Nacisti

16.jun
Cīrihē esošais „Kunsthaus”, viens no Šveices prestižākajiem mākslas muzejiem, ir paziņojis, ka saskaņā ar jaunajām vadlīnijām attiecībā uz nacistu nolaupītajiem mākslas darbiem, noņems piecas gleznas.
26.mai 2023
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā kādreiz Krievijā tik populārā latviešu dziedātāja Laima Vaikule agresorvalstī kļuvusi par ienaidnieku. Vaikule asi kritizē Krievijas uzsākto karu - krievi reaģē un dažādos veidos nomelno dziedātāju.
8.jan 2023
Nīderlandes Nacionālajā arhīvā atrasta nacistu dārgumu karte, kurā norādītas vietas, kur Otrā pasaules kara laikā slēpa nozagtos dārgumus, raksta portāls "Daily Mail".
3.jan 2020
Desmitiem gadu pēc Vācijas sakāves Otrajā pasaules karā turpina cirkulēt daudz mītu un leģendu par nacistiem. Daļa no tiem ir saistīti ar noslēpumaino organizāciju «Ahnenerbe» jeb «Senču mantojums». Ar ko tikai nav nodarbojušās šīs SS reihsfīreram Heinriham Himleram pakļautās struktūras darbinieki – meklējuši tādas relikvijas kā Svēto Grālu un Derības šķirstu, centušies uziet nogrimušo Atlantīdu, mēģinājuši iekļūt Himalaju kalnu noslēpumainajās pazemes valstībās Šambalā un Agarthā, gribējuši atrast «dzīvības ūdeni» Kaukāzā, izveidot nacistu bāzi Antarktīdā un pat sazinājušies ar citplanētiešiem...
6.dec 2019
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien, pirmo reizi apmeklējot nacistu koncentrācijas un iznīcināšanas nometni Aušvicā-Birkenavā, paudusi "dziļu kaunu" par zvērībām, ko vācieši pastrādāja šajā vietā Otrā pasaules kara laikā. Kanclere arī solīja, ka Vācijā un Eiropā antisemītisms netiks pieciests. Vācu koncentrācijas nometne "Aušvica", kura tika izveidota 1940.gadā, bija paredzēta poļu politieslodzītajiem. Laika gaitā līdz ar Aušvicas II-Birkenavas izbūvi un pievienošanu objektam nometne kļuva par vienu no galvenajām Eiropas ebreju iznīcināšanas vietām un holokausta simbolu. Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas un nāves nometnē nacisti noslepkavoja apmēram miljonu ebreju. Lielākajās upuru grupās bija arī poļi, čigāni un padomju karagūstekņi.
photo_camera
4.nov 2019
Aizdomās par augustā notikušās apšaudes sarīkošanu Oslo mošejā turētais norvēģis pirmdien stājies tiesas priekšā, kur parādījis nacistu sveiciena žestu, vēsta vietējie mediji.
11.mar 2016
Šodien plkst.10 Administratīvā rajona tiesa izskatīs Rīgas Antinacistiskās komitejas sūdzību par Rīgas pašvaldībā pieteiktā 16.marta pasākuma ierobežošanu, aģentūrai LETA pastāstīja komitejas pārstāvis Aleksejs Šaripovs.
24.feb 2014
Londonā 110 gadu vecumā miris vecākais zināmais holokaustā izdzīvojušais cilvēks - pianiste Alise Herca Somere, svētdien paziņojusi viņas ģimene.
21.jan 2014
Policija nav atradusi neģēli, kurš uz prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa ar melnu krāsu uzpūta divus kāškrustus un starp tiem ierakstīja vārdu M. Ruks. Kopš incidenta pagājuši pāris mēneši, taču arī bez oficiāli nominēta aizdomās turamā šī lieta kļūst sabiedriski arvien nozīmīgāka, jo motīvi, iespējams, saistīti ar smagiem noziegumiem pret cilvēci.
12.dec 2013
Vācijā starp nacistu nolaupītajām gleznām atrastais iepriekš nezināmais Marka Šagāla meistardarbs Otrā pasaules kara laikā atņemts ebreju ģimenei Rīgā, vēsta vācu laikraksts "Bild".
7.nov 2013
Francijas tiesa pielikusi pasaules vadošajam interneta resursu meklētājam "Google" izdzēst visas fotogrāfijas, kas saistītas ar bijušā Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) prezidenta Maksa Moslija orģiju skandālu.
7.nov 2013
Otrdienas pievakarē Vācijas amatpersonas oficiāli apstiprinājušas žurnālā Focus publicēto informāciju par milzīgas (ap 1400 mākslas darbu) nacistiskās Vācijas laikā izveidotas kolekcijas atrašanu.
4.nov 2013
Minhenē atrastas gandrīz 1500 gleznas, tostarp Pablo Pikaso un Anrī Matisa darbi, kurus savulaik nozaguši nacisti, svētdien ziņoja Vācijas nedēļas izdevums "Focus".
21.okt 2013
Pēc kara noziedznieka Ēriha Prībkes nāves lielu nesaprašanos izraisīja jautājums par viņa kapavietu.
11.okt 2013
Piektdien Romā 100 gadu vecumā miris bijušais SS kapteinis Ērihs Prībke, kurš bija viens no pēdējiem dzīvajiem nacistu kara noziedzniekiem, vēsta Itālijas mediji.
photo_camera
8.aug 2013
Sabiedrības kritikas dēļ indonēziešu biznesmenim Henrijam Muljanam nācies slēgt kafejnīcu, kuras interjerā dominēja nacistiskās Vācijas atribūtika un Ādolfa Hitlera attēli.
23.jūl 2013
Simona Vīzentāla centrs otrdien Vācijas lielāko pilsētu ielās izkāris plakātus, meklējot pēdējos joprojām brīvībā esošos vainīgos par holokaustu.
18.jun 2013
Ungārijas prokuratūra otrdien izvirzījusi apsūdzības 98 gadus vecajam Lāslo Čižikam-Čatāri par līdzdalību aptuveni 12 000 ebreju deportēšanā uz nacistu nāves nometnēm Otrā pasaules kara laikā.
16.aug 2012
Austrālijas tiesa nospriedusi, ka 90 gadus vecais kara noziegumos apsūdzētais Čārlzs Zentaji tomēr netiks izdots tiesāšanai Ungārijai. Ungārijas varas iestādes Č. Zentaji izdošanu pieprasīja 2005. gadā, apsūdzot viņu kāda ebreju pusaudža slepkavībā Budapeštā 1944. gadā.
27.jun 2011
Polijā, Krakovas lidostā pagājušās nedēļas nogalē arestēts ebreju laulātais pāris, kuri Aušvices (Osvencimas) nacistu koncentrācijas nometnes muzejā bija nozaguši vairākus eksponātus.