Apmeklējot medicīnas iestādes pastāv vairāki nerakstīti likumi, kā mums vajadzētu uzvesties. Svarīgi ir nekavēt vizīti pie ārsta, būt atklātiem un godīgiem, nenodarboties ar pašārstēšanu, bet sekot visiem ārsta norādījumiem. Apkopojām vēl arī citas lietas, kuras kategoriski nevajadzētu darīt, apmeklējot ārstus!
Viena no tipiskākajām ziemas sezonas problēmām ir iesnas. Aukstajā gada laikā nav grūti tās iegūt, bet ārstēšana var prasīt laiku. Farmaceite Zane Melberga dalās ar četriem padomiem, ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt, ja jums ir iesnas.
Katram no mums kādreiz ir bijis tā, ka ārsts vaicā, kādā krāsā ir mūsu deguna izdalījumi, ko ikdienā dēvējam par iesnām. Šāds jautājums nav bez pamata, jo katrai krāsai ir sava nozīme, kas var palīdzēt saprast, kā rīkoties tālāk un ātrāk atveseļoties. Kādā krāsā var būt izdalījumi no deguna, par ko tie liecina un kā efektīvi mazināt iesnas un to radītos simptomus, skaidro otorinolaringoloģe Viktorija Šiliņa un farmaceite Zane Melberga
Ziemas laikā mums nepieciešams īpaši parūpēties par savu imunitāti, lai nesasirgtu ar dažādiem vīrusiem. Imunitāti var stirpināt dažādi. Šoreiz iesakām pamēģināt pagatavot gardu un tajā pašā laikā imūnsistēmai ļoti noderīgu tēju.
Ja domājām par imunitāti stiprinošiem produktiem, tad viennozīmīgi pirmais, kas ienāk prātā, ir ķiploki, citroni, dzērvenes un ingvers. Bet ir vēl vairāki pārtikas produkti, kurus ēdot varam stiprināt imūnsistēmu.
Par imūnsistēmas stiprināšanu jādomā visa gada garumā. Imunitāti var stiprināt ne tikai ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām. Farmaceite Ivanda Krastiņa nosauc, ko vēl mēs varam darīt, lai bez medikamentu palīdzības, stiprinātu imunitāti.
Nereti cilvēku zināšanas par imunitātes veicināšanu aprobežojas ar C vitamīna uzņemšanu sezonā, kad biežāk gadās slimot ar saaukstēšanos un gripu. Tomēr ar C vitamīnu ne vienmēr var pietikt. Kādi vitamīni un minerālvielas vēl papildus jāuzņem, lai gādātu par spēcīgāku imunitāti, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
Rudenī plašā klāstā pieejami visdažādākie augļi un dārzeņi, kas bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Farmaceite Līga Cīrule iesaka veselīga kokteiļa recepti!
Rudens un ziema ir laiks, kad ir nepieciešams īpaši stiprināt imunitāti, lai nesaslimtu. Izrādās, ka imūnsistēmu var ietekmēt un pasliktināt dažādu dzērienu lietošana.
Pagatavo mājas savu tējas maisījumu, kuram piemīt daudz vērtīgas īpašības. Šis tējas pulveris palīdz stiprināt imunitāti, mazināt iekaisumus un būs lielisks detoksa dzēriens, pateicoties tajā esošajām sastāvdaļām.
Pietiekami ilgs naktsmiers tradicionāli ir viens no mediķu ieteikumiem imunitātes stiprināšanai, taču daļa cilvēku miega nozīmi joprojām nenovērtē. Tikmēr zinātnieki savos pētījumos miega un imunitātes saistībai pievēršas arvien vairāk, un viņu uzmanības lokā ir nonācis melatonīns, tautā saukts par miega hormonu.