Nabadzība

5.okt 2015
Latvijā situāciju varētu raksturot tā: no vienas galējības otrā. Augsts pirmspensijas un pensijas vecuma sieviešu izglītības un nodarbinātības līmenis, bet zems vidējais mūža ilgums un slikta iedzīvotāju veselība. Turklāt šie pēdējie divi rādītāji ir vissliktākie Eiropas Savienībā. To atklāj Pasaules Bankas pētījums par aktīvās novecošanās izaicinājumiem.
22.jūl 2015
Gribētos zināt visnotaļ jaukās ziņas: «trūcīgo skaits pusgada laikā sarucis teju par 10 000» kvalitatīvo kontekstu. Un – vai tāds maz ir? Jo, kāda jēga publicēt «pliku» faktu? Cerības, ka muļķi to norīs kā varas taisītu sīrupu? Trūcīgie novērtē pārtikas pakas, kuras atkal dala kopš maija, taču ne jau to dēļ samazinās trūcīgo skaits.
19.mai 2015
Situācijā, kad 70 procenti pensionāru dzīvo uz nabadzības riska robežas, mēs nelūdzam, bet prasām veikt pasākumus senioru situācijas uzlabošanai, Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) kongresā pirmdien teica seniori. Šodien valdība izskata Labklājības ministrijas sagatavotos grozījumus pensiju likumā, par kuriem valdība lems slepus.
5.mai 2015
Lai varētu iztikt, ienākumiem uz vienu ģimenes locekli vajadzētu būt vismaz 625 eiro, secināts DNB Latvijas barometra pētījumā. Speciālisti ceļ trauksmi, ka šā mērķa sasniegšanai lielākā daļa iedzīvotāju priekšroku dod mazkvalificētam, bet labāk atalgotam darbam nekā otrādi.
5.feb 2015
Darba samaksai pieaugot straujāk nekā pensijām vai pabalstiem, palielinājies nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits, sasniedzot vairāk nekā piekto daļu Latvijas sabiedrības. Īpaši nabadzības riskam pakļauti tieši cilvēki virs 65 gadiem, kuru situācija pēdējos gados pasliktinājusies.
5.feb 2015
Jāņa Bērziņa stāsts ir skarbs un atspoguļo teju vai visus iespējami ļaunākos notikumus, kas cilvēkam dzīvē var atgadīties. Vecāku nāve, bāreņu nams, cietumsods, piecu klašu izglītība un nespēja atrast sevī spēku un vēlmi saņemties, lai to visu mainītu.
4.dec 2014
Cilvēkiem ar invaliditāti risks nonākt nabadzībā ir daudz augstāks nekā citiem. Šādu secinājumu Eiropas statistiķi izdarījuši par visām Eiropas valstīm, tomēr Latvijā, Bulgārijā un vēl vairākas valstīs šīs atšķirības ir īpaši lielas un vedina domāt, ka tieši invaliditāte daudzos gadījumos ir iemesls tam, ka cilvēks nevar iegūt labu izglītību un atrast piemērotu darbu. Citas valstis pierāda, ka tomēr var būt arī citādi.
1.aug 2014
Vairāk nekā 2,2 miljardi pasaules iedzīvotāju dzīvo nabadzībā vai uz nabadzības sliekšņa, un situāciju pasliktina finanšu krīzes, dabas katastrofas, pieaugošās pārtikas cenas un vardarbīgi konflikti, brīdina ANO.
21.jan 2014
Latvijā visnabadzīgākās ir tās ģimenes, kurās bērnus audzina tikai viens no vecākiem, secināts Labklājības ministrijas pētījuma "Trūcīgo mājsaimniecību ar bērniem raksturojums" sākotnējā izvērtējumā.
3.sep 2013
Līdz šim valdības realizētā nodokļu politika tikai veicināja sociālās nevienlīdzības palielināšanos, jo ieguvēji no izmaiņām bija vidusslānis un turīgie, bet nabadzīgajiem iedzīvotājiem ieņēmumu pieaugums bija nenozīmīgs, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
14.jun 2013
Nākamnedēļ, 19.jūnijā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) plāno rīkot akciju "Par sociālo taisnīgumu - pret nabadzību", aģentūru LETA informēja LBAS pārstāve Sanita Lorence.
12.jun 2013
Atbalsts Eiropas vistrūcīgākajām personām nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam jāsaglabā līdzšinējo 3,5 miljardu eiro (2,46 miljardu) apjomā, nevis atbilstoši pašreizējām sarunām jāsamazina līdz 2,5 miljardiem eiro (1,76 miljardiem latu), trešdien balsojumā uzsver Eiropas Parlaments (EP).
11.mar 2013
Koalīcijas partneri vienojušies par sastāvu darba grupai nevienlīdzības un nabadzības risku mazināšanai valstī, un šīs jautājums tuvākajā laikā virzīsies uz valdību, šodien žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).
11.feb 2013
Koalīcijas darba grupu, kas izstrādās priekšlikumus nabadzības risku mazināšanai valstī, vadīs labklājības ministre Ilze Viņķele (V).
12.jan 2013
Trūcīgo personu kopskaitā trīs gadu griezumā nemainīgi lielāko īpatsvaru veido pilngadīgas darbspējīgas nestrādājošas personas un bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) Informatīvais ziņojums par atsevišķiem sociālās drošības jautājumiem.
22.dec 2012
Novembrī Latvijā trūcīgās personas statuss spēkā bija 112 271 personai, kas ir par 8165 mazāk nekā oktobrī, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.
5.dec 2012
Lielākais skaits nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju ir Bulgārijā, Rumānijā un Latvijā, turklāt, ja Rumānijā nabadzīgo iedzīvotāju skaits salīdzinājumā ar 2010. gadu nedaudz samazinājies, tad Latvijā un īpaši Bulgārijā – pieaudzis.
14.mar 2012
Latvija joprojām iekļaujas Eiropas Savienības (ES) trūcīgāko reģionu skaitā, turklāt mūsu valstī iedzīvotāju labklājības līmenis ir zemāks nekā abās pārējās Baltijas valstīs. Tomēr visas trīs valstis joprojām ir starp 64 nabadzīgākajiem ES reģioniem, kuros IKP uz iedzīvotāju nepārsniedz 75% no vidējā bloka līmeņa.
13.feb 2012
Nabadzības un sociālās atstumtības riskam Latvijā pakļauti 38 procenti iedzīvotāju, liecina Eurostat dati. Sliktāka situācija ir vien Bulgārijā un Rumānijā, kur nabadzība apdraud ap 40 procentiem cilvēku. Labklājības ministrija (LM) gan uzsver: šie dati nenozīmē, ka tik liela daļa iedzīvotāju Latvijā arī ir nabadzīgi.
26.jan 2012
Labklājības ministrija (LM) atzīst, ka pēdējo pāris gadu laikā būtiski palielinājies bērnu skaits, kuri dzīvo nabadzīgās ģimenēs.