Ņemot vērā, ka valsts pienākums ir uzrunāt visas Latvijā esošās mazākumtautības, tad nevar runāt tikai par vietējā satura ražošanu krievu valodā - saturs jāveido arī citām mazākumtautībām, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
Šodien stājas spēkā lēmums par apraides atļaujas anulēšanu "Radio PIK", aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji.
Uzskatot, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums anulēt apraides tiesības bija nepamatots, radio programmas "Radio PIK" elektroniskais plašsaziņas līdzeklis SIA "Pikal un partneri" plāno to pārsūdzēt, norādīja uzņēmuma īpašnieks Juris Žuravļovs.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA ražošanas komercfirma "PIKAL UN PARTNERI" izsniegto apraides atļauju programmai "Radio PIK".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtē, vai nesen Krievijas televīzijas kanāla "RTVi" sāktā Latvijai veltīto radījumu translācija atbilst apraidei izdotajai atļaujai, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".
Latvijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums, ar kuru uz 12 mēnešiem tika liegta krieviski raidošā televīzijas kanāla "Rossija RTR" retranslācija Latvijas teritorijā, atbilst Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, atzinusi Eiropas Komisija (EK).
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piektdien ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu par Latvijas Televīzija (LTV) 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kurā tika veikts pētījums par imunitātes veidošanos gan pēc Covid-19 izslimošanas, gan pēc vakcinācijas ar "Pfizer/Biontech" un "AstraZeneca" vakcīnām, atklāja padomē.
Saeima šodien lēma būtiski palielināt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atalgojumu.
Šodien Saeima konceptuāli atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu atalgojuma kāpināšanu līdz 3000 eiro "uz rokas", bet padomes priekšsēdētājam līdz 3200 eiro.
Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs ir oficiali vērsies pie raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veidotājiem, Latvijas Televīzijas un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, lūdzot atsaukt 29.marta raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" pausto informāciju par imunitātes līmeņa pret Covid-19 noteikšanu pēc antivielu daudzuma organismā personām pēc vakcinācijas, salīdzinot vakcīnu efektivitāti.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtēs, vai 29.marta raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" ir pieļauti kādi likuma pārkāpumi, atklāja NEPLP sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Prauliņa.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus sabiedriskā pasūtījuma konkursiem par ziņu un medijpratību veicinoša satura, kā arī par informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, piešķirot kopumā 400 000 eiro. No tiem lielāko kumosu – 154 tūkstošus eiro – saņems SIA “Vidzemes televīzija”.
Televīzijas programma "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) ir izbrīnīts par Nacionālās elektroniskās plašsaziņas padomes (NEPLP) noraidījumu pārraidīt LTV7 ziņas krievu valodā, atklāja PBK pārstāvis Sergejs Kārītis.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) darbībā. Programmā "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" izplatīta nepatiesa un maldinoša informācija par koronavīrusu un tā infekciozitāti, tādējādi apdraudot sabiedrības veselību vai radot nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2020.gadā 48 mājaslapās konstatējusi prettiesisku televīzijas programmu retranslāciju Latvijas teritorijā. Šī gada pirmā mēneša laikā sāktas jau 7 jaunas lietvedības par šo pārkāpumu.
Šodien stājas spēkā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) aizliegums uz gadu Latvijā retranslēt televīzijas kanālu "RTR Rossija".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzsākusi Latvijas teleraidījumu telpas sakārtošanu. No 15. februāra uz gadu aizliegts retranslēt un izplatīt Latvijas teritorijā programmu “Rossija RTR”. Lēmums pieņemts, jo konstatēti četri būtiski likuma pārkāpumi, kas saistīti ar naida kurināšanu, aicinājumiem uz vardarbību un militāra konflikta izraisīšanu.
Šodien stājas spēkā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1.februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā, informēja NEPLP pārstāve Ieva Prauliņa.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par 16 programmu izslēgšanu no Latvijā retranslējamo saraksta apliecina, ka telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" pieņemtais lēmums jau iepriekš pārtraukt "PBK", "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomedija" un "Kinomiks" retranslāciju bijis pamatots, norādīja kompānijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1. februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā.