apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāji ar mežu ir visai tuvās attiecībās, jo ogošana un sēņošana teju vai ierakstīta mūsu DNS. Izrādās, ka pastaigām mežā ir arī labvēlīga ietekme uz cilvēku fizisko un psiholoģisko veselību, sarunā norāda Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Viņa ir ģimenes ārste un regulāri dodas pastaigās pa mežu, kā arī iesaka to darīt citiem.
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.
Pēdējās nedēļās Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) saņēmusi daudz ziņu par roņu mazuļiem, kas atrodas tiem pavisam netipiskās vietās, tālu prom no jūras krasta un eksperti skaidro, ka tās ir cilvēku un viņu četrkājaino mīluļu pārlieku lielās uzmanības sekas, kas ronēnus dzen stresā un vedina doties tālu iekšzemē.
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo dienu laikā saņem arvien vairāk aculiecinieku zvanu par piejūrā cilvēku nepieskatītiem suņiem, kas mēģina kaitēt roņu mazuļiem - tos biedējot ar riešanu vai pat ievainojot. Suņa kodumu dēļ aprāvusies arī viena Rīgas Zoodārzā nogādātā ronēna dzīvība. Tādēļ dabas speciālisti aicina brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, suņus nelaist brīvsolī, bet turēt pie pavadas. Tā tiks pasargāti gan no jūras sildīties izlīdušie un bieži vien novārgušie ronēni, gan paši mājas mīluļi un to saimnieki.
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi dienā iziet no mājas, lielākoties lai dotos uz darbu vai iepirktos. Viens Latvijas iedzīvotājs vidēji dienā mēro aptuveni 30 kilometrus, ceļā vidēji patērējot 80 minūtes, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptauja par iedzīvotāju pārvietošanos.
Cilvēkiem, kuri staigā ātri, ir mazāks risks nomirt ar vēža, sirds un asinsvadu slimībām un citām kaitēm, atklājuši Sidnejas universitātes pētnieki sadarbībā ar kolēģiem no Kembridžas, Edinburgas, Limerikas un Ulsteras universitātes.
Bieži dzirdētajam ieteikumam, ka savas veselības labā katram cilvēkam dienā jānostaigā 10 000 soļu, izrādās, nav zinātniska pamata, vēsta The Daily Meal.
Straujiem soļiem tuvojas skolēnu vasaras brīvlaiks. Lai gan skolotāji, vecāki un glābēji allaž bērniem atgādina, kas jādara, lai sevi pasargātu no nelaimes gadījumiem, neilgi pirms mācību gada noslēguma kādam 12 gadus vecam zēnam Aizkrauklē bēdīgi beigusies pastaiga pa ēkas jumtu.