4 lietas, ko nedrīkst darīt, ja ir iesnas

© pexels.com

Viena no tipiskākajām ziemas sezonas problēmām ir iesnas. Aukstajā gada laikā nav grūti tās iegūt, bet ārstēšana var prasīt laiku. Farmaceite Zane Melberga dalās ar četriem padomiem, ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt, ja jums ir iesnas.

pexels.com

1. Nelieciet nāsīs ķiploku

Deguna nāsī vai nāsīs nelieciet ķiploku - tas var vēl vairāk kairināt deguna gļotādu, kā arī to apdedzināt un radīt sāpes, norāda farmaceite.

pexels.com

2. Nesildiet degunu

Nesildiet degunu, vaigus un zonu zem acīm ar olu vai vārītu kartupeli. Tas var veicināt tūskas palielināšanos un pasliktināt sekrēta atteci no deguna blakusdobumiem.

pexels.com

3. Degunu šņauciet prātīgi

Degunu jāšņauc maigi un pa vienai nāsij - sāciet ar vienu un pēc tam ar otru. Tādā veidā būs mazāks spiediens pašā degunā, galvā un ausīs. Uzreiz pēc medikamentu lietošanas nešņauciet degunu. Ļauj līdzeklim iedarboties un izšņauciet degunu pēc aptuveni 5 līdz 10 minūtēm.

pexels.com

4. Lietojiet medikamentus, kā paredz instrukcija

Nelietojiet speciālos līdzekļus biežāk kā norādīts lietošanas instrukcijā. Par pareizu līdzekļu lietošanu konsultējies ar farmaceitu.

Veselība

Ja vasaras sezonā par šķidruma uzņemšanu parasti ir vieglāk atcerēties, tad rudenī un ziemā ūdens dzeršana nereti tiek atstāta novārtā. Aukstākos laikapstākļos var būt grūtāk uztvert slāpju signālus, turklāt arī svīšana apģērba slāņos ir mazāk pamanāma, tā rezultātā radot maldīgu priekšstatu, ka hidratācija ir pietiekama un ķermenim ūdens nepieciešams mazāk nekā karstā laikā. Farmaceite Alīna Fleišmane uzsver, ka tas ir mīts, un skaidro, kāpēc ziemas sezonā par ūdens dzeršanu jāpiedomā jo īpaši rūpīgi.

Svarīgākais