Šodien Saeima konceptuāli atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu atalgojuma kāpināšanu līdz 3000 eiro "uz rokas", bet padomes priekšsēdētājam līdz 3200 eiro.
Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs ir oficiali vērsies pie raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veidotājiem, Latvijas Televīzijas un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, lūdzot atsaukt 29.marta raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" pausto informāciju par imunitātes līmeņa pret Covid-19 noteikšanu pēc antivielu daudzuma organismā personām pēc vakcinācijas, salīdzinot vakcīnu efektivitāti.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtēs, vai 29.marta raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" ir pieļauti kādi likuma pārkāpumi, atklāja NEPLP sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Prauliņa.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus sabiedriskā pasūtījuma konkursiem par ziņu un medijpratību veicinoša satura, kā arī par informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, piešķirot kopumā 400 000 eiro. No tiem lielāko kumosu – 154 tūkstošus eiro – saņems SIA “Vidzemes televīzija”.
Televīzijas programma "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) ir izbrīnīts par Nacionālās elektroniskās plašsaziņas padomes (NEPLP) noraidījumu pārraidīt LTV7 ziņas krievu valodā, atklāja PBK pārstāvis Sergejs Kārītis.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) darbībā. Programmā "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" izplatīta nepatiesa un maldinoša informācija par koronavīrusu un tā infekciozitāti, tādējādi apdraudot sabiedrības veselību vai radot nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2020.gadā 48 mājaslapās konstatējusi prettiesisku televīzijas programmu retranslāciju Latvijas teritorijā. Šī gada pirmā mēneša laikā sāktas jau 7 jaunas lietvedības par šo pārkāpumu.
Šodien stājas spēkā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) aizliegums uz gadu Latvijā retranslēt televīzijas kanālu "RTR Rossija".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzsākusi Latvijas teleraidījumu telpas sakārtošanu. No 15. februāra uz gadu aizliegts retranslēt un izplatīt Latvijas teritorijā programmu “Rossija RTR”. Lēmums pieņemts, jo konstatēti četri būtiski likuma pārkāpumi, kas saistīti ar naida kurināšanu, aicinājumiem uz vardarbību un militāra konflikta izraisīšanu.
Šodien stājas spēkā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1.februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā, informēja NEPLP pārstāve Ieva Prauliņa.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par 16 programmu izslēgšanu no Latvijā retranslējamo saraksta apliecina, ka telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" pieņemtais lēmums jau iepriekš pārtraukt "PBK", "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomedija" un "Kinomiks" retranslāciju bijis pamatots, norādīja kompānijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1. februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja, ka padome pieņēmusi lēmumu uz gadu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā sabiedrisko mediju kapitāldaļu turētājs plāno rūpīgi izvērtēt situāciju ar drošības noteikumu ievērošanu Latvijas Radio rīkotās "Muzikālās bankas" translācijas laikā, pavēstīja NEPLP locekle Ieva Kalderauska.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji šodien tiksies ar Zviedrijas regulatoru, lai lemtu par televīzijas (TV) programmas "Rossija RTR" retranslācijas ierobežošanu Latvijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome lēmumu par televīzijas (TV) programmas "Rossija RTR" retranslācijas ierobežošanu Latvijā plāno pieņemt desmit dienu laikā, pastāstīja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš.
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" lēmums pārtraukt sadarbību ar piecu Krievijas TV kanālu pārstāvjiem mazinās kaimiņvalsts propagandas apmēru Latvijā, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
Drīzumā gaidāms lēmums par televīzijas (TV) programmas "Rossija RTR" retranslācijas ierobežošanu Latvijā, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ivars Āboliņš.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šī gada 8. jūlija “Baltkom Radio” intervijā ar Krievijas politiķi Vladimiru Žirinovski konstatējusi aicinājumus, kas apdraud Latvijas valsts drošību. Tādējādi medijs ir pārkāpis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, un tam piemērots naudas sods 8000 eiro.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) un "Radio PIK" darbībā, tāpēc nolēmusi abus plašsaziņas līdzekļus sodīt attiecīgi ar 9000 un 11 500 eiro naudas sodu.