Finanšu ministrija (FM) rosinājusi vairākas izmaiņas gan darbaspēka, gan citos nodokļos, kas veselības aprūpes finansēšanai nākamgad papildus dotu 180,8 miljonus eiro.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi, lai diskutētu un lemtu par nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību spēkā stāšanos un līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķina maiņu, informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Finanšu ministrijas (FM) piedāvātie nodokļu politikas attīstības virzieni valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai var sekmēt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā, kā arī nerisinās jautājumu par nepieciešamību palielināt finansējumu veselības aprūpei, norāda banku analītiķi.
Finanšu ministrija (FM) piedāvā ieviest nodokļu izmaiņas trijos posmos, sākotnēji iezīmējot veselības apdrošināšanas obligāto maksājumu piecu procentpunktu apmērā, nepalielinot kopējo darbaspēka nodokļu slogu, bet pārdalot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI), iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un solidaritātes nodokļa likmes, informēja FM.
Dabas resursu nodokļa likmju izmaiņu dēļ pārtikas produktu cenas mazumtirdzniecībā Latvijā var pieaugt par 3-5%, kas ražotājiem būs smags trieciens, norāda pauda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.
Nodokļu sloga pieaugums nodokļu reformas rezultātā Latvijā nav atbalstāms, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas pārstāvjiem žurnālistiem akcentēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir ieviests jauns risinājums - serviss saskarne "Application Programming Interface" jeb EDS API, lai nodokļu maksātāji no savas grāmatvedības sistēmas varētu iesniegt nodokļu un informatīvo deklarāciju datus automātiski, kā arī saņemt sev saistošos datus, kas uzkrāti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē, informēja VID pārstāvji.
Vakar, 23.jūlijā, notika Latvijas Restorānu biedrības (LRB) kopsapulce, kurā biedri uzklausīja Ekonomikas ministrijas, LIAA, VID, LDDK un finanšu institūcijas ALTUM informāciju par viesmīlības nozarei pieejamo atbalstu, kā arī vienojās turpināt sarunas par pazeminātā PVN ieviešanu. Kopsapulcē tika apstiprināts biedrības gada pārskats, kā arī ievēlēti divi jauni valdes locekļi.
Krīze ir īstais brīdis darbaspēka nodokļu sloga samazināšanai Latvijā, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Otrdien, 21.jūlijā, Tieslietu ministrijā notika starpinstitūciju sanāksme par Tieslietu ministrijas sagatavotajiem grozījumiem likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kas paredz neapliekamā minimuma ieviešanu primārajiem mājokļiem 100 000 EUR apmērā. Neskatoties uz nesaskaņotajiem jautājumiem, Tieslietu ministrija virzīs šos likumprojektus izskatīšanai Ministru kabinetā jau augustā.
Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) uzstājot uz neapliekamā minimuma celšanu līdz 500 eiro no 2021.gada, piecas koalīcijas partijas uz nenoteiktu laiku ir pārtraukušas sarunas par plānotajām izmaiņām nodokļos, liecina rīcībā esošā informācija.
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) uzskata, ka finanšu ministra Jāņa Reira (JV) ideja par 5% veselības nodokli kopumā būtu atbalstāma, ja tiešām nemainītos kopējais darbaspēka nodokļu slogs.
Kurzemes rajona tiesa Talsos par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanu piespriedusi reālu brīvības atņemšanas sodu nu jau likvidētās AS "Talsu gaļa" valdes loceklim Oskaram Grīnbergam.
Finanšu ministrija (FM) izstrādājusi grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot kritērijus pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) automātiskai izmaksai.
Latvijā šogad maija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 954,542 miljonu eiro apmērā, kas ir par 7,5% vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.
Pirms diviem gadiem realizētās nodokļu reformas sekas jūtamas joprojām. Līdzīgi kā pērn, kad vairāk nekā 120 tūkstoši iedzīvotāju, pašiem negribot, bija kļuvuši par nodokļa parādniekiem, arī šogad daudziem tūkstošiem iedzīvotāju ir izveidojies nodokļa parāds par 2019. gadu. Daļa šo parādu jau ir samaksājusi, daļa nosegusi, iesniedzot attaisnotos dokumentus, bet vairāk nekā 82 tūkstoši joprojām skaitās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādniekos.